Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за конкретен Steyr

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за конкретен Steyr

    Здравейте, не се мина много време от последното ми запитване по подобна тема, но пак ще се копува камйон .Като за начало исках да е самосвал, търсех нещо като мерцедес 811, 914, 1112, атего, волво фл, ивеко еврокарго, и подобни камйончета.Но се натъкнах на тази обява:

    *** Без линкове към обяви***

    Сега, със зимно почистване и опесачаване не съм се занимавал, не съм планирал да почна да се занимавам, но е добра идея зимата когато не може да се работи нищо друго камйона все пак да има работа.Първия въпрос ми е отностно самата машина, почти нищо незнам за щаера, знам само че е немски, или австрииски и че не се произвежда вече.Като части как е, има ли ги?Този е 4х4 което е супер от една страна- може да спаси положението ако авията аварира, но мостове, раздатки здрави ли са?

    Втория въпрос ми е към хората в снегопочистващия бранш, а именно има ли сметка да се захващам, какви са цените, и към кого да се обърна за участъци за чистене?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-03-18, 19:59.
    harley davidson-fan

  • #2
    От: Мнение за конкретен Steyr

    Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
    Здравейте, не се мина много време от последното ми запитване по подобна тема, но пак ще се копува камйон .Като за начало исках да е самосвал, търсех нещо като мерцедес 811, 914, 1112, атего, волво фл, ивеко еврокарго, и подобни камйончета.Но се натъкнах на тази обява:

    ***

    Сега, със зимно почистване и опесачаване не съм се занимавал, не съм планирал да почна да се занимавам, но е добра идея зимата когато не може да се работи нищо друго камйона все пак да има работа.Първия въпрос ми е отностно самата машина, почти нищо незнам за щаера, знам само че е немски, или австрииски и че не се произвежда вече.Като части как е, има ли ги?Този е 4х4 което е супер от една страна- може да спаси положението ако авията аварира, но мостове, раздатки здрави ли са?

    Втория въпрос ми е към хората в снегопочистващия бранш, а именно има ли сметка да се захващам, какви са цените, и към кого да се обърна за участъци за чистене?
    страшен катраник.есента един колега от бл.град едвам се оттьрва от сьщия притова на бартер.а това сьс чистенето на снег е умрела работа.може да чистиш но пари надали особенно за човек който сефте започва.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-03-18, 07:12.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за конкретен Steyr

      Бегай далеко от тази машина. Няма части за тези камиони, а изглежда доста уморен. След 2000г ги купува МАН и са изцяло МАН. Части за тях се намират без проблеми и са яки.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за конкретен Steyr

        Замисли се за тия пари каква друга машина(работеща) 4х4 можеш да си вземеш и сам ще си отговориш. Тва за камиона. За снегопочистването кадето и да чистиш ти трябва мнооооого голям гръб за да ти излизат сметките


        П. П. За горния въпрос ако не можеш да си отговориш аз ще ти помогна - нищо читаво не можеш да вземеш за такива пари(смятаме и оборудването тука нали...) както и щаера не става за нищо.... Не че не става ама за тия няма части. И въпреки всичко имаме клиенти които снегопочистват (главно с унимози) и имат и един такъв щаер (само че е чисто нов сравнение с този) и него буквално не сме го виждали... Нищо не му се е чупело.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за конкретен Steyr

          4х4 с торпедо и нож до тези пари може би само ифа, или някоя мадара ще мога да взема.За западна техника никога няма да стигнат.Щаера на база прочетеното тук, а и от мненията на други хора го отписвам.Почвам да се замислям за нещо такова:
          ***
          Но пак ме притесняват прекалено ниските цени, в сравнение с един мерцедес или ман от същата категория са с 50 процента по-евтини.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-03-18, 07:14.
          harley davidson-fan

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за конкретен Steyr

            Колега, ти май си мазохист на тази тема. Все търсиш някакви компромисни варианти, дето после ще ти излизат солено, много солено. За тия пари, едни смешен Камаз самосвал, ще бута снег десет пъти повече от тия боклуци, а и ще носи десет път повече товар от Авията и това жалко Ивеко на едно. Също така и в гората ще е по кадърен от двете взети заедно.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за конкретен Steyr

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              Колега, ти май си мазохист на тази тема.
              Така е .Интересното е че авията сега ми е по-удобна за каране от виятнамката, и я предпочитам.Не искам да се заричам, но самосвален камаз няма да имам.Ако ще е камаз ще е 6х4 с кран за трупи.Просто в самосвалния вариянт не ми допада, неоправдано е толкова голям камйон с толкова малък леген.Ивекото например сняг няма да бута, питах за снегопочисвнатето понеже щаера идваше с бонуси, в гора също няма да влиза.Работата ще му е да транспортира дърва по асвалт, да кара скална маса от кариерата до един клиент, и после да изкарва земя от там.Крана ще се ползва да доставям на същия клиент палета с тухли, керамиди, и др. но той не е задължителен.
              harley davidson-fan

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за конкретен Steyr

                За крана трябва да има ревизионна книга, прегледи на 6 мес. и ти да си кранист!!!!! Актовете на Инспекцията / за крана/ са от 1200лв. нагоре. С поздрав Борето

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за конкретен Steyr

                  Дори и за по-малките кранове ли е така?
                  harley davidson-fan

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за конкретен Steyr

                    Мисля че до 1.5т не искат. По старите човки/ така им казваме/ нямат защита от претоварване, но сега искат да има и монтажа на такава защита от сертифициран сервиз може да струва повече от камиона. Например виж това, аз го продавам *** но това е само датчика. С поздрав Борето. Иди до Савия и питай -- те продават автокранове и ремонтират.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-03-18, 07:15.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за конкретен Steyr

                      Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                      За крана трябва да има ревизионна книга, прегледи на 6 мес. и ти да си кранист!!!!! Актовете на Инспекцията / за крана/ са от 1200лв. нагоре. С поздрав Борето
                      Има една магия, срещу едни 1200лв и почерпка става специален и не те интереусва нищо от изброеното.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за конкретен Steyr

                        Позаинтересувай се колко е застраховката на СПЕЦИАЛЕН автомобил от тази година. Борето

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за конкретен Steyr

                          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                          Позаинтересувай се колко е застраховката на СПЕЦИАЛЕН автомобил от тази година. Борето
                          852лв. Също така на "специален" данъка е 110лв, иначе е около 1200-1300

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за конкретен Steyr

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            852лв. Също така на "специален" данъка е 110лв, иначе е около 1200-1300
                            +++


                            Иначе брат варвиш от трън та на глок че и по висок. За тия ти нужди и и ако имаш тия 10к на твое място си зимам 814-ка и горе долу забравям. Тия к*рници дет ги показваш не са 98г не са и 88 ми са по вероятно 78 нали се сещаш че горивен филтър дет се вика трудно ще си намираш...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за конкретен Steyr

                              Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                              За крана трябва да има ревизионна книга, прегледи на 6 мес. и ти да си кранист!!!!! Актовете на Инспекцията / за крана/ са от 1200лв. нагоре. С поздрав Борето
                              Ако те хванат на обществено място да работиш с крана .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X