Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се ремонтират камиони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се ремонтират камиони

    Това доста ме учуди.
    Не е ли по-лесно да сменят рамата?

  • #2
    От: Как се ремонтират камиони

    Вероятно е по-лесно, но не и по-евтино. Ние пращахме рамата на един кран до завода в Германия за ремонт, след целия демонтаж, монтаж, транспорт и самия ремонт, пак излезе много по-евтино отколкото нова.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Как се ремонтират камиони

      Не, камионите са изцяло изградени около рамата, т.е. двете надлъжни греди. За да се сменят, трябва буквално целия камион да се разглоби на части и после да се сглоби наново, включително кабина, двигател, мостове и всичко което има досег със шасито. Това е много работа и е по-лесно, евтино и бързо да се изправи и ремонтира шасито, особено с техниката която имат.

      Коментар


      • #4
        От: Как се ремонтират камиони

        В Бг,с колко чука щяха да го направят.После в снега да има 8 следи като тръгне напред

        Коментар


        • #5
          От: Как се ремонтират камиони

          Според мен такива камиони трябва право в моргата да се карат. Скъсания метал си е скъсан каквото и да се прави неможе да стане вече толкова здрав. Плюс това това е шаси не е някой винкел на асмалъка, подложено е на постоянни усуквания и всякакви натоварвания и ако се скъса ще загинат хора.

          Коментар


          • #6
            От: Как се ремонтират камиони

            То затова някои инж. аспекти на заваряването се учат във ВУЗ, а не в ПУЦ. Светът е пълен с ужасно отговорни заварки...

            Коментар


            • #7
              От: Как се ремонтират камиони

              ...просто ще се продаде на изток, чисто нов втора употреба....

              Коментар


              • #8
                От: Как се ремонтират камиони

                Хаха, Актрос е любима марка на Изток... Преди няколко години хииляди такива заминаха за Афган. Грешка, освен такива, и страхотна скрап. Там на място си ги оправят.
                Прочие, на клипа май не показват някои от най-важните неща. Немска му работа.
                И то не била немска, ми холандска
                Последно редактирано от jordanov sv; 06-07-17, 21:13.

                Коментар


                • #9
                  От: Как се ремонтират камиони

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Прочие, на клипа май не показват някои от най-важните неща. Немска му работа.
                  Като например сертифицирана вътрешна подсилваща греда.
                  По време на глада за камиони 2004-2007 година в една фирма,
                  производител на бетон помпи, беше масова практика да се удължават шасита.
                  Но това ставаше по документация и с материали на МАН и МЕРЦ.
                  Така че нищо ново под слънцето.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се ремонтират камиони

                    В България също се правят подобни ремонти. Дали точно толкова пинизчийски, не мога да кажа.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се ремонтират камиони

                      На времето смяна на рама си беше нещо нормално и се правеше във всеки по голям ДАП . В АРЗтата камиона се попиляваше на съставни части и се събираше наново . Аз съм прехвърлял рама на Шкода Мадара в бившия първи клон .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се ремонтират камиони

                        А пък тука при нас е наводнено от поляци - изкупуват ВСИЧКО! Размазани коли, камиони, багери и трактори. Карат ги в Полша, правят ги ''нови'' и ги връщат пак тук, или в Германия, и ги продават. Мога да напиша роман по темата /без майтап!/, за толкова години съм видял и лично преживял какво ли не.
                        Тия от видеото така като гледам, нещо не са им много холандски физиономийте .......
                        Поляци и литовци са най-големите авто магьосници!
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се ремонтират камиони

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          То затова някои инж. аспекти на заваряването се учат във ВУЗ, а не в ПУЦ. Светът е пълен с ужасно отговорни заварки...
                          Старата технология учеше че по рама на камион не се заварява . Рамите на старите камиони са нитовани . На времето моята на мадарата почна да пука покрай ушите на задните ресори докарах нова от Шумен и я прехвърлихме за една седмица . Умората на метала е страшно нещо . Вярно камионите бяха значително по простички като устройство .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се ремонтират камиони

                            Дълбоко съм убеден, че рамата на Мадара и Мерцедес след 2010 са изработени по еднаква технология и от еднакъв метал .
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се ремонтират камиони

                              А пък мен ме изкефиха коментарите под видеото
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X