Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Небесен джип за около 30к евро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Небесен джип за около 30к евро

    Рових се из нета по теми за авиация и вижте какво открих:

    http://www.airpal.eu/index.php?optio...id=107&lang=en

    Това е 1 от най-ефтините самолети за спортно и развлекателно летене, но името му
    SKY JEEP

    ми хареса много.

    It is airborne in less than 37m of unprepared grass, or 27 meters of hard surface, at gross weight. Rotation is possible by the time full throttle setting is applied, and lift-off can begin at 40km/h (in ground effect, with no wind) - all within less than four seconds from stand still. Of course, any headwind shortens the time and distance required for take off.

    Впечатляващи показатели за самолет на такава
    ниска цена.
    Последно редактирано от allfriends; 06-02-10, 21:50.
    [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
    [/COLOR]

  • #2
    До: Небесен джип за около 30к евро

    Да ,това е т.нареченият въздушен джип...Конструкторът му е френски авиоинженер, който в последствие създава собствена фирма в канада . В БГ в момента има няколко,всъщност 3 броя ако не се лъжа... относително са недолюбвани,заради това че не са от карбон-кевлар сплави а ламаринени...доста са бавни...и последните мнения които чух - груби,мудни и грозни....както и да е....специалното е че имат специално крило,което е с голяма подемна сила,откъдето автоматично идва по-голямото му челно съпротивление, та отттам е и относително по.бавен при двигател със 90-120 кс мощност....Това е самолет който е конструиран да може да излита и каца с много малка скорост ...40-50 км час.....затова са му и балонните гуми с които поема яки неравности,камъни и др... т.е. да ходиш на излет,лов,итн....STOL e шорт тейк офф ландинг...късо кацане и късо излитане, заради което в конструкцията ме са заложени още редица специфични конструктивни авиационни особености....наберете STOL в you.tube и ще можете да видите възможностите му.... това е самолет който от година строя по закупена документация...който е вече с няколко успешни тест полета за настройки....и който тази пролет ще бръмчи над варненското черноморие....тук ме фанахте за където знам......
    ...а сега помагайте..щото съм в поле дето незнам..пазарил съм един РР 2.5тд-бмв - 96... , два дни го гледам и разглеждам,днес го и изпробвах....за мен нямам забележки..уж всичко работи...естествено първо поразчетох доста из форума.....но знаейки че ми е нов като марка и вид превозно средство,ще ми се и някой колега ваналия да удари рамо със собствена визита за оглед...естествено бих си заплатил ангажимента... отделно в понеделник ще го карам в дару или МП да го тестват....ще съм благодарен ако някой свободен се отзове на молбата ми - за утре -събота или вдруги ден - неделя...
    ...поздрави,благодаря...

    Коментар


    • #3
      До: Небесен джип за около 30к евро

      Колега , ще ми бъде интересно да споделиш повече за самолета , както и да качиш някоя снимка , ако може разбира се...
      Поздрави!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        До: Небесен джип за около 30к евро

        [QUOTE=mll;1071524]Да ,това е т.нареченият въздушен джип.......и който тази пролет ще бръмчи над варненското черноморие....
        QUOTE]

        Колега, полезна информация си написал. Относно СТОЛ - то е ясно, дизайнера е жертвал бързина, горивна икономия, пък и красота, за да постигне кратък разбег при излитане и кацане. Законите на физиката много трудно могат да се заобикалят (особено с нисък бюджет) и винаги едно качество се печели за сметка на друго.

        Кажи сега до къде стигна с твоя проект, пусни някоя снимка тук.

        Ако наистина лети лятото по морето мога да ти стана 1 от първите клиенти.
        [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
        [/COLOR]

        Коментар


        • #5
          До: Небесен джип за около 30к евро

          Можеш и да не чакаш до лятото, ако си на зор можеш скоро да полетиш тук, миналата година беше интересно

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X