Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

    Обмислям покупката на горепосочения камион. Модела е 2009 година, на малко километри. Някой има ли реални впечатления от него, единственото което намерих в мрежата е ревю от немско списание, в което естествено не го оплюват. DAF принципно са шофьорските камиони, но ако някой е запознат с детските им болести или друго интересено ще се радвам да сподели. Благодаря предварително
    Последно редактирано от lamatros; 20-01-13, 13:30.

  • #2
    От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

    http://www.kamioni.bg/menu/11/post/2...0%B5n%E2%80%A6
    Имам и списанието с по-подробна информация, включително и от хора които го експлоатират(от фирма Надежда 76). Пише, че са имали проблем с повишен разход на масло около 5-7л за 10 000км, при производството от 2007-2008г Имало е сервизни акции, сменяли са бутала и цилиндри за сметка на производителя. Пише също, че мотора с 510к.с. не е имал такива проблеми, щото бил разработен по-късно. Имало е и други сервизни акции свързани с препрограмиране на електрониката и промени по системата за подаване на урея, но се казва, че това е било главно при камионите от началото на производството, а твоя е от по-късно(трябва да е преболедувал детските болести). Друго нищо сериозно и фрапиращо. Разхода бил нисък и т.н. дрън, дрън глупости, които сам ще си видиш и прецениш и без да ти го хвалят.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      http://www.kamioni.bg/menu/11/post/2...0%B5n%E2%80%A6
      Имам и списанието с по-подробна информация, включително и от хора които го експлоатират(от фирма Надежда 76). Пише, че са имали проблем с повишен разход на масло около 5-7л за 10 000км, при производството от 2007-2008г Имало е сервизни акции, сменяли са бутала и цилиндри за сметка на производителя. Пише също, че мотора с 510к.с. не е имал такива проблеми, щото бил разработен по-късно. Имало е и други сервизни акции свързани с препрограмиране на електрониката и промени по системата за подаване на урея, но се казва, че това е било главно при камионите от началото на производството, а твоя е от по-късно(трябва да е преболедувал детските болести). Друго нищо сериозно и фрапиращо. Разхода бил нисък и т.н. дрън, дрън глупости, които сам ще си видиш и прецениш и без да ти го хвалят.
      Я кажи какви са ти пресечните ти точки с Надежда 76 ако не е тайна. За малко им бях служител .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Я кажи какви са ти пресечните ти точки с Надежда 76 ако не е тайна. За малко им бях служител .
        Нямам пресечни точки с тази фирма. Просто преразказах част от статията в списанието към което е и линка горе(в сайта е дадено само накратко). Статията е за въпросния модел камион като втора употреба и са питали тази фирма какви проблеми са имали с камионите им от този модел, които вече са на няколко години и определени километри.
        Виждал съм името на фирмата, но нямам и не съм имал никога нищо общо с нея
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

          Карал съм DAF XF 95, MAN TGA, MB Actros и Renault Magnum- всичките са били на по 150-200 хил км, почти нови/актроса беше чисто нов/ в големи европейски фирми. На мен най ми допада DAF XF- и като динамика, и като дуракоустойчивост , и като комфорт и разположение на всичко в кабината, всичко е там, където трябва да бъде- създадено от шофьор, за шофьор.
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #6
            От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

            Имал съм ДАФ 95ца 94 г. 380 коня никакви ядове.


            У Сърбия до Косово пълно празно с 20 тона натам до Печ и Джаковица ми даде 27 на 100.....

            Чак се шашнах......
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

              [QUOTE=cecoa1;2071116]Нямам пресечни точки с тази фирма. Просто преразказах част от статията в списанието към което е и линка горе(в сайта е дадено само накратко). Статията е за въпросния модел камион като втора употреба и са питали тази фирма какви проблеми са имали с камионите им от този модел, които вече са на няколко години и определени километри.
              Виждал съм името на фирмата, но нямам и не съм имал никога нищо общо с нея/QUOTE]

              Всичко което си написал е вярно . Купили са ги нови и после един по един са им правили гаранционни ремонти заради висок разход на масло . Обаче ми направи впечатление разликата в горенето на два които се движеха по един и същ маршрут с едно също натоварване . Може вина да имат и шоферите . Иначе съм карал и МАН и въобще не може да става за сравнение . Дафа е евтин камион и съответно не може да очакваш нещо много хубаво . Наблюдавам и че преобладават в Европа манове , мерцедеси , чак след това рена и дафове и по малко скании .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #8
                От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

                Благодаря ви за мнението, явно нещато отиват към екскурзия )
                Някой да знае случайно къде точно са му набити номерата на ДВГ и рамата, защото никъде в нета не дават такава информация.

                Коментар


                • #9
                  От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

                  Скоро карах даф х-ф105 510кс.беше на 4000км.перфектен за живеене дори и за двойка,кеф ти хладилник шкафчета и други щтуротии
                  старите дафинки страдаха малко от ad blue от там и power engine limiting, но и другите марки имат сащите проблемчета,с две думи куче с малко електроника.
                  щтом си за екскурзия е добре ,успех
                  Мартин Димитров
                  УАЗ

                  Коментар


                  • #10
                    От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

                    Ако е камион, да е DAF!
                    Ако е кола да е Mercedes!

                    Моят шеф продаде стария DAF 105.460 защото преди половин година километража му прехвърли 500 000 км.
                    Заведе ме шефа да вземем нов камио. Наточих се че ще карам нов DAF
                    Да! Ама НЕ!
                    Заведе ме в Mercedes, от там купи "sony playstation" боклука който карам съм го кръстил така. Тая драглива кранта Актроса, дето се клати като пияна монахиня, и да я пази господ от баир, че като го види и умира преди него, а да не говорим за скапаното легло дето не може да се протегнеш на него. Препълнен е с електроника но за сега не ми се е бъгвал.

                    Който е карал веднъж DAF остава заклет дафаджия за винаги.
                    За мен това е супер камион. За работата е катър. Икономичен е. За живеене е лукс, и кабината му е направена много практично.

                    Купиш ли си DAF ще се родиш с него. Стига да си го купиш нов, или ако ти е втора ръка поне да го случиш читав.

                    Коментар


                    • #11
                      От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

                      Колега рамата се намира вдясно до предната дясна гума на рамата а двигателя пак е от същата страна но трябва да се вдигне кабината. Колкото до това че дафа не е камион не съм съгласен напоследък най-много се чупят мановете дето уж е най добрия камион

                      Коментар


                      • #12
                        От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

                        имам въпрос свързан със Даф хф 105 460 кс хладилникът спря да работи и все още не мога да открия проблема моляза мнения спешно

                        Коментар


                        • #13
                          От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

                          колега мога само да ти кажа,това е наи доброто 105-510 и ако е с голямата кабина това си е мечта на всеки които малко или много се е качвал на даф
                          а относно расхода на масло поне в балгария го има всеки коѝто го кара с полусинтетика

                          Коментар


                          • #14
                            От: DAF XF105.510 euro 5 - някой имал ли е близки срещи с този камион ?

                            Здравейте колеги.Какво стана с автора на темата.Купи ли въпросният камион.И аз се интересувам ат този модел,така че ако някой има още инфо моля да го сподели с нас.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X