Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скания R420

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скания R420

    Здравейте, искам да си купя камион втора ръка и съм се насочил към Скания R 420 година:2011. Знам че най добро е новото ама бюджета ми позволява това. Какво ви е мнението за машината, правилно ли съм се насочил или като алтернатива да погледна МАН и ДАФ.



  • #2
    От: Скания R420

    Мога да ти кажа че най големия километраж който съм виждал беше точно на р-ка 2 432 000 км. Нещото което е най зловещо при тях е да няма теч на охладителна течност от главите... А за съпоставка на ман или даф със скания за мен лично няма нищо съпоставимо. Другото важно е за какво ще използваш камиона, но така като гледам годината най вероятно търсиш Е5 за Европа?

    Коментар


    • #3
      От: Скания R420

      Здравей Николай,
      търся Е5 да камионът ще върти до Германия и Полша.
      Какво мислиш за частите на камиона като съпоставка с другите марки(цени).
      Километрите на камиона са около 800 000 тъй че рано или късно ще се обади нещо.

      Коментар


      • #4
        От: Скания R420

        Най-коравия влекач!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #5
          От: Скания R420

          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
          Най-коравия влекач!
          За другите какво мислиш?


          Коментар


          • #6
            От: Скания R420

            Ако са реални 800 нямаш още нищо за правене, евентуално ако е оптикруиз има вариант да е с оригиналния Съединител�� съответно трябва да се смени... Както ти писах и по горе най страшното е ако текат главите.... Щото 90% не тече от гарнитурите а от изгонил блок (което се ремонтира с друг такъв). Това за мен е единственото непреодолима нещо (което съм забелязал да е след 1500000км). Иначе се пукат колектори, свирката на егр, но това всичко е от неправилна и мърлява експлоатация. Ако прегряваш спирачките.... Ще имаш проблем а е с, съответно няма да имаш ретардер( това също е мърлящина) като цени комплект съединител на Закс е от порядъка на 1200 лв, датчик за маховика оригинален е около 350,има един кран за спирачките който е око 2000... И те така но това са неща които трябва да си отиват след милион и половина (изключая Съединителя, веднъж сменен на автомат изкарва поне 450000). Та ако вземеш скания на реални 800000км по мое мнение трябва да е караш почти още толкова да кажем само със стабилно обслужване.

            Коментар


            • #7
              От: Скания R420

              Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
              Ако са реални 800 нямаш още нищо за правене, евентуално ако е оптикруиз има вариант да е с оригиналния Съединител�� съответно трябва да се смени... Както ти писах и по горе най страшното е ако текат главите.... Щото 90% не тече от гарнитурите а от изгонил блок (което се ремонтира с друг такъв). Това за мен е единственото непреодолима нещо (което съм забелязал да е след 1500000км). Иначе се пукат колектори, свирката на егр, но това всичко е от неправилна и мърлява експлоатация. Ако прегряваш спирачките.... Ще имаш проблем а е с, съответно няма да имаш ретардер( това също е мърлящина) като цени комплект съединител на Закс е от порядъка на 1200 лв, датчик за маховика оригинален е около 350,има един кран за спирачките който е око 2000... И те така но това са неща които трябва да си отиват след милион и половина (изключая Съединителя, веднъж сменен на автомат изкарва поне 450000). Та ако вземеш скания на реални 800000км по мое мнение трябва да е караш почти още толкова да кажем само със стабилно обслужване.
              Благодаря ти за наистина експертното мнение. Аз наистина доста се интересувах преди да се спра на Скания R420 , тъй като един познат има дафове и ме навиваше за ДАФ 105-ца. Та в един момент не бях сигурен на каква машина да се спра. Вярно малко по-ефтин си е ДАФ-а,но и аз мисля че Сканията го превъзхожда и има много повече плюсове от него. За Волво просто нямам бюджет.


              Коментар


              • #8
                От: Скания R420

                Избирай си влекача според бюджета и техническото му състояние в момента на закупуване ,марката не кара камиона.Части има бол за всичките ,няма лош камион има лоша подръжка.

                Коментар


                • #9
                  От: Скания R420

                  Първоначално публикуван от rosene66 Преглед на мнение
                  Избирай си влекача според бюджета и техническото му състояние в момента на закупуване ,марката не кара камиона.Части има бол за всичките ,няма лош камион има лоша подръжка.
                  И съм съгласен и не съм, има лошо ивеко!
                  Общо взето Покупката на камион е като покупката на кола.... Трябва си и някакъв вид късмет. Но смело твърдя че скания на милион е като нова сравнена с примерно ман на милион

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скания R420

                    Така е късмета в важен на покупка втора ръка каквото и да е. Просто ми е интересно да разбера от хора като вас с опит в бранша да ли си струва Сканията която има долу горе еднакви параметри с ДАФ-а и МАН-а а от към цена е малко по скъпа.
                    Другият ми основен въпрос е за кръгови курсове до Германия основно и Полша двигател от 420 к.с ОК ли е или да гледам и някакъв друг вариант.


                    Коментар


                    • #11
                      От: Скания R420

                      Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                      И съм съгласен и не съм, има лошо ивеко!
                      Общо взето Покупката на камион е като покупката на кола.... Трябва си и някакъв вид късмет. Но смело твърдя че скания на милион е като нова сравнена с примерно ман на милион
                      Съгласен съм че трябва късмет за покупка втора ръка на камиони и коли.Аз обаче мисля че марката има значение,на ли е гарант за качество все пак.
                      А какво ще кажете за моторът от 420 к.с достатъчен ли е ,като се има в предвид курсовете че ще са България-Германия-Полша-България или да поогледам и други вариации на моторна мощност.


                      Коментар


                      • #12
                        От: Скания R420

                        За курсове до Германия -Полша-България 420 к.с достатъчни ли са или да търся друг двигател с различна мощност?
                        Относно марката аз лично смятам че тя има значение тъй като трябва да е и един вид гаранция за качество.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скания R420

                          Като мощност ще е ОК без да е бегач по баирите. Аз лично предпочитам по-висока мощност но има и негативен ефект с повишен разход ако се настъпва повечко.
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скания R420

                            Точно по баирите няма да се задъхва ,ако всичко и е наред , конете са и напълно достатъчни.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скания R420

                              Здравей колега.
                              По мое мнение ако си вземеш ДАФ, има 80% вероятност да се натресеш на проблемен камион.
                              Избягвай го.
                              Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X