Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Avia A 21 - плюсове и минуси ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Тия във Велики Преслав кво тракторче бяха направили на тая база ... С кабината от Царево, с прикачен възел. И него го убиха гадовете ...
    Ех ...(((

    Коментар


    • #17
      До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

      Перфектен мотор,без никакви ядове но А 21 е без двойно. Аvia ПРЕСЛАВ е с двойно. Слага им са джанти от мерцедес за двойни гуми.
      "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

      Коментар


      • #18
        До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

        Тия Авии (Перкинса 4х4) 3.9 по колко коня са

        Коментар


        • #19
          До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

          Тракторчето,което е на база Авиа, се казва Мургаш/ползвали са го основно за косене на сено/.Производство на завода за малки трактори в Русе,скоростната и раздатъчната кутия не са от Авиа. За сега го ползвам да си рина снега,кося си двора и ора градината на жена ми /плуга е с 4 тела ,май били малки/. Не съм закъсвал никога .

          Коментар


          • #20
            До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

            Абе хора вие гледахте ли първата снимка?За кой камион говорите ?Авията е чешки лиценз пълен на френският модел Савием.Имаше дълга база бордови с ресори на задния мост .Имаше къса база с ресьори и къса база отзад на пружини .Предния мост им беше като на лека кола с носачи и пружини.Вдигаха до 110км. в час но беше нормално да си я караш с 90.Тези камиони бяха като леки коли така вървяха.На тяхното шаси в Ботевград правиха рейсчета съвсем различни от С-5което е преславче ама рейс.Просто им викаха Авии и на Преславчетата щото от начало ги произвеждаха с кабини от Авия това беше най скъпата част в камиончето 9000лвТошови иначе двата модела нямат абсолютно нищо общо.Между Преслав и Авия разликата е като между Луната и Земята.Ако искате ше ви обясня с най големи подробности понеже съм работил в ДАПа по Тошово време и съм ги гледал и и двата вида.Поздрави
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #21
              До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

              Първоначално публикуван от Hahu Peroto Преглед на мнение
              Тия Авии (Перкинса 4х4) 3.9 по колко коня са
              85
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #22
                До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

                Колеги търся да купя 5-степенна ск.кутия и кабина в добро състояние эа 4е6ка авиа 0888063912,0896769009

                Коментар


                • #23
                  До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

                  Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                  От края време се чудя за тая машина Авиа 4х4. Май повечето "Майстори" не я харесват, но не знам обективни причини - някой тук може ли да влее светлина по въпроса?
                  имам такава машина и ето ги мойте впечатления:
                  Най сериозните минуси са два... първия е трудното палене (както беше казал един колега "оригиналната система за подгряване почти никога не работи" ) Другия минус е сравнително трудното намиране на части... и скоростите са доста дървени
                  иначе плюсове има доста:
                  - доста добро серво на волана
                  - сравнително малък разход
                  - проходимост... ако има и лебедка става повече от добра
                  - парното е чудесно (ако работи)
                  като размери е по малка от ВИЕТНАМКА но това не е минус

                  Коментар


                  • #24
                    До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

                    Аз също имам Преслав с Перкинс мотор и мога да кажа ,че и подкачващата помпа също е минус,постоянно ми правеше проблеми.За проходимоста , в кал не съм я вкарвал,но в 50см.сняг няма грешка
                    [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

                    Коментар


                    • #25
                      До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

                      аз също имам такъв камион,тая помпа я изхвърлих веднага , вече 2години съм със шкодов инжектор и се родих

                      Коментар


                      • #26
                        До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

                        Първоначално публикуван от sa6o05 Преглед на мнение
                        аз също имам такъв камион,тая помпа я изхвърлих веднага , вече 2години съм със шкодов инжектор и се родих

                        моята също бащата я преправи с инжектори, и сега е друга бира

                        Коментар


                        • #27
                          До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

                          На мойта Газка за 20 години се счупиха4-5помпи.Като си е добра помпата си кара години и е десетина лева а ежектора над 50.Най важно е пътя на нафтата от резервара до ГНПто.Аз съм сложил мадарови филтри и изхвърлих всички тръбички и филтърчета.От резервара тръба до подкачващата помпа от нея едно шлаухче до филтрите и от тях с шлаух прозрачен„да гледаш дали има въздух“ до ГНПто.И темата е за чешката Авия тя няма нищо общо ни с Перкинса ни с Преслава
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #28
                            До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

                            Здравеите колеги,
                            търся да си купя гуми за "Преславката" втора ръка.Ако някой има и не му трябват или знае от каде да си намеря ще му бъда много благодарен.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

                              Първоначално публикуван от gen4o_40 Преглед на мнение
                              Здравеите колеги,
                              търся да си купя гуми за "Преславката" втора ръка.Ако някой има и не му трябват или знае от каде да си намеря ще му бъда много благодарен.
                              мен ме интересува цената на гумите, и какъв е най удачния размер според вас

                              Коментар


                              • #30
                                От: Avia A 21 - плюсове и минуси ?

                                А някой може ли да каже с каква категория и винетка се карат тези авии, тъй като в обяви съм срещал да пише, че се карат с категория В и винетка за лека кола и каква е разликата между Авия и Авия преслав

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X