Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко питанки относно траяла с камиони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко питанки относно траяла с камиони

    Здравейте, разглейдайки клипове в тубата , попаднах на това :



    Гледайки го ме налегнаха "тежки размисли" относно 2 неща . Поради липсата ми на опит и знания в тази насока , не успях да намеря отговори и реших да се допитам тук
    -Първото нещо, което ми се стори странно е , че повечето камиони са с предно разположен двигател, и според мен задния мост остава много лек.
    - Другото което ме учуди - на клипа се вижда , как на поне два камиона задните гуми ( тракторки ) са обърнати наобратно. Не ми се варва да е случайно ( въпреки , че на единия, само едната е обърната ) , но какъв е замисъла на то упражнение ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    Re: Малко питанки относно траяла с камиони

    За другото незнам, ама задните ги обръщат да има добро сцепление с цел изравяне предните като се показакопаят. Това, ако двата или трите... моста са теглителни.

    Коментар


    • #3
      От: Малко питанки относно траяла с камиони





      На 01:33 се вижда на задния дефернциал, спирачен апарат или се бъркам???

      Коментар


      • #4
        От: Re: Малко питанки относно траяла с камиони

        Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
        задните ги обръщат да има добро сцепление с цел изравяне предните като се показакопаят. Това, ако двата или трите... моста са теглителни.
        Чета,чета и правя опити да осмисля написаното,но не ми се отдава........................

        Коментар


        • #5
          От: Малко питанки относно траяла с камиони

          Има някаква мания за обръщане на посоката на гумите, която е грешна.
          Обърнатите шарки работят само в съзнанието на тези които ги обръщат.

          Глупостта се среща навсякъде по света, не е наш патент.

          @ Митака-това си е баш спирачен диск с все апарат, и според мен го играе ръчна спирачка. На много джипове и стари камиони ръчната е на изхода на раздатката, на барабан, и действа през кардана, върху задния мост. В случая има някакъв изход отзад, и са сложили диска.
          Поне на мен това ми идва на ум...
          А може и нещо съвсем друго да е, ама ако има някой светнат-да казва.

          А през локвата от първия клип ще мина с почти всеки стокова джип, с едни кобри... Язък им за монстрите...
          Последно редактирано от Кольо; 11-10-16, 19:19.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Малко питанки относно траяла с камиони

            Вие на това "Траял с камиони" ли му викате?

            Ей това е Траял с камиони:

            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Малко питанки относно траяла с камиони

              Баш!
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Малко питанки относно траяла с камиони

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                @ Митака-това си е баш спирачен диск с все апарат, и според мен го играе ръчна спирачка. На много джипове и стари камиони ръчната е на изхода на раздатката, на барабан, и действа през кардана, върху задния мост. В случая има някакъв изход отзад, и са сложили диска.
                Поне на мен това ми идва на ум...
                А може и нещо съвсем друго да е, ама ако има някой светнат-да казва.
                Миналата година имах товар,за Холандия в един малък завод на VOLVO. Там видях някакъв ретро или не баш съвременен джип... към 1970 години май си беше...
                На задния мост, нямаше барабани, а на самия деференциал спирачен апарат. Хем с течност както си му е редът, хем и на апарата имаше жило, демек ръчна. Беше доста готино. Снимките ми останах в стария тел, а той вече не пали. Та и аз като тебе така си мислих, но викам да питам, все пак тука в форума има доста компететни хорица.

                А относно траяла, винаги съм искал да гледам нещо такова... но само с ЗИЛ,КРАЗ,ТАТРА, КАМАЗ и разни такива... а, не като днешните ДАФ,МАН...

                Коментар


                • #9
                  От: Малко питанки относно траяла с камиони

                  Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                  ...

                  А относно траяла, винаги съм искал да гледам нещо такова... но само с ЗИЛ,КРАЗ,ТАТРА, КАМАЗ и разни такива... а, не като днешните ДАФ,МАН...
                  Не е траял, но все пак:

                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко питанки относно траяла с камиони

                    Страхотни машини, 4-оси, два завиващи моста, автоматични скорости.."Завод имени Лихачева" ,Советские вездеходы, не знающие преград! :

                    https://www.youtube.com/watch?v=XRodRf2bSwI
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X