Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Man TGA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Man TGA

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ... Всеки си носи сам отговорността . В случая камиона не е наш а го викам и по каквото дойде краниста дойде . Ако ще и по гол ... да дойде важното е че много добре си владее занаята и винаги сме свършвали работата както трябва . Камионите с толкова мощен кран са единици в София . Естествено че предпазните средства са хубаво нещо но в случая използването им е извън моя контрол ...
    Това не е вярно.
    Какво става на територията на ваше предприятие е грижа и отговорност на вашия работодател. Включително техниката на безопасност. Това, че някой е суперквалифициран и има девет живота като котките въобще не означава, че ако на някой външен пампаец му се случи случка на ваша територия, Инспекцията по труда няма да подкара работодателя по правилата. Е, сигурно се разчита и на други неща де, те затова стават и белите, по принцип.
    Преди няколко години имахме малко работа в Златна Панега, циментовия. От портала - в залата за инструктаж с презентация, поименен сертификат с 6-месечна валидност, каска, очила, прахова маска, жълта жилетка, работни обувки. Никой не те пита дали искаш и може ли-не може ли, щом си на тяхна територия, спазваш техните правила. Всичко е започнало след смъртен случай на външен служител преди години и после няма шест-пет. Имахме с нас един шофер от трета фирма - дошъл по бермуди и по чехли - еми седя на портала докато му намерят един гащеризон и то щото сме готини хора. Иначе или щеше да купува дълги гащи или нямаше да му платим.
    Много е лесно когато има ясни и точни правила и когат се спазват от всички.

    Коментар


    • #62
      От: Man TGA

      Колега Sek.1 от явор 6 разпределителя абсурд да стане.По спомен яворовия разпределител е 53 литров,на двойна помпа каквато е на колегата ще го разцепи направо,а и като цяло от палетен кран трудно ще се приспособи защото функциите на педалите ще изчезнат и става паяжина от маркучи на разпределителя..Пък и с колегата Rocco мисля че се справихме със търсенето на разпределител

      Коментар


      • #63
        От: Man TGA

        Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
        .Пък и с колегата Rocco мисля че се справихме със търсенето на разпределител
        Благодаря много за скоростната помощ!

        Коментар


        • #64
          От: Man TGA

          Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
          Колега Sek.1 от явор 6 разпределителя абсурд да стане.По спомен яворовия разпределител е 53 литров,на двойна помпа каквато е на колегата ще го разцепи направо,а и като цяло от палетен кран трудно ще се приспособи защото функциите на педалите ще изчезнат и става паяжина от маркучи на разпределителя..Пък и с колегата Rocco мисля че се справихме със търсенето на разпределител
          Tука не си съвсем прав.Тя помпата е двусекционна ,ама при ПЕНЦ-а разпределите ли са два и всяка секция върти по един.Та и да насадите рапределител от от явор,дъб,акация и тн.(което ще е феноменална простотия) ще го преживее.
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • #65
            От: Man TGA

            По принцип става но ако е 80 100 литров но яворовия е гола вода и няма да има същия ефект (бързина и издръжливост) и на 95 процента от трупчииските кранове помпите са или двусекционни или е с 2 помпи.

            Коментар


            • #66
              От: Man TGA

              Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
              Колега Sek.1 от явор 6 разпределителя абсурд да стане.По спомен яворовия разпределител е 53 литров,на двойна помпа каквато е на колегата ще го разцепи направо,а и като цяло от палетен кран трудно ще се приспособи защото функциите на педалите ще изчезнат и става паяжина от маркучи на разпределителя..Пък и с колегата Rocco мисля че се справихме със търсенето на разпределител
              Пенц не ги познавам като кранове . Аз от край време съм фен на Палфингер .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Man TGA

                Работил съм с палфингер беше монтиран на стария камаз добро кранче беше.....До колкото съм запознат Палфингер купиха завода и патента на Z крановете на Epsilon

                Коментар


                • #68
                  От: Man TGA

                  Палфингер е в България от едни 40 години . Лошото е че от поне 20 завода в Червен Бряг произвежда само комплектуващи елементи . Тоя Палфингер е най безпроблемния кран който съм виждал . То в интерес на истината въобще проблемен Палфингер не съм виждал . Качихме го на Шкода Европа на мястото на явора . Човека сигурно още щеше с него да работи ама му тръгна работа на дълги курсове из страната та за това го смени . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6162.jpg
Прегледи:3
Размер:125.8 КБ
ID:5748216
                  Последно редактирано от sek.1; 04-04-17, 19:41.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    От: Man TGA

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Пенц не ги познавам като кранове . Аз от край време съм фен на Палфингер .
                    И явор
                    0877 877 297

                    Коментар


                    • #70
                      От: Man TGA

                      Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                      И явор
                      Явора хич не е лош кран . Работил съм с такъв вярно беше почти нов и проблеми не съм имал с него . И сега ако работата ми е като в дърводобива където единичната маса на това което вдигаш е малка с кеф бих работил с такъв . Прост кран с евтина и лесна поддръжка .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Man TGA

                        Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                        И явор
                        Колеги са ми казвали че Явор 6 е копие на Хиаб . На времето са купили един Хиаб с подходящи маса и габарити за монтаж на Шкода Мадара и Европа разглобяват начертават и почват производството . До колко е вярно не знам ама повечето кранове независимо от фирмата производител са като братя близнаци . То принципните схеми за изграждане на такъв тип автокранове са едни в цял свят . Топлата вода отдавна е открита .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Man TGA

                          явор 6 и хиаб/непомня точен модел/са близнаци.точно така е станало както казва колегата погоре.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Man TGA

                            Само че хиаба е с по дълго удължение.Колегата Roccо с пенца ще натовари и мана и ремъркето,а яворчето още ще си товари камаза или зила.Няма я бързината пъргавината и силата коетп за дърва трупи целуоза и т.н е огромно предимство

                            Коментар


                            • #74
                              От: Man TGA

                              Все пак Явор 6 е кран модел на едни 40 години.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Man TGA

                                Ако не са и повече.... морално остаряла техника

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X