Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турбиниране на перкинс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турбиниране на перкинс

    Здравейте колеги! Имам камион Газ 53 с дизелов двигател перкис. Доволен съм от разхода и работата която ми върши... но като го карам товарен из планината двигателя умалява на по-стръмните баири. Иска ми се малко да го позасиля. Чувал съм че има такъв заводски двигател с турбо ,но не съм виждал как върви и как се представя... на какво налягане се кара и тн Ще ми бъде интересно да обсъдим тази дилема. Поздрави
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    От: Турбиниране на перкинс

    Не може да очакваш от перкинса чудеса. Карали се го и в баирите си пъпли на първа. Бензинките имат малко по-голяма мощност и вървят на втора спокойно.
    Турбинираните български варианти съм чувал че са несполучливи. Само оригиналните английски ставали, но само съм чувал.

    Коментар


    • #3
      От: Турбиниране на перкинс

      Тези двигатели заводски са си със турбо , но досега не съм виждал някоя с още работещо.Мисля че при ангренажа имаше една зъбчатка с пружини ,която задейства клапан на помпата за повече гориво при високи обороти. Тази зъбчатка често дава ядове и това е една от причините да се кара без турбо.Иначе съм говорил с човек ,който е карал чисто нова газка , и казва че със турбо върви доста по-добре.
      Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

      Коментар


      • #4
        От: Турбиниране на перкинс

        Не си влагай парите в невъзможна задача.И с турбото ще ти малее,а и ще се чупи.Тази игра е играна преди години,от много хора-без успех.Колегата Димич87 е отговорил на въпроса ти правилно.Поздрави.
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

        Коментар


        • #5
          От: Турбиниране на перкинс

          Виждал съм чувал съмабе некъв е гледал че друг некой ял ма май не било баш добро

          как може да дадеш акъл за нещо което не си пипал


          Първо първите Перкинси с турбина дойдоха у ДАПа 1985 г. дотогава беха без турбо и едвам пъплеха

          без турбо го дават Перкинса 85 коня а с него 100 колко е верно не знам но с турбото си е друг камион

          Карал съм и в ДАПа и частен и не съм имал кой знае какви ядове като знаеш как да го караш

          На мойта Газка с Перкинс с турбина съм навъртял над 350 000 км и още движи.

          Какво ти трябва за да и сложиш турбина: ГНПза турбодизел може се под налягане маслото се взима от под помпата холендъра от мазането на вакумпомпата има на нея(ГНПто) вход за надуващ въздух с тръбичка от всмукателните тръби

          ангренажните капаци (преден и заден )ако не са с по големиа отвор и шпилки 10 ки

          Десен картер с щуцер за приемане на маслото от турбото

          турбо

          мрежа(това е оплетената гъвкава връзка между турбото и тръбата на ауснуха)като на камаза

          изпускателна тръба ше си я извиеш

          всмукателни и изпускателни тръби за турбина


          Дано съм бил полезен 30 години се боря с тия техники нещичко съм запомнил


          Пиши с каква помпа си сега

          Забравих и авансаторно колело отпред за ангренажа то е много важно защото определя момента на аванса взависимост от работата на двигателя

          ако имаш нужда от нещо питай
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            От: Турбиниране на перкинс

            Благодаря за информацията. Помпата ми е роторна...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45471363_1_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5609607 Какъв разход дава перкинса с турбо ?
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X