Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател ГАЗ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Двигател ГАЗ 53

    Mерси колеги, проблема не е в тампоните при нас.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #92
      От: Двигател ГАЗ 53

      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      Mерси колеги, проблема не е в тампоните при нас.
      E кажи къде е де
      При мен тресеше , щото газ-ката традиционно си работеше на 5-6 цилиндъра , поради което носех една торба със свещи , кабели , палци и капачки за делко , както и цяло такова и въпреки старанието ми в честата им смяна , плюс регуриловки на клапани ....

      Между другото , в редките случаи , когато се "отпушваше" и си работеше на всички цилиндри , вървеше като самолет
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #93
        От: Двигател ГАЗ 53

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        Аз съм слагал на перкинс от старите чугунени стойки с тампони от бензинова и ужас тресе не може да държиш волана...

        Сложих от (охлювите)тампони за дизел от стаия тип и заспа...

        Поздрави
        Само не търсете майка ми че съм жена.....тампоните са много важни за тресенето а също и за съединителя....най добре е да се намерят от старите че са добри и държат доста иначе си носете резервен диск за смяна и то на чисто нова скоросна кутия ....няма да казвам колко пъти сме сменяли съединител докато не махнахме новите тампони.....ама аз като жена смени ги мъжо тресе, да сложим нови....после те ти булка Спасов ден....понеже аз предпочитах да карам ГАЗ 53А, а на него давах Авиата, нова с хидравлика но твърди педали направо скачах на съединителя с моите 50кг. и сега гаражите пълни с части нови всякакви.все за "Перкинс"
        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

        Коментар


        • #94
          От: Двигател ГАЗ 53

          Казвам,
          пробвахме с други от шкодичка много меки, пак така минимална разлика, мaй нещата отиват на колянов вал или маховик, ще се разбере скоро, а мотора няма кабели и палци и чукчета...



          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #95
            От: Двигател ГАЗ 53

            Евала на тази доработка на V8-ка.Но ми е интересно колко ли струва това удоволствие?Понеже стана дума за компресия по-нагоре точно за този мотор бих искал да се включа с конкретни стойности от мотор ЗМЗ V8 оригинален само че на ГАЗ 66(мисля че нямат разлика с ГАЗ 53).Компресията съм я мерил на студен мотор с отворени дроселови клапи и въртене на стартер за около 3 секунди за всеки цилиндър.
            1-ви - 9бара(127psi); 2-ри - 9(130); 3-ти - 9,3(133); 4-ти - 9,5(137); 5-ти - 9(130); 6-ти - 8(120); 7-ми - 9,5(135); 8-ми - 8,5(123).
            Единственото което ме притеснява е разликата в стойностите на 4-ти и 6-ти(повече от 1,5 бара разлика), както и на 7-ми и 8-ми.Може ли по-ниската компресия в 6-ти цилиндър да е от изпускателен клапан, защото в ауспуха по време на работа се чуват леки гърмежи(взривове) на недоизгоряла горивна смес, което със сигурност не е от неправилно регулиран изпарител?Също така при спускане на скорост се чуват тези гърмежи от ауспуха.

            Коментар


            • #96
              От: Двигател ГАЗ 53

              Компресията като се мери е хубаво да изчакаш малко време след всяко мерене. След това може да измериш още веднъж, но в обратен ред. Ще се учудиш че имаразлика при всяко мерене.
              При намалена компресия има две причини, едната е износени сегменти, дръгата е не добре затваряне на клапане. След наливане на малко масло в цилиндъра и последващо измерване на компресията, ще разбереш дали е от сегментите или от клапани.

              Коментар


              • #97
                От: Двигател ГАЗ 53

                Първоначално публикуван от dimkov1 Преглед на мнение
                Евала на тази доработка на V8-ка.Но ми е интересно колко ли струва това удоволствие?
                Като удариш чертата е много, но като събираш чарколяците повечко време е поносимо.

                Имам въпрос, биелите на единия ред цилиндри 1-2-3-4 се слагат назад с надписа /5-6-7-8 напред/, това на всички двигатели /53, 53А, 511, 66/ ли е така?
                Също ангренажа на 0 или на 3 се зацепва /колкото повече информация намирам толкова по объркано става/ в ръководствата за 53-11 пише срещу белега да е 3ката на коляновия вал, на 511 пише 0? Разликата е 1зъб на малкото колело.
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #98
                  От: Двигател ГАЗ 53

                  Колеги имам проблем -купих нов колянов вал комплект с лагерите, монтирх го стегнах петите и вала затегна, монтирах двигателя викнах прага да ме тегли и двигателя неиска с да мръдне, какво трябва да направя да подложа ли на петите ?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Двигател ГАЗ 53

                    Това означава че лагерите не са нормални ако вала е нов . Може да има и грешка при шлайфането . Не се занимавай с глупости да подлагаш на петите разглобявай и мери къде е проблема .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Двигател ГАЗ 53

                      Подлагането на петите води до скоропостижна смърт на лагерите и вала. Умрем от любопитство защо след като затяга сте събрали двигателя. Подобни селяндурщини не се правят дори на съветски автомобил. По всяка вероятност сте монтирали ремонтен размер лагери на нормален размер шийки на вала.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Двигател ГАЗ 53

                        Ами честно казано го поръчак комплект НОВ ВАЛ с ЛАГЕРИТЕ, НО утре свалям вала и започвам да меря и да прегледам лагерите и вала, но на първия лагер от към лоената набивка е добре

                        Коментар


                        • От: Двигател ГАЗ 53

                          Преди години и ние имахме подобен случай на същия двигател. Коляновия вал беше шлайфат на първи ремонт и сложихме лагери за него. 2 от лагерите бяха доста стегнати и вала се въртеше доста трудно. Направихме рекламация и ни ги смениха тези два лагера. Има вариант и да се намали леко дължината на лагера, но е играчка и трябва постоянно мерене. Не помня клолко трябва лагера да излиза над капака. Един познат беше сглобил подобен двигател и на стартер не можеше да превърти вала, а с манивелата се превърташе трудно, но пък палеше. След седмица каране така започна и на стартер да пали. Дълги години го кара камиона така, но това не е никак препоръчително. Предполагам се износва най-горния слой на лагерите, които има най-добрите лагерни качества.

                          Коментар


                          • От: Двигател ГАЗ 53

                            Ами срамота е даваме пари за качесвени части уж руски и накрая дефектни лошото е, че прага ме тегли съединителят пребоксува и нещеда се завърти, така че утре разглабям и започвам да взимам мерки

                            Коментар


                            • От: Двигател ГАЗ 53

                              Първоначално публикуван от kuruna Преглед на мнение
                              ... и започвам да взимам мерки
                              Мерки се вземат с... микрометър и евентуално калкулатор.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Двигател ГАЗ 53

                                А при ремонта да не си объркал капаците и от там да ти идват главоболията. Така губи съосие и стегнатост. На мотовилките капаците също са си уникални и е недопустимо подмяната им. Даже болтовете не се сменят защото са пасвани и са уникални. Проблеми от много места може да има.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X