Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XXL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XXL

    Да се включа и аз по темата.Този ветеран,който падна във Варна е 250-тонен Либхер,не знам откъде дойде това със 100-те тона(като миниатюрите от предишната страница),но както и да е,тя цялата ни журналистика е една...На снимката не се вижда да има каквито и да е противотежести, които са задължителни при работа с тази дължина на стрелата и респективно отстояние на товара.Грешката е на този,който е решил да спести някой лев от транспортирането им,превозват се с камион и се монтират на място.
    Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

    Коментар


    • От: XXL

      Обикновено операторите не правят глупости самоволно, за тази цел си има ръководители на обекта и подобни. Като каже шефа - "Туй го искам там, не ме интересува как"...
      Крановете не трябва да пътуват с баласта (противотежестите), освен в рамките на обекта или много малки разстояния. Това е предпоставка за допълнителни усложнения, разходи и накрая - инциденти.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • От: XXL

        Не ми го побира акьла как след като някой го е сметнал кое колко на каква дистанция под какьв ьгьл на какви опори.....и си е оставил едни 10-15 % запас да речем друг с целия си акьл решава да клеца дявола у вьздуха.Тия акьл имат ли,червения сектор за чий им е нарисуван?

        Вятьра го сьборил и го вдигнал на задни гуми...........вьв Варна........дето никой никога не е виждал какво е това вятьр........тоз кран много кекав ше дойде
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: XXL

          Това с вятъра е заради застраховката, че иначе другото се води неправилна експлоатация и нещо застрахователите се дърпат да го покриват....
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • От: XXL

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Това с вятъра е заради застраховката, че иначе другото се води неправилна експлоатация и нещо застрахователите се дърпат да го покриват....
            Застрахователите би трябвало да имат експерти, едва ли кълват на всякакви приказки, най-много тоя дето им ги разказва да им направи като вятъра...да не забравяме, че те са едни от най-големите измамници.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: XXL

              Имат експерти, но явно не по крановете. Голям смях е падало с констатациите им. Все едно да четеш в БГмама дискусия за ремонт на преден мост на Паджеро.
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • От: XXL

                Да те трева пасат,не го е завъртял ми го е съборил по посока стрелата.Аз ако съм ще ги съдя за измама,на това летище и камери трябва да има.Тежестите му къде са,и тях ли ги е издухал вятъра?Или пак някоя мутра не може да сметне 2 и 2.....
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: XXL

                  Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                  Имат експерти, но явно не по крановете. Голям смях е падало с констатациите им. Все едно да четеш в БГмама дискусия за ремонт на преден мост на Паджеро.
                  Нашенска ли е компанията?Обикновено тук се случва да се предлагат застрахователни продукти, които са копирани и не са разработени от експерти.Например застраховките на недвижимо имущество - експертите, които ми правиха оглед на къщата бяха просто хора опитващи се да ти дадат никакви, или възможно най-малко пари.Е на мен ми дадоха почти никакви, а по принцип и на практика не трябваше изобщо да ми дават.Сега като се замисля, компанията е вносна, но разбира се мениджмънта е прекрасен нашенски.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: XXL

                    За експерти на застрахователи книга мога да напиша. Имах един случай, джанта 19ка на нов Лексъс, избухана в бурдюр как си трЕбе. От джантата липсва десет квадратни сантиметра парче. Идва експерта, гледа, снима и пише ремонт 3та степен. Аз две минути не мога да взема решение и после още десет минути не мога да си взема въздух от смях. В Бургас има само двама читави експерти. Работя със всички компании.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: XXL

                      едно Libherrche
                      Прикачени файлове
                      Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                      Коментар


                      • От: XXL

                        И още едно (обърнете внимание, че баласта липсва):

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kran.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5468866

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kran5.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5468867

                        Понякога слагат и помощните колеленца:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kran3.jpg
Прегледи:1
Размер:197.8 КБ
ID:5468868

                        Добро стабилизиране:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kran2.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5468869

                        Ей така се чувства товара, когато го вдигат:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kran4.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5468870
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • От: XXL

                          баласта е нормално да липсва при транспортиране, повечето кранове не могат да се движат с допълнителна противотежест върху тялото си . Който на спазва правилото посещава сервиза в Панчарево.
                          Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                          Коментар


                          • От: XXL

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            ......
                            Крановете не трябва да пътуват с баласта (противотежестите), освен в рамките на обекта или много малки разстояния. ......
                            Първоначално публикуван от piri75 Преглед на мнение
                            баласта е нормално да липсва при транспортиране......
                            Така де. Или сервиза посещава него. Ако не го спрат даи-аджиите, защото допустимото натоварване на мост е надхвърлено.
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • От: XXL

                              ето ги и баластите, транспортирани по правилния начин
                              Прикачени файлове
                              Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                              Коментар


                              • От: XXL

                                Може бе не е точно за XXL - раздела, но изпълнението е впечатляващо.
                                Прикачени файлове
                                Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X