Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 на кемпер Ducato 280?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

    В българското мобиле има няколко обяви за дукато 4х4, аз съм в този дълаг филм от една година за кемпер 4х4. За целта за която го искаш ще ти върши работа.

    Коментар


    • #17
      От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      В Драгичево има пикап с двойна кабина - на него какво му е и не е ли по-лесно той да се ползва за база?
      Ивеко е, ама то разликата не е огромна.
      Май не си се разсънил още

      Коментар


      • #18
        От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

        Айде,почна се-МБ,Т4,Ивеко и т.н . Човека иска да си направи ТОЗИ кемпер 4х4. Единствения по-безболезнен начин е донор от същата марка(ивеко и дукато нямат нищо общо,освен един мотор). Лошото е че всичко което е на пазара в момента,е по-ново,с мотор 2.8. Не стават скорости от 2.8 на 1.9. Това предполага и смяна на мотор(не че е лошо да му забие едни 30-40 коня повече).Та помагайте му в тази насока.
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #19
          От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

          Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
          Колега, аз имах подобен кемпер-6,20 метра дължина, с доста голям клиренс беше.
          И с 4х4 да си, пак ще затъваш и ще удряш задницата-поне при мен го имаше този проблем, защото отзад е много дълъг и като излизаш от някоя неравност ще закача.
          Два пъти трактор ме е теглил (много беше тежък кемпера) и се отказах от подобни мераци за 4х4 и започнах да си търся кемпер с оригинално 4х4 ...
          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
          Айде,почна се-МБ,Т4,Ивеко и т.н . Човека иска да си направи ТОЗИ кемпер 4х4. ...
          Съветите на колегите "как да се направи нещо" или "защо няма смисъл да се прави това" са еднакво ценни против научаването на истини по трудния път. Ето тука има интересни снимки за оригинален оф-роуд кемпер 4х4: https://www.youtube.com/watch?v=WvVYQkrTxbA
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Съветите на колегите "как да се направи нещо" или "защо няма смисъл да се прави това" са еднакво ценни против научаването на истини по трудния път. Ето тука има интересни снимки за оригинален оф-роуд кемпер 4х4: https://www.youtube.com/watch?v=WvVYQkrTxbA
            Я сега ми обясни,как точно му помагаш,или го отказваш от идеята да си направи НЕГОВИЯ кемпер 4х4 с този клип!??
            Въпроса е риторичен,разбира се! Аз се отказвам!
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #21
              От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

              Брех, човек да не замине за два дена по баирите с кемпера - каква дискусия изпуска!..

              Крум го е резюмирал абсолютно точно - имам си наличен изправен, добре гледан фабричен кемпер с всички системи работещи и ревизирани, и за момента тази къщичка ми задоволява нуждите. Прегледал съм всякакви варианти - и бус-кемпер, и експедиционни машини, и 7-8 метрови мастодонти. Това засега е идеалният компромис между комфорт и маневреност, който ме урежда - и ако успея без особени технологични драми леко да си облекча придвижването по хлъзгави настилки, ще бъда за известно време щастлив.

              Минималистичният бус-кемпер и експедиционката са хубави неща, но не ми трябват на този етап - особено през зимата, когато в тъмната част от денонощието нямаш работа навън, и поне 12 часа трябва да се прекарат заедно вътре. Като добавиш към 3-4 обитатели и съответното количество екипировка за сезона, малкият високопроходим звяр става доста клаустрофобичен за обитаване. Не че не е възможно - просто не е моят филм.
              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

              Коментар


              • #22
                От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

                На мен друго ми е интересно, при условие, че намериш донор за колко време трябва да се случи преоборудването и на каква стойност, и тука изниква следващия въпрос не е ли по удачен варианта да продадеш твоя и да се вземе готова машина?
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #23
                  От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  На мен друго ми е интересно, при условие, че намериш донор за колко време трябва да се случи преоборудването и на каква стойност, и тука изниква следващия въпрос не е ли по удачен варианта да продадеш твоя и да се вземе готова машина?
                  Отговорът се съдържа в първите постове на Regulator и push - колко време е необходимо да се прехвърлят скорости, полуоски, кардан, заден мост и резервоар между две идентични шасита с еднакви двигатели? Мисля, че повечето пишещи тук могат да го сметнат сами. Стойност на донор и труд - между 2 и 4 хиляди български лева, според късмета.

                  Фабрично произведена машина 4х4 с подобен обем и от същия тип (интегрален кемпер) не съществува, или поне на мен не ми е известно. Има алковни кемпери (с надстройка над кабината) на същата база Дукато 280, но това като вътрешно разпределение не ме урежда. Новите модели на Hymer с пълно задвижване стават все-по-малки като обем и по-проходими, и цената на старо обикновено е шестцифрена. Австралийското чудо-камион от линка по-горе за близо половин милион е още по-тясно, пълно с ненужни електрически екстри и неизползваемо в европейски зимни условия. За самоделки не ми се мисли изобщо - малкото останало свободно време предпочитам да го прекарвам навън, а не в гаража.

                  Странни работи стават по Коледа - човек каже, че търси нещо като Пасат синхро да се качва по-спокойно до Мальовица и Шилигарника, а му обясняват, че с нищо по-малко от осемдесятка или Патрул няма да стане... Весели празници и наздраве!
                  Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                  TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

                    Адаш мога само да ти пожелая успешна и щастлива нова година и успех в начинанието!
                    А това е моята мечта за кемпер 4Х4 http://campervanculture.com/2013/10/4x4-vw-lt-for-sale/
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #25
                      От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

                      Колега Badeff, има донор в мобилето за твоя кемпер. Аз бих се възползвал,но моя кемпер е на Alko шаси и нямам уши за ресори.
                      Знам че темата е замряла дано вече си реализирал проекта си.Поздрави.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 4х4 на кемпер Ducato 280?

                        Първоначално публикуван от Джори Преглед на мнение
                        Колега Badeff, има донор в мобилето за твоя кемпер. Аз бих се възползвал,но моя кемпер е на Alko шаси и нямам уши за ресори.
                        Знам че темата е замряла дано вече си реализирал проекта си.Поздрави.
                        Благодаря, видях го този от Своге. Не съм изоставил идеята, но леко съм загубил ентусиазъм. Първо, цените са като за вървящи бусове, а не за донори, и второ - наличният ми 1.9 агрегат ще види зор с втория мост. Ще трябва да се прехвърля и оригинален 2.5 двигател заедно с трансмисията, а това означава Технотест и цялата забава с пререгистрацията.

                        Засега се разхождам така, гледам да не се завирам по грешните места, и си свиркам. Поздрав!
                        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X