Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

    Привет съфорумци,интересувам се от тази марка понеже искам да се занимавам с транспортен бизнес за в бъдеще и евентуалното закупуване на влекач рено магнум,единствено неговата цена намирам за реална измежду хилядите други камиони,изглежда голямото търсене на марките-даф,волво,скания и т.н.т довежда до изкуственото вдигане на цените им а някак си рено остава в сянка и с по ниски цени от на другите марки(около 30-35 000евро за модел 2002 год)
    Та струва ли си и къде трябва да се внимава
    Kawasaki GTR 1400

    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

  • #2
    До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

    Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
    Привет съфорумци,интересувам се от тази марка понеже искам да се занимавам с транспортен бизнес за в бъдеще и евентуалното закупуване на влекач рено магнум,единствено неговата цена намирам за реална измежду хилядите други камиони,изглежда голямото търсене на марките-даф,волво,скания и т.н.т довежда до изкуственото вдигане на цените им а някак си рено остава в сянка и с по ниски цени от на другите марки(около 30-35 000евро за модел 2002 год)
    Та струва ли си и къде трябва да се внимава
    Доколкото знам , някои от модификациите са с двигател на MACK.

    Коментар


    • #3
      До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

      Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
      Доколкото знам , някои от модификациите са с двигател на MACK.
      Каето си е едно и също - МАСК принадлежи на Рено
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Каето си е едно и също - МАСК принадлежи на Рено
        Не знаех. Просто ми направи впечатление , че за някои екземпляри пишат изрично , че са с двигатели на МАСК , а за други не.

        Коментар


        • #5
          До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

          Извинявам се за въпроса, но дали си мислил къде ще сервизираш въпросното Рено?? В България сигурно има не повече от 15-20 такива машини. Мое мнение е че това е абонамент за главоболие!! Успех!!
          NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
          Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

          Коментар


          • #6
            До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

            Не мисля че сервизирането ще е голям проблем,сервизи за товарни автомобили има много а и части вече се намират,мен по точно ме интересува дали са надеждни и издръжливи,за колите рено знам че са корави а колкото по-корава е една машина толкова по-малко главоболия
            Kawasaki GTR 1400

            Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

            Коментар


            • #7
              До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

              Баща ми е монтьор и наскоро сменяше масла филтри и други. RENAULT MAGUM ,EURO3,440 конски сили,2002г. мисля,сабира около 40литра масло.

              Коментар


              • #8
                До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

                Първоначално публикуван от mihailkurkiev Преглед на мнение
                Извинявам се за въпроса, но дали си мислил къде ще сервизираш въпросното Рено?? В България сигурно има не повече от 15-20 такива машини. Мое мнение е че това е абонамент за главоболие!! Успех!!
                Около 150-200 са - конкретно с Магнум съществен проблем със сервиза няма, защото модела е стар и хората го познават...

                Коментар


                • #9
                  До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

                  Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
                  Не мисля че сервизирането ще е голям проблем,сервизи за товарни автомобили има много а и части вече се намират,мен по точно ме интересува дали са надеждни и издръжливи,за колите рено знам че са корави а колкото по-корава е една машина толкова по-малко главоболия
                  Около 2002 има две модификации, които на външен вид изглеждат еднакво, но са различни мотори и с различно окачване на кабината.

                  Болежките по машината са малки - доста корав модел на Рено е, но има неща, които са нормални за модела:
                  - кабината е доста тежка и втулките на окачването и се разбиват относително бързо. Ако решиш да ги сменяш в сервиз, където не са го правили - ще се видиш в чудо.
                  - на една определена серия имаше малко проблеми с разпределителния вал около 400 000 те км - не помня точно коя година беше - по спомен беше 2002-2003, но автомобил на тези години, трябва да го е минал това...
                  - ако е с два резервоара - гледай да са еднакъв обем - така и не успяха да регулират дебита между резервоари с различен обем, но отново - за тези години собственика сигурно вече ги е вързал с кранче отдолу.
                  Ще имаш по-завишена консумация на предни стъкла в сравнение с друг автомобил...

                  Основно предимство - ниска цена и добър комфорт. Среден разход с 20 т международно в Европа - около 34 л/100. Под 30 л рядко пада, над 36 рязко се качва (за модел с 440 кс). За амортизирана машина - сигурно ще е 1-2 литра повече.

                  Недостатък - държи относително ниска цена но се продава по-трудно.

                  Ако си в Стара Загора - най близкото място където можеш да го сервизираш е Бургас - в Интерсервиз. Правили са доста от този модел, така че му разбират.

                  В София - Промобил все още доставят части от разни места (и оригинални и неоригинални). Има и други варианти, които мога да ти препоръчам, но след като купиш автомобила.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

                    Темата е от 06.2007г. Ако човека е купил Реното тогава и го е карал, то вече е на скрапа.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Темата е от 06.2007г. Ако човека е купил Реното тогава и го е карал, то вече е на скрапа.
                      ...не погледнах датата на първото включване...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

                        Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                        ...не погледнах датата на първото включване...
                        Само ти ли не си видял всички след мен не я видял

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

                          здравейте,имам рено магнум 440 2002година и имам един проблем на който в никой сервиз неможаха да намерят проблема. при 1300 оборота камиона забива - тъпчи на едно място,когато ги мине тези обороти започва да върви,когато е на темпомат и е равен пътя върви с 90км/ч изведнъж започва скоростта да пада и се спира на 85км/ч и обороти 1300 тогава скоростта не се увеличава а започва да пада. а ако съм на някои баир с 25т се движа с 30км/ч. казаха ми че има някакъв Г-образен клапан но аз така нямам. моля помогнете ми с някои съвет.благодаря

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

                            Здравей имам същия проблем с камиона ако си решил по някакъв начин проблема да се свържем за информация.Благодаря предварително телефона ми е 0876105682

                            Коментар


                            • #15
                              От: Renault MAGNUM-след 2002,някаква информация и струва ли си

                              Карал съм евро 3 480 коня маковия мотор около 80000 км,в Италия с 23 тона в едни баири както си карах нещо издумка и мощността се изгуби,спрях вдигнах кабина и почнах оглед.Оказа се една скоба на съединението на кулера,от там по български-скоба нямах а и по бензиностанциите след това не намерих -от оградата на аутострадата отрязах една тел и го вързах с нея и така до БГ.Това е било единствено като авария за тези км. отзивите са ми много добри за него,и удобства и на вървеж.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X