Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Краз" 255-раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Краз" 255-раздатка

    Интересува ме устройството и принципа на действие на раздатъчната кутия на "Краз"255.Има ли в нея межд. диф.,блокаж?За бързи и бавни съм сигурен, че има, ама за другото съм в неведение.

  • #2
    До: "Краз" 255-раздатка

    Да кажа:"Краз"255 е 6х6, за разлика от другите "Краз"-ове, те са 6х4.
    Моят е 6х4,раздатката има бързи-бавни, има и команден лост, който преразпределя въртящия момент към задните мостове.Но, за да сработи този механизъм,се оказа, че водещият мост трябва да е "под товар", демек, като види зор, предава в. м. към водения мост.С думи прости:
    Ако водещият мост е стъпил на здраво, а воденият е "увиснал", в.м. се подава изцяло към водения мост, камиона не помръдва.Щракаш лоста за преразпределяне на в.м., и камиона потегля,един вид, все едно си блокирал межд. диф. в раздатката.
    Но ако водещият мост е увиснал,а воденият е на здраво, този "блокаж" не помага.И да го включиш, върти си само водещият мост, камиона не помръдва.Какъв е този механизъм, не проумявам.Ще взема да разглобя една раздатка, та да ми се изясни нагледно.
    Последно редактирано от kpaco; 21-11-08, 11:56. Причина: добавяне на пълен член

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X