Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Ифа л60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Ифа л60

    Колеги , предстои ми покупка на Ифа л60. Моля ,някой който е запознат с тази машина да изрази мнение относно надеждност , проходимост, слаби места , и какво да гледам при огледа. Благодаря ви, предварително.

  • #2
    От: Покупка на Ифа л60

    Още на времето беше трудно с резервните части . Много малко време е произвеждана преди обединението на ГДР . Правих на времето няколко курса с ремарке София - Стара Загора на връщане с 14 и кусур тона олио и си ги влачеше много добре . Нищо общо няма като мощност и поведение на пътя със старата W 50 .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Ифа л60

      Зависи кой, как и за какво ще я ползва и оттам каква ще е ефективността. Ако е за гора - не знам, колегите да казват. Нашите горски още по Татово време ползваха W50 4х4 и гледам, че още вървят тук-там. На село кооперацията има селскостопанска L60 от чисто нова, мисля 2-3 човека досега са я карали. основно като самосвал по кампаниите и после торачка, две-три зими беше и в опесъчаването. През 90-те масовият внос на употребявани тов.автомобили беше W50, L60 си беше рядкост и бързо изчезваха от пътищата... А иначе за влаченето - влачи здраво. 95 или 6та година от Винпром Свищов разни частници караха 40 футови контейнери с бутилирано вино за пристанище Бургас. 27 тона и нещо, бруто. Веднъж един цъфна с ИФА L60, седлови влекач и отзад двуосно полуремарке-платформа. Докато натовари си приказвахме и го питах тогава - Човек, ти къде си тръгнал с това нещо, знаеш ли колко тона са това, че и Хаинбоаз ще минаваш, /това беше преди ремонта на прохода дето го правиха повече от 10 години/... Чорбаджията нареди - казва - и сега разчитам само на предния мост, че да се прибера. Не знам как е стигнал, щото повече не го видях, но по документи всичко беше наред. Няколко дена след него натовари и един друг с Шкода Мадара, но обърна контейнера някъде в прохода и после почнаха да пращат по-сериозни камиони за тая работа.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Ифа л60

        А ти,за какво ще я използваш? Дърводобив или...?

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Ифа л60

          Да, Ифата ще се използва за превоз на дърва.

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Ифа л60

            Ето ти една полезна тема, която може да ти е от полза: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=40337

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на Ифа л60

              Зависи вьв коя гора ще се кара но всепак това не е камиона за тази работа.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на Ифа л60

                Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                Зависи вьв коя гора ще се кара но всепак това не е камиона за тази работа.
                Във която и гора да е, няма ли триос който да и помага ифата е трагедия.

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на Ифа л60

                  За мен лично W 50 е по добра за в гората специално с големите единични гуми . На времето повече от година имах такава . Това е единствения камион който беше лично мой и съжалявам до ден днешен че съм го продал . За някои се радвах че съм се отървал . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:(132-136)_Robur_IFA_Page_5_Image_0002.jpg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:5729997
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на Ифа л60

                    Първоначално публикуван от rambovr Преглед на мнение
                    Във която и гора да е, няма ли триос който да и помага ифата е трагедия.

                    Твърдението ВИ е много "пресилено" и не знам дали е от опит в експлоатацията на такава техника.
                    ИФА L60 е сериозна техника с голям потенциал за "тежки терени". Обикновенно гроздето е кисело когато е .....................

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на Ифа л60

                      Когато аз имах Шкоди, един мой съсед имаше IFA L60. Много здрав камион. Непрекъснато с ремарке по 24-25т пясък. Продаде го на 380хил.км Два пъти сменя бутало на 5 цилиндър. Казваше това е кусура. Няколко пъти оставаше на някаква скорост, но оправял се на пътя. Беше минал Троян Кърнаре през зимата при 60см сняг. В Кърнаре го питали откъде идваш - от Троян. Ама то прохода е затворен !!!! Части мисля че има търговци в Пазарджик. Но солено. С поздрав Борето Широките гуми са за торачка (за нивите) и са безбожно скъпи. Слагаш безкамерни гуми . В подбалкана Камазите масово карат с безкамерни гуми.
                      Последно редактирано от boreto2; 02-10-16, 20:09.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на Ифа л60

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Твърдението ВИ е много "пресилено" и не знам дали е от опит в експлоатацията на такава техника.
                        ИФА L60 е сериозна техника с голям потенциал за "тежки терени". Обикновенно гроздето е кисело когато е .....................
                        Ами занимавам се с дърводобив, та съм видял "сериозната техника" на какво е способна.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на Ифа л60

                          Колеги, Ифата ще се използва за превоз на дърва от склад , а не на терени предназначени за коне със самар!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на Ифа л60

                            Първоначално публикуван от rambovr Преглед на мнение
                            та съм видял "сериозната техника" на какво е способна.
                            Това "обяснява" твърдението ВИ.
                            Успех в бизнеса.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на Ифа л60

                              Щом ще се подвозва от временен склад w50 с блокаж ще се справи. Другият вариант е западен камьон, но отпада варианта да влизаш в гората когато е възможно. Вече според километрите които ще минаваш и колко работа ще има, избираш най-приложимото и изгодно мпс.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X