Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виетнамка газ или дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Виетнамка газ или дизел

    Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
    За кого обаче се менят?Виетнамката се движи добре,дори много добре с бензиновият двигател.Не виждам никакъв смисъл да слага някой дизел защото няма полза.Поне аз не виждам ползата от дизела
    Ползата е по-нисък часови разход и по-висок въртящ момент при съизмерима мощност на един съвременен дизелов двигател срещу архаичен бензинов.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #62
      До: Виетнамка газ или дизел

      Четох в един немски саит за експедицията Смоленск -Чукотка.
      Направена е с дизелов Газ -66.
      Започната е на 9 януари 2007 година до 26 април 2007година.
      Изминати километри за това време -25040км.Достигнат 180 меридиан.
      Температура на въздуха ,в някои от етапите -минус 58 градуса.
      Стойността на експедицията 12000евро.
      Екипаж състоящ се от 3-ма души:
      1.Юра Буланов /Русия/
      2Андрей Келер/Германия/
      3.Макс Ван дер Верф/Холандия/
      Много се впечатлих от това пътешествие и ще кача снимки
      B+

      Коментар


      • #63
        До: Виетнамка газ или дизел

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Ползата е по-нисък часови разход и по-висок въртящ момент при съизмерима мощност на един съвременен дизелов двигател срещу архаичен бензинов.
        Кому е нужен по ниският разход?Едва ли някой се интересува колко гори Виетнамката.Газ 66 е високопроходим военен камион-а когато говорим за проходимост разхода е без значение.Важна е проходимоста.Ако все пак някой цели по нисък разход(което не ми се вярва)-тогава има и други камиони който ще вършат същата работа и са с заводски дизелов двигател

        Коментар


        • #64
          До: Виетнамка газ или дизел

          Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
          Кому е нужен по ниският разход?Едва ли някой се интересува колко гори Виетнамката.Газ 66 е високопроходим военен камион-а когато говорим за проходимост разхода е без значение.Важна е проходимоста.Ако все пак някой цели по нисък разход(което не ми се вярва)-тогава има и други камиони който ще вършат същата работа и са с заводски дизелов двигател
          Напротив - дори в армията ги интересува - парите за гориво хич не са малко. Другите камиони на ГАЗ за армията сега имат дизели, но са по-нови. Тогава толкова...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #65
            До: Виетнамка газ или дизел

            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
            Кому е нужен по ниският разход?Едва ли някой се интересува колко гори Виетнамката.Газ 66 е високопроходим военен камион-а когато говорим за проходимост разхода е без значение.Важна е проходимоста.Ако все пак някой цели по нисък разход(което не ми се вярва)-тогава има и други камиони който ще вършат същата работа и са с заводски дизелов двигател
            Тези, които сега използват виетнамките, НЕ са военни и на мен ми се струва, че по-ниският разход определено живо ги интересува, защото не плащат горивото от държавния бюджет, а от джоба си.
            А за други камиони, със заводски дизели, може и да нямат пари ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #66
              До: Виетнамка газ или дизел

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Тези, които сега използват виетнамките, НЕ са военни и на мен ми се струва, че по-ниският разход определено живо ги интересува, защото не плащат горивото от държавния бюджет, а от джоба си.
              А за други камиони, със заводски дизели, може и да нямат пари ...
              Тука си прав и то многоПонеже повечето които ползват Виетнамките се занимават с дърва и се чудят как да накарат камиона да гори по малко но пък да товари повече и затова слагат дизелиА има и друго:Мечтата на дървосекача е да сложи един перкинс на Молотовка и да товари по 15 кубика че и повече даже(слага големи канати за тази цел)-само че има една дребна грешка-Молотовката едвам нея си носи празна какво остана и за товарене че и с перкинс-направо трагедияЗатова толкова масово се купуват Виетнамки.

              Коментар


              • #67
                До: Виетнамка газ или дизел

                по тъжа полицаите карат щаери 3 осни.дизели и двуосни джипове с двигатели 2000куб.на мерцедес с въздушно охлаждане.не говорим колко са проходими.....много

                Коментар


                • #68
                  До: Виетнамка газ или дизел

                  Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                  Тука си прав и то многоПонеже повечето които ползват Виетнамките се занимават с дърва и се чудят как да накарат камиона да гори по малко но пък да товари повече и затова слагат дизелиА има и друго:Мечтата на дървосекача е да сложи един перкинс на Молотовка и да товари по 15 кубика че и повече даже(слага големи канати за тази цел)-само че има една дребна грешка-Молотовката едвам нея си носи празна какво остана и за товарене че и с перкинс-направо трагедия
                  на мойта молотовка с перкинз съм карал по 2000 тухли единички.не е толкова слаба само два пъти по мощтна е от бензиновата

                  Коментар


                  • #69
                    До: Виетнамка газ или дизел

                    Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                    Четох в един немски саит за експедицията Смоленск -Чукотка.
                    Направена е с дизелов Газ -66.
                    Започната е на 9 януари 2007 година до 26 април 2007година.
                    Изминати километри за това време -25040км.Достигнат 180 меридиан.
                    Температура на въздуха ,в някои от етапите -минус 58 градуса.
                    Стойността на експедицията 12000евро.
                    Екипаж състоящ се от 3-ма души:
                    1.Юра Буланов /Русия/
                    2Андрей Келер/Германия/
                    3.Макс Ван дер Верф/Холандия/
                    Много се впечатлих от това пътешествие и ще кача снимки
                    А на снимките виде ли с какви машини работят в Сибир.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Виетнамка газ или дизел

                      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                      на мойта молотовка с перкинз съм карал по 2000 тухли единички.не е толкова слаба само два пъти по мощтна е от бензиновата
                      Някакво изключение е това,и много сериозна и редовна подръжка сигурно

                      Коментар


                      • #71
                        До: Виетнамка газ или дизел

                        Слагаш и дизелов двигател Перкинс и тогава може да мислиш за икономия, но от време на време и майстор ще бъдеш. Има възможност да се сложи и дизел от Мерцедес, но съединителите на тези мотори са по-слаби и не се знае дали ще издържат на натоварването.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Виетнамка газ или дизел

                          здрасти на всички парво и после ако искате толкова мн да си осложнявате живота сас смяна на двигатели скорости и тм подобни купи си 1 урал намери 1двигател от камаз и готова имаш супер мошна машина и нормален разход н гориво. а иначе аз сам си доволен от виатнамката варжи си на газ от врене на време и на бензин и не харчи кои знае колко мн

                          Коментар


                          • #73
                            До: Виетнамка газ или дизел

                            Навъртял съм само на мойта ГАЗка над 300000 км с перкинс първия двигател изкара 85000 втория над 200000 жива мъка си е ама като нямаш пари за друго иначе за у гората има едни щаери дизел триос нисък виждах го в ихтиманско собственика бил самоковец очите ми останаха срашен камион без муцуна на гуми 9тки отзад двойни
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #74
                              До: Виетнамка газ или дизел

                              Първо Здравейте.Чета за дизела и бензина и малко останах учуден от размислите на някои тук.Дизела се слага защото е по икономичен от газта и по мощен естествен.Камионите ми са с МТЗ 80 и 5 година само карам .Като съм засичал разликата на курс ми е извало до 8 лева по малко при мен от газта така че 5 курса на камион са 40 лева само от единия . За какво да говорим.А относно товара сложете от 8 тонните ремаркета под карусерията и като се натовари да опре в диференциала и тогава забравяте за кубиците само твариш и да има кой да дърпа.Хубаво е скоростната кутия да не е от ГАЗ ка защото на феродовият диск денферните прожини са слаби и може да създават проблеми .Всичко това ако се спазва проблемите изчезват а само дърва да има .А относно плътни и пространствени кубици разликата е че един плътен е равен горе долу на 2 пространствени кубици но по тегло зависи дали е ОЗМ или трупи .

                              Коментар


                              • #75
                                До: Виетнамка газ или дизел

                                Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                                Като съм засичал разликата на курс ми е извало до 8 лева по малко при мен от газта така че 5 курса на камион са 40 лева само от единия .
                                Само да се изясним,че газта е около 1,07лв. а нафтата е 2,60лв (та и нагоре).примерно ако на един курс изгориш 25л. нафта ,а на газ изгориш 35л. си направи сметка че с дизела ще платиш около 65лв. а с газта около 59лв (дори и по-малко,защото не мисля че разликата ще е 10 литра)
                                АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X