Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

    Добре де не съм толкова навътре в нещата, кажете ми с какво са по-добри тези камиони от газ66.
    Лопата - друг солдата!!!

    Коментар


    • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Да - никъде по света няма дърводобив, ако няма наоколо Джугани, Урали и Виетнамки...
      То и шопът, като видял жирафа, казал "Такова животно нема!"
      Обикновено руската "техника" се харесва от хора, невиждали друга.
      Аз пък не я харесвам именно, защото добре я познавам.
      Тя има своето място в автомобилостроенето - за назидание.
      Да се види докъде води злоупотребата със спирт и копирането.
      Колега,с много от постовете ти в този Форум съм съгласен-/които съм чел/,но тук специално се изказваш прибързано.
      Специално за проходимост и здравина на осн.агрегати Руските камиони са на високо ниво,въпреки че повечето вече са на по 35-40 години.
      Да кажеш,че не съм виждал друга техника-.....ами виждал съм.
      Та да ти споделя,че уважавам и други НЕ Руски камиони,които също с времето се доказаха с проходимост и здравина.
      Такива са-Мерцедес Унимог,Ифа L60 4х4,Татра,Прага V3S,така че има си добри камиони.
      Но да ми хваляш тези клозети от снимките и да ги сравняваш по проходимост със 157-ци,Урали и други от сорта,е извинявай-няма как да стане.
      Да не говорим пък колко ще им издържат 6-цилиндровите турбо-мотори нашите момчета като ги подкарат с М-10 или М-16.

      Коментар


      • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

        Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
        Добре де не съм толкова навътре в нещата, кажете ми с какво са по-добри тези камиони от газ66.
        Ми ДАФ е тестван в датските планини,пък ГАЗ-ките се чупят в нашите.Сега сериозно-много се работи изпомешаха,а темата беше за сравнение между двете ГАЗ-ки
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Ми ДАФ е тестван в датските планини,пък ГАЗ-ките се чупят в нашите.Сега сериозно-много се работи изпомешаха,а темата беше за сравнение между двете ГАЗ-ки
          Докай едно от тези камиончета на бойното поле (гората) да ги видиме какво могат Мисля си че това нещо на първия месец е готово за скрап а възтановяването му би струвало 4-пъти колкото стойноста му... Поздрави
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Ми ДАФ е тестван в датските планини,пък ГАЗ-ките се чупят в нашите.
            При положение, че в Дания няма планини не знам къде е тестван!
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • Re: От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Ну блядпочему так

              Знаеш колко е тънка границата между употребата и злоупотребата

              А има и ора виждали и друга и пак си аресват руска

              Кво да ги правиш чугунени глави

              Тони, в хладилника имам нещо, което със сигурност харесваш повече от съветската техника - знаеш къде съм
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Re: От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Тони, в хладилника имам нещо, което със сигурност харесваш повече от съветската техника - знаеш къде съм
                ЙесАйлавим те ама ме е напела косидбата и съм ударник свако дана Нещо като Стахановец
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  При положение, че в Дания няма планини не знам къде е тестван!
                  Та нали за това иде реч-да ги тестваме и в наште баш планински условия.Убеден съм,че поддръжката им ще е по-скъпа от на "тукашните"А дали ще стискат повече на напъна?-кой да знае.пп Като малък,бях само на 27год правихме основен ремонт на "Онежеца" насред гората тинтирлейска и комска.Та си имам нещо хабер от зора на техниката в дърводобива.Поздрави!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    ...Убеден съм,че поддръжката им ще е по-скъпа от на "тукашните"...
                    Понеже не само ти си убеден - далеч не само ти си убеден - на мен пък ми е много интересен генезиса на това убеждение.
                    Какво е положението в момента. "Из пространството" циркулират сума ГАЗ-ки, УАЗ-ки, ЗиЛ-ове и пр. и пр. скрап от армията. От всеки три екземпляра, двата се "разкостват" за да се поддържа третият. Така, все-още има достатъчно "някакви" части на цени близки до тези на скрап (каквото и представляват по същество). Всичко това е възможно, единствено поради факта на изключително неинтензивна експлоатация на подобна техника - годишните пробези рядко достигат 5 000км и като така, въпросните части и агрегати със минимален остатъчен (или никакъв) ресурс, все-пак "издаянват" някое-друго време.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                      Колега,за интензивноста на експлоатацията в гората 5000км,са огромна сума,камион който се използва само за подвоз до асфалта,тези 5000км,са огромно натоварване.Имам пряк достъп на някой от дърводобивните фирми(на мой приятели са и през свободното време ,преди карах по някой месец камион,при тях)почти всички имат Актроси,Скании и др.за транспорта,но разните Щаери,Дафове,или Бетфорди,не можаха да се наложат,не щото ,са им много скъпи частите(нали уж се чупят по-малко)а защото точно заради компромиса в качеството на руските камиони те работят.Най-гадната работа,която всеки се е питал например,е защо са направени с лоена набивка а не със семеринг,я разбрах наскоро,на Щаера на баир ,пълен му се скъса семеринга на кол.вал,докато излезе до горе и докато се усетят вала изтропа.Руския боклук,тече,капе,долива му се постоянно,но не може да го изхвърли за 400м.цялото масло,щото така е проектиран,да мине 1000км,с тая повреда и да те прибере.Простата истина е не в качеството а в дилемата,просто по устройство действа безотказно,затова съвременните коли които са в космоса по-показатели са далече от здравината на предишните.МБ-123,или 124 дизел достигаха спокойно 1милион килиметра при добра подръжка,но накарай сега някой Фолксфаген 1.4 турбо да стигне и 500 000км,щото тези 170кс,са изкарани за сметка на друго,или Мб-320 цди,с разход на 224кс,около 6.5 да не ходи в сервиз за 10г,неможе смениха се поколенията инжинери,сега младите залягат на електрониката а калта и водата им е основен враг.Затова блокажа на Прагата ,работи щото е на жило ,а на Бетфорда на вакум,и калта,му разказва играта,а зила няма но има най-добрата лебедка.Затова за всеки си има ниша,тези които не излизат от гората са руските,щото можеш да ги поправиш,на поляната а тези за пътя са западните.Радващо е че при нас хората с пари си правят сметката и не залитат само към една или друга марка.И малко лични впечатления,и аз,като другите освен текезесарката си купих от Англия и един Дефендар 2.5 турбо,мога най-отговорно да заявя че Газката с еднакви гуми с дефендара е по-проходима от него поне 2-пъти.Това не означава че на разходки ходя с нея просто с Дефендара се съобразявам къде се бутам.Може руснаците да са пияници,може и да са прекопирали нещо,но когато направят нещо добро небива да им се отрича ,не случайно са водеща сила в космоса.

                      Коментар


                      • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                        Чета, чета и единственото, което ми идва на ум е: "Нерде Ямбол, нерде Стамбул".
                        Писал съм точно и конкретно за цената на поддръжката. По всички останали въпроси има какво да се каже, но няма смисъл, пък и е казвано неведнъж. Новото, което вмъкваш е, че сравняваш круши с ябълки.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Чета, чета и единственото, което ми идва на ум е: "Нерде Ямбол, нерде Стамбул".
                          Писал съм точно и конкретно за цената на поддръжката. По всички останали въпроси има какво да се каже, но няма смисъл, пък и е казвано неведнъж. Новото, което вмъкваш е, че сравняваш круши с ябълки.
                          Ти влизал ли си някога в магазин за руски части? Защото аз покрай моята Газка влизам често и мога да ти кажа, че камионските части все още са много евтини(да не говорим, че влизаш в първия магазин и си ги купуваш)!
                          Последно редактирано от Георги Василев; 20-06-12, 10:06.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • От: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                            Значи, аз собствена руска техника, изобщо не съм притежавал и поддържал. По едно време търгувах с техника от военните (без лично да експлоатирам), но правех услуги при поддръжката на мои приятели и познати, като източника биваха именно същите складове със съответните цени (около, та често и под цената на скрап), това което мога да кажа е, че не знам колко е "ремонтопригодна", но съвсем определено е изключително "ремонтовзискателна" - количествата части и агрегати, които "анихилираше" бяха колосални. Тогава цените бяха въпросните, количествата изглеждаха неограничени, а достъпът относително лесен, като не се налагаше споменатото погоре разглобяване на екземпляри за поддръжката на други.
                            Съвсем скоро, обаче, бях съвсем пряк свидетел при ремонта на една УАЗ-ка. Това, което циркулира като части "седма употреба" вече окончателно е тотален брак, при ограничени количества и примерно цената на заден мост беше като за цялата УАЗ-ка от времето, когато е била придобита от цивилен собственик, да не говорим че се наложи пътуване на четиристотин километра (200 в двете посоки). Същият - нов (но не нов внос, а отново придобит при "премитането" на разни складове), е на съпоставима цена със много други, а също така и всички останали части, които се вложиха. Това всичкото, със уговорката, че ремонта по дефиниция и изначално задание не се приемаше да е изпълнен "по самоковски" (цитирам извършилия го).
                            Последно редактирано от davc; 20-06-12, 11:43.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                              от 5 год карам молотовка с 4-ка перкинс с редова помпа,в гората 33-35 на 100 по асфалта не знам,всички виатнамки касаха шаси зад кабината,а малотовките даржат около 6 куб спокоино

                              Коментар


                              • От: До: ГАЗ 63 Молотовка срещу ГАЗ 66 Виетнамка

                                DAF май имат повече общо с Холандия а не с Дания.
                                Оператор на италиански реактивен жребец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X