Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

    Здравейте колеги!

    Трябва ни самосвал по възможност с малката винетка.

    Ще го ползвам са стройтелни работи.Имам един терен с голяма денивелация и ще му правя терасиране по етапно.

    Трябва да се мести доста земна маса.Нямам пусков срок и ми трябва малък самосвал с В категория да могат да го карат всички и синове и зетьове като има нужда.

    Може да е стар но да е технически здрав.Годината на пройзводство няма значение.

    Не съм запознат на коя марка са им по бавни скоростите защото до сега викам един познат с Форд с десен волан , много се зори на първа скорост все на полусъединител се мъчи.


    Цена до - 10 000 лева.

    Дарак не ми трябва.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

    Ивеко Дейли или Нисан Трейд. С големия двигател 3 литра. Имат достатъчно бавна 1-ва скорост. Обаче държат цени.
    Много са тормозени, така че оглеждай добре.
    Успех в търсенето!
    RAV 4
    F650GS

    Коментар


    • #3
      От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

      Нисан Трейд с 3л дизел съм взимал някога от приятел да си върша работа, с двойни гуми е и товари доста повече от предписаното, първа и задна са му доста бавни. Мотора е малко по-малък от варненски Перкинс, но малко по-високооборотен, чист дизел с директно впръскване, необслужваем ангренаж, механична помпа и въобще максимално прост и безотказен.
      Самосвалната уредба е с помпа зацепена на скоростната кутия, а не както на много малки самосвали на ток.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

        Дъмпер е верната машина, за предвидиния бюджет ще е 4х4 и ще товари поне 3 кубика.

        Коментар


        • #5
          От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

          имах 4-5 такива малки самосвали.последния ивеко сьс кран.единственните които са сьс шаси са ивеко,нисан,митсубиши.другите са сьс шаси от ламарина.кьршат се точно зад кабината.бюджета ти е добьр.онзи ден гледах ивеко3510 окло 9000лв.погледни базар.бг и ще се ориентираш.успех.по горе колегата правилно е казал гледай помпата да е на скоростите тези ел. помпи невдигат добре.....

          Коментар


          • #6
            От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

            Хвърлих око в Мобиле, има богат избор до тия пари от различни читави марки и модели, включително има и с 4х4 ако ти трябва. Просто трябва да си доуточниш концепцията и да избереш читава бройка. Хубавото е, че тия баш които стават, са си малко тракторни и механично са трудни за убиване и имат голям ресурс.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

              Първоначално публикуван от Nik0la Преглед на мнение
              Дъмпер е верната машина, за предвидиния бюджет ще е 4х4 и ще товари поне 3 кубика.
              И дъмперите заглеждам но самосвала ще ми е полезен и за други неща след като приключа с този обект.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Нисан Трейд с 3л дизел съм взимал някога от приятел да си върша работа, с двойни гуми е и товари доста повече от предписаното, първа и задна са му доста бавни. Мотора е малко по-малък от варненски Перкинс, но малко по-високооборотен, чист дизел с директно впръскване, необслужваем ангренаж, механична помпа и въобще максимално прост и безотказен.
                Самосвалната уредба е с помпа зацепена на скоростната кутия, а не както на много малки самосвали на ток.
                И на мене окото ми в японските марки но наистина държат цена ,тези дето ми харесват все минават малко бюджета.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

                  За тия пари, трактор с ремърке. Едно юмз +4т ремърке до около 6 пари ще намериш. Винаги после ще му вземеш парите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

                    Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                    И на мене окото ми в японските марки но наистина държат цена ,тези дето ми харесват все минават малко бюджета.
                    Ти сам си го казал, не гледай години и по-нови модели, а състояние. По-новите вече са с електроника и разни системи за екология.
                    Ивекото също е много корава машинка, и много разпространена.
                    Най-добре да тестваш няколко различни, и сам ще си направиш изводи.

                    ПП: То ако е за трактор и самоходно шаси може да вземе - пак е самосвал и е евтино, но камиончето може да се кара и на дълго.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

                      Ако това, което ще правиш е свързано със сериозна експлоатация - купувай Ивеко и не се занимавай с глупости! На 35-10 първата е мнооого къса и мощна, използва се само, ако е претоварен и потегляш на баир!
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

                        Форда не е твоята машина със сигурност. До колкото разбирам се търси камионче за по-тежка и груба работа. Може би и старите мерцедесчета/тези кутийките/ примерно 410 самосвалче ще свърши работа, там първа е много бавна и са много лесни за обслужване и доста надеждни. Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

                          Между другото, като гледах обявите имаше и такъв Мерцедес даже и в 4х4 вариант, с бавни и заводска механична лебедка, за доста под бюджета.

                          ПП: Не бил много под бюджета, сега погледнах -9К лв. Но е с единични гуми вероятно е с по-малка товароносимост - MB 310 дизел 1994г. 4х4, механична лебедка, плюс хидравличен разпределител за снегорин(пише дъска).
                          Изглежда доста добре, включително и откъм ръжда...поне на снимки. Трябва да е 2,9 мотора, петцилиндров. Само километрите ги пише 260 хиляди, ако са навъртани извън пътя може и да са доста.
                          Последно редактирано от cecoa1; 27-06-18, 22:08.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

                            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                            Здравейте колеги!

                            Трябва ни самосвал по възможност с малката винетка.

                            Ще го ползвам са стройтелни работи.Имам един терен с голяма денивелация и ще му правя терасиране по етапно.

                            Трябва да се мести доста земна маса.Нямам пусков срок и ми трябва малък самосвал с В категория да могат да го карат всички и синове и зетьове като има нужда.

                            Може да е стар но да е технически здрав.Годината на пройзводство няма значение.

                            Не съм запознат на коя марка са им по бавни скоростите защото до сега викам един познат с Форд с десен волан , много се зори на първа скорост все на полусъединител се мъчи.


                            Цена до - 10 000 лева.

                            Дарак не ми трябва.
                            Баща ми от време на време пуска за продажба един грубиян-pinzgauer- голям работяга, та ако тва нЯщу-горящУ около 20 бензин ти се вписва драсни на лично да го питам.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

                              Щом си фен на японките имам нещо за тебе, но още не съм сигурен дали искам да го продавам.Самосвален нисан кабстар с 3 литровия турбо двигател.Камиончето има нужда единствено от едно хубаво обслужване че не е карано отдавна.Пали от четвърт и върви два пъти повече от ивеко 35-10 (знам че звучи като моето си е най-хубаво ама имам и ивеко и мога да направя сравнение).Ръжда няма слава богу.Двата недостатъка които има е че помпата е на ток, и повече от два тона незнам дали ще дигне ако не му помогнеш с лопатата(не съм му изпитвал лимита, не ми се е налагало), и че кабината е доста тясна.Ако все пак имаш интерес пиши едно лично да ти дам снимки.

                              ПП-бюджета който си определил ще ти стигне да го вземеш, да го обслужиш, да му вземеш нови гуми(има нужда), да направиш едно агне за зетовете и синовете че да е на късмет, и за няколко резервоара нафта
                              harley davidson-fan

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X