Обява

Свий
Няма добавени обяви.

6х6 за веселба ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 6х6 за веселба ?

    почетох, почетох, па се зачудих - ко зема си върна "С" категорията, наместо жипка не мое ли за премерена пара да се сдобия със 157/131/Урал - ще се присламча към тия с жипките, да им затварям колоната, да воза кулера с бирата, един вид народополезно, белким не ме изгонят;
    и по-сериозно: освен за работни добичета, тия и подобните им би трябвало и за забавления да стават (като се поразтегне понятието) - въпросът ми е: кой е най-подходящият според отбора на знаещите ?
    бензин на газ или дизел от КамАЗ ? скорост на асфалт, намиране на части, сложност на обслужване ?
    За и Против по всички показатели ?
    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

  • #2
    До: 6х6 за веселба ?

    Всеки си е подходящ за конкретната ситуация.

    Ама замислял ли си се за разходите който ще са ти необходими тогава.ЗАщото един разход от 4-50 на сто най малко си е бая цифра обърнато в левове
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: 6х6 за веселба ?

      Кеф цена няма беше казал някой.Иначе сериозно по въпроса до колкото мога да ти помогна ситуацията е следната от трите най-проходим е Урала той е и най-голям и най-харчещ абе НАЙ от всякъде при него май имаш избор между два двигателя бензинов и дизелов е аз на дизелов не съм се возил но на бензинов доста пъти само ще ти кажа че разход ана бензиновия клонеше към 80 на 100 или ако си взимаш Урал търси дизел харчи по малко и по ефтино гориво а и май е по мощен.Най-приемлива цена като начална а и като поддръжка ще има Зил 157 но той си е стара машина със всичките и недостъци който в повечето случеи са абсолютно никакъв комфорт не че при другите имаш комфорт в стил Мерцедес ама 157 си е правен без никакъв замисъл за цивилна употреба няма хидравлика на волана двигателя е стар но за сметка на това е много проходим по думите на старите старшини.Върху Зил 131 преки наблюдения имам до толкова до колкото са ме возили на караул и то само по асфалт върви стабилно но нямам никаква идея колко е проходим все пак си е 6Х6 предполага че не е за изхвърляне можеш да пробваш да си вземеш ГАЗ-66 освен ако твърдо не си решил да е 6Х6 лично според мен Газката ще ти върши по добра работа
      по малка е с един мост по малко има което следва по ефтино поддържане а и си има лебетка блокажи но каквото и да ти кажат избора си е изцяло твои.
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #4
        До: 6х6 за веселба ?

        Колегата е прав за Газката,ако не държиш на 3те моста тя би ти вършила работа за това което я искаш.Притежавам 157 и не бих ти го препоръчал поради следните причини:
        Изключително не е маневран,остави че няма хидравлика но си му трябва доста място за маневра която не винаги го има в гората.
        Ниска скорост по асфалт ( 50-60мах)
        Скъпи данъци и винетки ( 3ос)
        Като предимства бих отчел разхода, моя празен на асфалт го засичах 29л газ, но в гората на бавни с товар 55л
        В казармата съм карал 131 и урал, ако караш по джипките както изкаш са прекалено голями и двете, и с голям разход, достигащ до 80-90л.
        Помисли по вариянта и за Газ 62 ( молотовка), с дизелов двигател, съвсем приличен разход и добра проходимост, а и добра първоначална цена.
        Забравих да кажа че ако искаш 157, се слага двигател от Булгар, след което става много икономичен, но за сметка на мах скорост.

        Коментар


        • #5
          До: 6х6 за веселба ?

          Благодаря за мненията
          от ровенето дотук съм си харесал приказките за дизеловите Урал - обаче не се срещат под път и над път, т.е. в mobile.bg не виждам нито един засега.
          От ходене насам - натам ми се струва, че 131 е най-разпространеният от трите (вероятно заради генераторите на БНТ и кинаджиите), а сякаш и в БНА са били най-масови - съдя по разпродажбите. 157 съм виждал само на картинка и в музей - което не значи, че са рядкост/екзотика
          Не харесвам идеята "бензин на газ" заради теглото и капризите, но като за камион - май е ОК.
          Т.е. мислите ми клонят към 131.
          Като цяло разходът малко ме притеснява - регулира се: имаш пари - караш, нямаш - потягаш го, занимаваш се с нещо. А и излети - 100-200 км един - два пъти в месеца, свръх мрачен вариант са 400 литра бензин ~ 600 лева при компания от 2-3ма прави колкото хората дават за цигари и алкохол, примерно...
          Това, че винетката за триос е по-скъпа от двуос, не го бях съобразил (не го знаех).
          Колкото до Витенамката - не ме вдъхновява по същия начин , но си е вариант.
          Надявам се някой да сподели сравнителни впечатления Урал/131.
          Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

          Коментар


          • #6
            До: 6х6 за веселба ?

            абе човек те дългите бази на джиповете неминават на места че са дълги пък с камион направо не ми са мисли.
            като искаш камион вземи си унимог.
            или преработи виетнамка ако унимога ти е скъп.

            Коментар


            • #7
              До: 6х6 за веселба ?

              ето малко гориво за мечти:
              http://www.russiantruck.co.uk/index.html
              http://www.philipp-trucks.de/
              Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

              Коментар


              • #8
                До: 6х6 за веселба ?

                Утепало се е отсекъде да имаш Джуган. Просто трябва да имаш и толкова пари. Наистина много, не просто некой лев.

                Коментар


                • #9
                  До: 6х6 за веселба ?

                  Ако изборът ти е триос военен камион бих те посъветвал да си вземеш УралУралът да бъде задължително с двигател на Камаз,така имаш по голяма мощност,малко по малък разход от бензиновият вариант и доста по голяма проходимостНито Зил 157 нито 131 могат да се сравняват с проходимостта на Урал-а.Има и вариянт с четири оси но е много рядък у нас.Иначе четириосният Урал е много по добър от всички триосни но е много скъп и както казах много рядък за България.

                  Коментар


                  • #10
                    До: 6х6 за веселба ?

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Утепало се е отсекъде да имаш Джуган. Просто трябва да имаш и толкова пари. Наистина много, не просто некой лев.
                    Колко ? За 131 преден мост 2000 лв. за 157- 200лв. Комшиичето казва така .Вярно ли е ?
                    Уморените коне не ги убиват , нали ??

                    Коментар


                    • #11
                      До: 6х6 за веселба ?

                      това за дизеловия Урал ми се е забило в главата от вече четеното ама няма, а като гледам цените на бензиновите - трудно ще е ...
                      Стефан се изказа енигматично, а се намери един с хидравлика: http://i.mobile.bg/perl/printdet.cgi...89698570559165
                      при това "чисто нов"
                      като му гледам снимките зад третата ос има какво да се ампутира
                      @ Стефан - напиши повече, моля

                      P.S.: а утре военните продават на търг няколко машини, вкл. и един Урал твърде късно се сетих да погледна при тях ...
                      Последно редактирано от ivanik1978; 25-09-07, 22:45.
                      Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                      Коментар


                      • #12
                        До: 6х6 за веселба ?

                        Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
                        Колко ? За 131 преден мост 2000 лв. за 157- 200лв. Комшиичето казва така .Вярно ли е ?
                        някой лев за гориво имаше впредвид стефан

                        Коментар


                        • #13
                          До: 6х6 за веселба ?

                          Много ... Пари(((
                          За всичко над три тона парите за придобиването на машината не може да са повече от 30% от разходите за нея през целият и живот. Това ако искаш да си на нулата. Ако трябва до си вади и парите - по-малко.
                          Ако искаш да спечелиш пари от бензинов триосен тритонен камион с особена проходимост, трябва да имаш на ум и специален товар за него. Подходящи са наркотици, златни съкровища, изборни бюлетини. По наште земи няма да спечелиш от друго. Хич да не е - трябва да плащаш и заплата, адвокати, и на семейството на шофьора.
                          Ако искаш да си правиш кефа сам - супер е. Гори 80 - 120/100, обаче Б-76 или А-81. Значи трябва да му сипваш 50:50 авиационен керосин като ти налеят 92 на бензиностанцията за да не изгори клапаните.
                          После как върви и кво може го няма и в комиксите. Може лупинг по небето. Може и обратен в локвата. Ако е достатъчно дълбока. Ако е плитка волана ще ти строши ръцете до лактите.
                          Обаче кефа е ... Жена не ти трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            До: 6х6 за веселба ?

                            Човека може да е паралия и да понесе финансовото бреме,никой няма да му попречи да се движи с джипкаджиите.
                            Та докато сме на темата камиони погледнете това и се забавлявайте това е за Трайал шампионата но и тук става http://www.youtube.com/watch?v=ZWePjGheN0g&mode=related&search

                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              До: 6х6 за веселба ?

                              в английския сайт има МАЗ 537, има филмче как отиват да го купуват - от България е ...
                              Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X