Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 53-дизел от мерцедес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ 53-дизел от мерцедес?

    Здравейте! Братовчед ми има газ 53 самосвал с двигател Перкинс който блокира. Сега му предлагат двигател от мерцедес 410 мисля че беше, за който са му казали че става за газката. Та въпроса ми е дали става въобще и ако става какви приспособления ще трябва да се правят за да стане.
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Газ 53-дизел от мерцедес?

    По принцип невъзможни неща няма , всичко става

    В случая е необходима малко преработка , дет се вика според зависи . Междинен фланец за камбаната , плюс конзоли за лапите на мотора .
    Преди години и аз бях тръгнал по този път . Бях приготвил дори една 5 - степенна скор. кутия от Зил 555 , самосвал . Хидравличната помпа е зацепена на кутията .
    Само че продадох Газ-ката , щото минах на западна техника и така и не осъществих трансформацията . При наличие на материал , фрезист и заварчик - нещата стават . Не знам само дали ще се кара законно . В смисъл озаконяване през Технотест и т.н. Ако е последното , най-добре първо да отиде директно при тях на място и да пита какви са изискванията , за да няма после главоболия.

    ПС. Иначе 100 мрецедесови коня , плюс 5 скорости се равняват на още един живот и половина на Гъсока
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Газ 53-дизел от мерцедес?

      Аз си мислех ако си остане мерцедесовата камбана защото и неговите скорости са с 4 болта

      Коментар


      • #4
        От: Газ 53-дизел от мерцедес?

        Може да се направи там преходен фланец, но трябва де се докара диаметъра и дължината на амбреажната ос.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Газ 53-дизел от мерцедес?

          От 410 ще е слаб поне от 609 ви трябва двигател той е почти 4 литра чист дизел . Конските сили са изравнени при 2та , но при 2рият въртящият момент е в пъти по-голям от на 1вият . Разликата е че този на 410 е от лек автомобил , а този на мерцедес 508 , 509 , 609 е камионски .

          Коментар


          • #6
            От: Газ 53-дизел от мерцедес?

            Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
            ....От 410 ще е слаб поне от 609 ви трябва двигател той е почти 4 литра чист дизел . .....
            Е що ? На 410 мръсен дизел ли е ?

            410 се монтира на камиончета с товароносимост 2 т. , 609 - 3 т.
            Като се вземе предвид , че на 609 мощността е 90 коня , а въртящия момент не е чак в пъти повече ( по каталог може да се каже точно с колко повече ) , то който и да сложи от двата ( и при положение , че сложи 5 - степенна скоростна кутия ) , няма да сгреши . Въпроса е на каква цена ще намери ( или вече е намерил ) двигател , плюс остатъчния му ресурс и накрая какво ще изезе като тегли чертата .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Газ 53-дизел от мерцедес?

              Колега имал съм почти цялата гама на мерцедес и съм садил мотор със скорости от 410 на 407 . Много различни двигатели са не е както ги мислиш по каталог и на теория е едно , но практиката показва друго . Най добре вървящата и направена газка която съм виждал беше с мотор и скорости от мерцедес 813 ама това е съвсем друга тема

              Коментар


              • #8
                От: Газ 53-дизел от мерцедес?

                Наистина 410 и 407 са доста различни двигатели ! Има - няма 25 конски сили разлика е това ! Само дето никъде в темата не е ставало въпрос за 407 до сега . Ти веднъж вкара 609 , сега пък 407 ... но човека не пита какъв двигател ще е най- подходящ за подмяна на Перкинза , а дали с 410 ше го бъде . Ами ше го бъде .
                То ако става въпрос с 817 ше се кефи още повече , ама това вече е друга бира .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Газ 53-дизел от мерцедес?

                  Здравейте! Не съм сигурен че двигатела е от 410, собственика му казва че е 4,0 кубика бил е на някааква самоделка.Нямало място и за това масления филтър е изнесен с маркучи.
                  Ето и нагледен материал.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00420.jpg
Прегледи:1
Размер:163.9 КБ
ID:5283251

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газ 53-дизел от мерцедес?

                    Аз карам 20 години с Перкинс и кво....
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газ 53-дизел от мерцедес?

                      По добре насаждайте направо със скорстната кутия един кардан се преработва много по лесно .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газ 53-дизел от мерцедес?

                        то добре със скоростите ама помпата за маслото на коша

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газ 53-дизел от мерцедес?

                          Мерцедеса няма ли някъкъв изход за хидравлична помпа ?
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газ 53-дизел от мерцедес?

                            Първоначално публикуван от belmeken Преглед на мнение
                            Здравейте! Не съм сигурен че двигатела е от 410, собственика му казва че е 4,0 кубика бил е на някааква самоделка.Нямало място и за това масления филтър е изнесен с маркучи.
                            Ето и нагледен материал.

                            [ATTACH=CONFIG]339004[/ATTACH]
                            Е това е точният двигател , да наистина е по-лесно да го насадиш със скоростите ама тук идва един друг въпрос дали ще паснат и ще имат сила да въртят диференциала на газката , защото тя е и с доста по-големи гуми от мерцедесите .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газ 53-дизел от мерцедес?

                              Нема проблем за гумите, защото главното предаване е друго.
                              Ама иначе си прав, че "оня" мотор, оригиналния от 410, си е от лека кола и не е за целта. А тоя на снимката определено не е оня.
                              И размислите за конските сили и въртящия момент от каталозите, са малкоо...Абе с две думи, тоя от леката кола хем е по-слаб, хем и разположението на момента е друго и не става.Трябва си по-бавнооборотен и як, голям мотор(4 литра и нагоре). Варненския "Перкинс" е с над 250Nm при 1500-1600об/мин, а мощността му е максимална при 2500-2800об/мин. А мерцедесовия от 410 (ОМ 602) максималният момент му е при оборотите на максимална мощност на Перкинса и освен това е с около 60-70Nm по-малък въртящ момент(демек около 30% по-нисък).А максималната мощност е при близо 4000об/мин(http://de.wikipedia.org/wiki/Mercede...3.BCnfzylinder), колкото не може да развие и оригиналния бензинов V8 (ЗМЗ 53).
                              А тоя на снимката прилича на OM 314 и е близо 4литра и трябва да стане. Има камиончета самосвали с него, така че би трябвало да има и кутия с помпа или пък на тази да има предвидено място за монтаж.(http://www.youtube.com/watch?v=s-Gnt...eature=related ).
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X