Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател ГАЗ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Двигател ГАЗ 53

    Колеги, напревих следното, викнах един приятел замереи с микрометър вала, замари и леглата с лагерите, с друг уред, занесох вала, и го прешлайфак на нужния размер

    Коментар


    • От: Двигател ГАЗ 53

      Колеги имам питане, как е реда на клапаните на лявата и дясната глава (всмукателен/изпускателен)

      Коментар


      • От: Двигател ГАЗ 53

        Прави ги по палеца на делкото, няма да згрешиш, така пише и в някои книги.
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • От: Двигател ГАЗ 53

          Ами ако двигателя е пред теб, гледаш на кои дупки ляга всмукателния колектор (жабата), значи тези клапани са всмукателни. Обратното там където лягат колекторите на ауспуха са изпускателни. Те дупките не са чак толкова криви, горе-долу са си точно срещу клапана.

          Коментар


          • От: Двигател ГАЗ 53

            Не разбрах за какво точно питаш? Регулировка на клапани ли ще правиш? Ако те интересува реда на работа на цилиндрите, то той е 1-5-4-2-6-3-7-8.

            Коментар


            • От: Двигател ГАЗ 53

              Колеги благодаря ви преди малко го и запалих всичко Е ОК!! И двигатвля държи масло, но датчиците са малко менте, и неотчитат налягането точно

              Коментар


              • От: Двигател ГАЗ 53

                След като има 3,5 атм е добре. По-високото налягане води до колеми загуби на мощност, а по-малкото до не добро мазане.

                Коментар


                • От: Двигател ГАЗ 53

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  След като има 3,5 атм е добре. По-високото налягане води до колеми загуби на мощност, а по-малкото до не добро мазане.
                  Благодаря за съвета!!!!

                  Коментар


                  • От: Двигател ГАЗ 53

                    Понеже съм с двигател на газ 66, и до сега съм го карал с 10л. масло в картера, а сега му сипах 8л., и на пръчката ми показва, че е малко нивото, та въпроса ми е колко литра масло трява да има ?

                    Коментар


                    • От: Двигател ГАЗ 53

                      ....на пръчката ми показва...Това е,там ти е показано до къде трябва да е нивото на маслото .

                      Коментар


                      • От: Двигател ГАЗ 53

                        А в каква е разликата меду двигателите на газ 53 и газ 66. Аз виждам единствено помпа за хидравликата. При газ 53 тя не е необходима поради липсата на такава.
                        Щеката на маслото има 2 резки. Трябва да е между двете. Разликата от горната до долната е 2-3 л масло. Най-добре е да е по-средата ако не бута двигателя маслко.

                        Коментар


                        • От: Двигател ГАЗ 53

                          Главите и жабата имат разлика точно за захващането на тази помпа и компресора, картера е по дълбок, ремъчните шайби са други. Ако си с 66, както при джипа по добре е маслото да е на горната граница, при изкачване или спускане на стръмни наклони данеби да му е малко.
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X