Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Man TGA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Man TGA

    Чак морално още не е . Когато е правен не е мислен за дърводобив .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: Man TGA

      Тука при мене има едни колеги с два камаза, оборудвани с кран явор 6. Всеки ден си правят нещо по крановете, от скоро взеха да правят доста и по камионите. Гледам пуснали са единия камаз за продан и са взели ман 6х4. Човека е " луд" защитник на явор и камаз, но от три дни насам взе да говори нормално и адекватно . Явора е палетен кран и за някоя и друга арматура. Поздрави

      Коментар


      • #78
        От: Man TGA

        За мен ЯВОРА не е кран за мойте скромни 10 години в дърводобива явора е всичко друго но не и кран за трупи....В момента най елементарния кран върши повече работа от явора...На моя щаер в V кран 91 година но работи като пенз и ипсилон...Явора с разпънато удалжение е колкото нашите кранове разпънати без удължение....Времената се менят трупи(дърва целуоза) на пътя няма

        Коментар


        • #79
          От: Man TGA

          Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
          Само че хиаба е с по дълго удължение.Колегата Roccо с пенца ще натовари и мана и ремъркето,а яворчето още ще си товари камаза или зила.Няма я бързината пъргавината и силата коетп за дърва трупи целуоза и т.н е огромно предимство
          Е наи-накрая си дойдохме на думата,браво колега. И все пак........ яворчето..........
          0877 877 297

          Коментар


          • #80
            От: Man TGA

            Яворчето на снимка не искам да го видя с 5 думи ти го казвам

            Коментар


            • #81
              От: Man TGA

              Добър вечер! Колеги, камиона работи вече няколко седмици. За сега се справя доста добре, върви хубаво, разход дава нормален ( като сметнем, че краниста е още начинаещ). Ремонти не са се налагали, крана работи много хубаво, бърз и мощен кран. Съвременния камион си е доста по-добре от по-старите версии. Сега разбрах пълния кеф от това да имаш ретардер и на спускане, където другите без ретардер, долу на равноти буквално са горят и миришат не феродо. Аз си спускам на 2ра с ретардер и моторна и крачна спирачка почти не ползвам, зор за аман, ако се налжи има и ватманка. За сега съм много доволен от камиончето, въпреки, че има още неща за правене, но всичко с времето. Поздрави

              Коментар


              • #82
                От: Man TGA

                Добър вечер! Колеги, камиона работи вече няколко седмици. За сега се справя доста добре, върви хубаво, разход дава нормален ( като сметнем, че краниста е още начинаещ). Ремонти не са се налагали, крана работи много хубаво, бърз и мощен кран. Съвременния камион си е доста по-добре от по-старите версии. Сега разбрах пълния кеф от това да имаш ретардер и на спускане, където другите без ретардер, долу на равноти буквално са горят и миришат не феродо. Аз си спускам на 2ра с ретардер и моторна и крачна спирачка почти не ползвам, зор за аман, ако се налжи има и ватманка. За сега съм много доволен от камиончето, въпреки, че има още неща за правене, но всичко с времето. Поздрави

                Коментар


                • #83
                  От: Man TGA

                  Мана си известен с добрия ретардер, интардер гумите къса на асфалта и спира яко .Има си и недостатък от рязко вкл.на ретардера гумените съединения от зад ги пука и хварля водите.Пропуснах в темата да проследя с кой двигател си ,но D20 и D26 си имат признат проблем с изпускателния колектор пукнатини и почва да опушва от дясно двигателя в черно.Скоро имахме проблем не работеща моторна на Д26 оказа се стопена шлауха кьм цилиндьра на клапата заради спукан колектор .
                  Много без аварийно километри ти желая и много МАN-ве в твоя автопарк.
                  Мартин Димитров
                  УАЗ

                  Коментар


                  • #84
                    От: Man TGA

                    Д2876 е мотора. След ремонта всички гарнитури, семеринги и О-пръстени са нови. Също имах проблем с моторната спирачка, обаче при мен беше цилиндърчето, където я управлява. Ново е скъпичко, но от един съсед намерих от негов камион за на части. Така както върви, ще търся още едно ТГА, по към есен. Поздрави и благодаря за пожеланията !

                    Коментар


                    • #85
                      От: Man TGA

                      щом си доволен това е хубаво.успех.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Man TGA

                        Мановете са хубави​ машини. След като имаш ретардер, моторната не е проблем че не работи. Цилиндърчето е около 100лв. Не мисля че е скъпо, но износва втулките на клапата и задържа.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Man TGA

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          Мановете са хубави​ машини. След като имаш ретардер, моторната не е проблем че не работи. Цилиндърчето е около 100лв. Не мисля че е скъпо, но износва втулките на клапата и задържа.
                          330лв е комплект, клапа и цилиндър. Ман се обслужва сравнително евтино и цените на частите са сравнително ниски. Имах Волво ФХ12, направо като се сетя, за какви дребни неща, какви суми съм давал, лошо ми става. За сега работим здраво и смело връща първоначалната инвестиция, не съжалявам, че се спрях на този камион. Поздрави на всички.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Man TGA

                            Пожелавам само безаварийни километри. И мана има безбожно скъпи части. Както спомена колегата по горе, пукат колектори и нови са около 2000лв. По моргите ги няма. При нормална подръжка и експлоатацията няма ядове

                            Коментар


                            • #89
                              От: Man TGA

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170505_164700.jpg
Прегледи:1
Размер:396.3 КБ
ID:5752232Това от днес от Д20 мотор много неща поръчах страшно .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170505_164621.jpg
Прегледи:1
Размер:365.4 КБ
ID:5752233
                              Мартин Димитров
                              УАЗ

                              Коментар


                              • #90
                                От: Man TGA

                                Аз поръчвам само средната част. Поне там съм имал проблеми, около фланеца за турбината. Поръчвам сегментите между отделните части. Нови болтове с втулките им. гарнитури към главата и гарнитури на турбината.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X