Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачките на Уралите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачките на Уралите.

    Добър вечер!Колеги,поради проблеми,който бяха постоянни с спирачките на Урала,се принудих да го махна - е няма по-проходима машина от тоя дерт,но вечният проблем с спърачната система е голяма спънка. Днес се разрових в един международен форум за товарни автомобили,там един поляк е дал доста интересна информация относно системата на Урала. Човека казва,че Урал не се кара с спирачна течност ДОТ 3/4 а с някакво тънко хидравлично масло,подобно на това за автоматиците,уш и ставало като заместител. Твърди,че спирачната течсност разлага мембраната на апарата,където е става налягането на въздуха и започва да пропуска въсдух в системата. Тъй като не съм много на ясно с тази теория,реших да попитам тук,хора който са по вещи в тази насока. Вие какво ще кажете по въпроса?

  • #2
    От: Спирачките на Уралите.

    човека,маи му е хванал цаката!!!но,дате питам.ти защо си продаде камиона?какво ти пречеше да му сменяваш гумичките на цилиндьрчетата/когато протечат/ гумичките на помпата/ или семеринга на сервото.!!!!!!!! работа за око мигане.всички се плашат от спирачките на този камион.елементарно е.иска поддрьжка.семеринга е 31/44/10 гаден размер няма го.намерих го вьв сандански някаква фирма за гумички и семеринги,човека го прави икара доволно.от неволя сьм слагал/сьс престьргване на корпуса/ 30/45/10 костенски и става.това за течността е заинтригуващо,и правилно,че разлага гумичките.виж какво е това масло та да се снабдяваме.има голяма логика вьв това нещо.....

    Коментар


    • #3
      От: Спирачките на Уралите.

      Абе то като се обърна каруцата пътища много. Започвам да съжалявам,но какво да се прави,ако съм сигорен,че това действа - още утре ще си купя Урал. Споменава се също,че гумените елементи по системата се заменят с силиконови,изработени от специализирани фирми. Колега,относно тази фирма дето я споменаваш,дали работят с силиконови изделия и възможна ли е поръчка и изработа по даден детайл.

      Коментар


      • #4
        От: Спирачките на Уралите.

        колега,незнам дали работи сьс силикон.но прави гумичките на урала.ако има силикон сметам че нее проблем да го направи.ти можеш ли по-подробно да прочетеш за това масло какво е?

        Коментар


        • #5
          От: Спирачките на Уралите.

          Първоначално публикуван от uraldiesel Преглед на мнение
          колега,незнам дали работи сьс силикон.но прави гумичките на урала.ако има силикон сметам че нее проблем да го направи.ти можеш ли по-подробно да прочетеш за това масло какво е?
          Считай го за сторено.Утре,когато съм по на себе си ще прочетем по-подробно.

          Коментар


          • #6
            От: Спирачките на Уралите.

            Относно маслото,човека казава,че работи с АТФ - масло за автоматични скоростни кутий. Друг споменава,че е сложил тънко хидравлично масло,прозачно такова дето се ползва за шевните машини(машинно масло). Аз мисля,че по думите на хората,който твърдят,че проблема е липсата на спирачки е отранен на 100% - значи може да се ползва и от това масло дето е в електрическите трансформатори. Поляка споменава,че е много важно да се прочисти цялата система с алкохол(предполагам спирт ще свърши работа),преди наливането на маслото.

            Коментар


            • #7
              От: Спирачките на Уралите.

              Основния проблем е, че братушките така и не се научиха да произвеждат качествен каучук. Ако се намерят подходящи гумички от какъвто и да е друг производител - проблема е решен.

              Коментар


              • #8
                От: Спирачките на Уралите.

                колега,взех трансформатрорно масло.сложих го вьв фризера и не се згьсти.това е добре.тези дни източвам спирачната течност промивам и ще ти кажа как са спирачките.

                Коментар


                • #9
                  От: Спирачките на Уралите.

                  Първоначално публикуван от uraldiesel Преглед на мнение
                  колега,взех трансформатрорно масло.сложих го вьв фризера и не се згьсти.това е добре.тези дни източвам спирачната течност промивам и ще ти кажа как са спирачките.
                  Чакам с нетърпение,дано да стане всичко,както твърди човека от интернационалния форум

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спирачките на Уралите.

                    до два три дена сигурно се заемам сьс тая работа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спирачките на Уралите.

                      здравейте колеги!
                      Извинявам се че се намесвам в спора ви,нямам Урал,нито пък имам възможност да имам.Зачетох се в спора от любопитство.
                      Сетих се че някъде във книгите ми за руските автомобили се споменава една много стара спирачна течност -БСК,ползвана е много отдавна може би тогава когато са конструирани вашите машини.По руските сайтове,все още се среща и се продава,тука разбира се вече я няма.Не си спомням каква е долната граница по температура за ползване,но си спомням че се отказват от нея защото имала ниска точка на кипене.С повече теория няма да ви занимавам, през руската търсачка Яндекс все ще се намери нещо.
                      Състава на тази спирачна течност е следният:
                      50% рициново масло
                      50% бутилов или изопамилов спирт
                      Тези данни съм ги взел от книгата "Аз ремонтирам Волга" Техника 1988 година.
                      Дано съм ви бил полезен
                      основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спирачките на Уралите.

                        Добър вечер колеги.Въпроса ми не е свързан със тази,великолепна машина,а е следния.Как се казва този интернационален форум за камиони.Ще съм ви много благодарен,ако някой ми го каже.Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спирачките на Уралите.

                          Да де, ама като си изцапаш ръцете с това, и после запалиш цигара, бедна ти е фантазията какво става) Макар че работата си е за (((( Щото ако наблизо няма храсталак, или копчетата на гащите са заяли ...
                          Не знам, гумичките сигурно са били калпави. Страхувам се обаче че не мога да помогна много, освен с едни хубави книги по тия коли и системите им.
                          Иначе на Урала верно всичко му е хубаво, освен цената. Даже в Русия не е народен автомобил, въпреки че много го обичат. Ама скъп, пустото. Между триосните, май изобщо няма нищо близо. По-добри има чак при многоосните.
                          Последно редактирано от Стефан; 24-02-12, 23:33.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спирачките на Уралите.

                            Класическата спирачна течност е изамилов алкопол и глицерин 1 към 1 . На времето в лабораторията на Сердика ни я бъркаха в промишлени количества . Ако гумичките са чак такъв проблем може да се направят матрици и да се пекът от качествени каучукови смеси . Покрай мене има няколко каучукари едните правят спирачните мембрани за автобусите на градския транспорт . На тях повечето матрици съм ги правил аз даже някои и по два пъти защото една нощ бяха влезли черните и им отмъкнаха всичко метално което може да се носи .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спирачките на Уралите.

                              Ето един Урал с много добри спирачки !!!http://www.youtube.com/watch?feature...&v=M1Zhl-kymmE
                              FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X