Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се ремонтират камиони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се ремонтират камиони

    Josam има и в Сливница. Справят се с доста по сложни ремонти и всичко е сертифицирано. По рамата нищо не се захваща директно отгоре, а само странично. Ремонта на рама в повечето случаи е и по евтин и по малко главоблъскащ (намиране на абсолютно същата, прехвърляне, КАТ ит.н.) вариант, като в сертифициран сервиз крайния резултат е почти същия като преди деформацията.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #17
      От: Как се ремонтират камиони

      Аз се чудя какво толкова му се маете, парче желязо, тук огънали там заварили, голяма работа , все едно колите които карате са нещо по-надежно, солидно...

      Тия хора са немско говорящи и нямат мустаци, със сигурност са премислили рисковете и са преценили две три неща относно ремонта, за мен това си е нормално нещо, преди години Йори ме псуваше, че карам Фероза със заварена/кърпена рама ама все пак джелезото си е джелезо, ако му баеш както подобава то ти отвръща както се очаква и няма проблеми.

      Проблем е според мен когато в Русия правят от 2-3-4 коли една, тогава има съединяване на различни детайли и бог знае колко добре са съединиени, но за една крива рама, какво толкова.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        От: Как се ремонтират камиони

        Въпрос на време е пак да се извие. Нищо не можеш да направиш срещу умората на метала.

        На мен ми е интересно от какво се е нагънала така, няма нито преден, нито заден удар.

        Коментар


        • #19
          От: Как се ремонтират камиони

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Въпрос на време е пак да се извие. Нищо не можеш да направиш срещу умората на метала.

          На мен ми е интересно от какво се е нагънала така, няма нито преден, нито заден удар.
          А на мен точно на заден удар ми прилича, удар при който всичко се е поело от ремаркето и за това е надигнало рамата, щото там е където е връзката ремарке и влекач.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            От: Как се ремонтират камиони

            "забавно читать,про "раму под замену", "да никто так делать не будет"
            без коментар ...

            Коментар


            • #21
              От: Как се ремонтират камиони

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              А пък мен ме изкефиха коментарите под видеото
              А ти като специалист в заваряването кажи ще го пуснеш ли това спокойно да се движи по пътищата .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Как се ремонтират камиони

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                А на мен точно на заден удар ми прилича, удар при който всичко се е поело от ремаркето и за това е надигнало рамата, щото там е където е връзката ремарке и влекач.
                Бил е със самосвално полуремарке, има и резервоар за хидравликата му. Другото е ясно - ударът е отгоре - паднал кош на самосвала...вероятно пълен.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Как се ремонтират камиони

                  Няма удар,просто гондолата се е обърнала.
                  Случва се при наклони и когато не е в права линия композицията, също и при влажен товар и бързо вдигане на коша.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се ремонтират камиони

                    Да де, като заговорихме за самосвални полуремаркета /т.нар. гондоли/, по рамите на някои от тях, особено тип "джъмбо" има многометрови заварки. Е що там - дето официално си товарят по 30 тона инертни или зърно със съответните особености при транспорт и разтоварване - заварките са допустими, па по рамата на влекача да не може? По същия начин и в темата на Чавдар за тунинг на тур.ремарке не можахме да разберем има ли някъде регламент или нещо разписано, че по теглича не може да се заварява...

                    П.п. Да, в допълнение на предните два поста - напълно възможна ситуация на практика. Един добър познат ми е разказвал - преди 15-20 години на работа в една мощна фирма с транспорт, строителство, земеделие и т.н., да не й казвам името. Той шофер на нов МАЗ самосвал и с няколко такива карат земновлажен бетон на сериозен обект, щото не стигат смесители/миксерите. Та два или три случая имат, в горна мъртва точка при вдигнат кош да оттърве цилиндъра и всичко пада долу. За щастие без жертви, цилиндри мисля са вземали от Кърджали. Рамата се криви и съответно я оправят после, но не сме говорили по какъв начин. До скоро ги виждах тия машини да участват в жътвените кампании, предполагам и тая година са на къра.
                    Последно редактирано от jordanov sv; 11-07-17, 12:42.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се ремонтират камиони

                      Заваряват нови рами. Как ще оправиш смачкан, провлачен метал?
                      А между зърно и бетон има мааааалка разлика.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се ремонтират камиони

                        Без сарказъм - понякога разликата е съвсем малка, друг път пък никак не е малка, щото зърното при едни условия става "жив" товар, бетона - при други. Затова и съм упоменал - има си особености освен при разтоварването, също и при транспортирането. А по въпроса с оправянето - както и споменахме по-горе, на клипа частично са показали някои неща от процедурата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се ремонтират камиони

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          А ти като специалист в заваряването кажи ще го пуснеш ли това спокойно да се движи по пътищата .
                          - а какво общо има заваряването в случая ?! Изобщо , това със "заварките" от къде тръгна ? Аз в този клип процес на заваряване не видях , хем все се успокоявам , че все още съм добре със зрението (Пу! Пу! ) , ма ако съм в грешка , моля посочете в коя минута/сек. от клипа почва "заварката" на шасито .

                          ПС. Иначе принципно : независимо дали "интервенцията" е правена в Немция или в Голандия ( ако някой се е хванАл за контролния номер на влекача) , ако шасито наистина е заварено - камЬона немедленно ше биде шитнат в Грузия .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се ремонтират камиони

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            - а какво общо има заваряването в случая ?! Изобщо , това със "заварките" от къде тръгна ? Аз в този клип процес на заваряване не видях , хем все се успокоявам , че все още съм добре със зрението (Пу! Пу! ) , ма ако съм в грешка , моля посочете в коя минута/сек. от клипа почва "заварката" на шасито .

                            ПС. Иначе принципно : независимо дали "интервенцията" е правена в Немция или в Голандия ( ако някой се е хванАл за контролния номер на влекача) , ако шасито наистина е заварено - камЬона немедленно ше биде шитнат в Грузия .
                            А скъсаното по рамата как според теб е съединено ? Това че на клипа заваряването го няма сигурно е точно по тази причина .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се ремонтират камиони

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              А скъсаното по рамата как според теб е съединено ? ... .
                              - казва ли ти някой ?!

                              Малко по- нагоре колегата ак101 задава един резонен въпрос , който е баш каймака на проблема .
                              Ти също много добре знаеш , че след провлачване на метала "тая структура" вече не е като "оная" .
                              С други думи : след анализ на проблема - при все сертификатите (иначе) на ремонтиращата фирма - това шаси у Немция никой нема да го допусне да движи .
                              Става ( както вече споменах ) за Грузия , Армения , АзэрбЪйджан и региона . Там проблеми нема . Все още . Както и за хакерски набези , ма то е друга тема.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се ремонтират камиони

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                - казва ли ти някой ?!

                                Малко по- нагоре колегата ак101 задава един резонен въпрос , който е баш каймака на проблема .
                                Ти също много добре знаеш , че след провлачване на метала "тая структура" вече не е като "оная" .
                                С други думи : след анализ на проблема - при все сертификатите (иначе) на ремонтиращата фирма - това шаси у Немция никой нема да го допусне да движи .
                                Става ( както вече споменах ) за Грузия , Армения , АзэрбЪйджан и региона . Там проблеми нема . Все още . Както и за хакерски набези , ма то е друга тема.
                                И у нас не ставаше . На времето като ми се запука рамата на мадарата и аз си мислех че ще я заварят ама механика на първи клон спря камиона от движение в момента в който видя пукнатината и докато не сменихме рамата с нова камиона не излезе от вратата на сервиза . Структурните промени в метала при тази деформация са големи и аз лично като инженер не бих си сложил подписа за такъв ремонт .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X