Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Виенско колело" за богати хора или "космически туризъм"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Стига с тези газове бе, те не са нищо страшно. Страшно са само в главите на някои вресливи евроеконастроени педалчета, и са успели да наложат мнението си на света.

    А всъщност атмосферата е огромна, несравнимо по-голяма от това което се изпуска в нея. Все едно да сложиш щипка сол в каца с вода и да ревеш, че водата е солена.
    На всичко отгоре в природата си върви рециклиране на веществата, и всичко си идва на мастото след известно време.
    Ама нали е мода да "пазим планетата"...
    Последно редактирано от Кольо; 25-07-21, 17:43.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      Отделно че ракетата на Безос беше с гориво водород и замърсяваше с дестилирана вода клетата атмосфера, тц тц.

      Коментар


      • DBRS
        DBRS коментира
        Редактиране на коментар
        Дихидроокисът го подценяваш!!! мЕлЕони загиват от него всяка петилетка!!! - Да се Забрани!!!

      • Веско
        Веско коментира
        Редактиране на коментар
        Дааа, този месец десетина загинаха само на Черноморието…

      • Паджеровод
        Паджеровод коментира
        Редактиране на коментар
        Хич даже не го подценявам, той е най разпространеният замърсител, 2/3 от земята са покрити вече с него, ако продължаваме така безотговорно, просто не знам🥺

    • #18
      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
      За мен тия полети не е нищо друго освен забавление за богаташи изпробвали вече всички земни забавления и умиращи от скука. От друга страна около 900 млн по света гладуват, а други 25 к умират от глад всеки ден. Поне да бяха излезли в орбита, та да имаше някакъв смисъл от тия полети.
      Знам че ще прозвучи гадно, ама.... няма случайни неща. Поне 3/4 от гладуващите 900 милиона гладуват заради собственото си малоумие - неспособни са да се самоорганизират в общности и групово да се справят с прехраната си и изобщо с всичките си останали нужди. Практически цяла Африка и доста голяма част от Азия има нужда от диктатори или нещо близо до това, за да има държави, дето приличат на държави и племената вътре не се колят и бесят през ден.

      Не можеш да промениш някой, дето сам не иска да се промени или поне не е осъзнал нуждата от промяна.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • piron45
        piron45 коментира
        Редактиране на коментар
        От тая гледна точка си прав, вероятно ако на тия племена се осигури обилна храна, те ще се размножават само и няма да се променят особено.
        Мисълта ми беше повече за безсмисленото харчене на едни милиони, ако поне се стремяха да надминат Мъск би било разбираемо. Една надпревара винаги може да доведе до развитие на технологиите. Но тия полети не водят до нищо освен мимолетно удоволствие за участниците.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Не вероятно, а сигурно.

        А за парите кво ти дреме? Твоите пари ли харчат?
        Последно редактирано от sparkybg; 25-07-21, 11:05.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Който си е спечелил пари има правото да си ги харчи както намери за добре.
        Това да критикуваме някого за "неправилно" изхарчени (негови) пари е комунуизъм.

    • #19
      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      ...Все едно да сложиш щипка сов каца с вода и да ревеш, че водата е солена...
      Има редица екосистеми, които тая щипка сол би ги уморила.

      Колкото до CO2 в атмосферата, те ти:


      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • DBRS
        DBRS коментира
        Редактиране на коментар
        over 800mln. е по-интересно.. Ква дейност е правил тогава homoнещоси е мистерия
        Дали ще успеем да запазим хабитата си въобще не е сигурно(каквото и да правим), а на Земята въобще не и пука.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Има я и за по-дълги периоди, ама няма нищо интересно.

      • DBRS
        DBRS коментира
        Редактиране на коментар
        Доколкото помня, има нива СО2 4 пъти над сегашните...то и планетата е била по-топла. Още няма мониторинг на вулканските газове, но пък зеления ток мен си ме кефи, та си трая, щото обичам чист въздух.

    • #20
      Имало 3, и после... Ледников период. Мантрата е че никога не се е качвал толкова рязко. Дали е вярна не мога да спекулирам, както и за на последствия от това в дългосрочен план. Моите уважения, ама никой не знае - всичко са хипотези.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #21
        Моята различна гледна точка.
        Въглерода който е в нефта, газта и въглищата, е бил в атмосферата, усвоен от растения и какво ли не и трансформиран в изкопаеми горива.

        Още по силно, варовиците корали седименти също са с органичен произход, респективно- Въглерод който е бил в атмосферата. така че доста би трябвало да горим , за да се доближим до примерно юра или някой друг период на разцвет на планетата.
        Но тук стой един по основен въпрос. Кое състояние е по добро??? В момента (ако включим замръзналите почти целогодишно зони) над 1/3 от сушата е пустиня, а само 10% са тропически джунгли. В Юра цялата планета е била зелена .
        Та кое е хубаво и лошо , от гледна точка на природата ......

        Чувал съм вече отговора на въпроса от къде са се появили въглищата и нефта, от изявени зелени философи- от господ да ни изпита!

        Коментар


        • Веско
          Веско коментира
          Редактиране на коментар
          Темата е многопосочна. Напомня ми мнението на един доктор за тютюнопушенето:
          Вредно е! Но, ако пушиш една - две цигарки на ден, когато седнеш да починеш, със салатка и ракийка, и ти е много, много приятно, то не само е голям кеф, но е много полезно за здравето!

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Полезно е именно заради това, че ти е кеф.
          Свикнали сме с това, че здравето е само физиология, а не отчитаме, че тя силно се влия от психологията.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          За нефта отдавна има доста идеи от къде се е пръкнал, някой доволно различни от масовото разбиране че и той е с органичен произход. Това и преди да им дойде модата на залените философи.

          И да, въглерода е усвоен и утаен/закопан, ама за милиони години, а ние връщаме в атмосферата доволно количество само за десетки, което не дава възможност за доста голяма част от живота да се приспособи към това, ние включително.

          За цигарите - не познавам човек дето трайно да пуши по 1-2-3 цигари дневно. Все се стига до 1-2-3 кутии. Впрочем не се сещам и за човек, дето ги е спрял плавно, намалявайки ги. Колко помагат разни никотинови залъгалки също не знам - преди 15 години ги бях отказал за почти година, сега не пуша от месец и половина, и смятам да ми е последното отказване. И тогава и сега не съм забелязал да имам разни абстинентни симптоми, та да имам нужда от наливане на никотин в тялото, отворена кутия покрай мен имаше и тогава, и сега, без да ми прави особен дискомфорт, и тогава и сега ги спрях от раз, та всичката тая индустрия със заместителите според мен е малко като със зелените човечета.
          Последно редактирано от sparkybg; 26-07-21, 08:18.

      • #22
        От 20г съм на сегашната ми работа и почти ежедневно правим анализи на въдушната среда. Ами за 20г СО2 не е мръднал. Все си е 0.03 обемни процента.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • Krelion
          Krelion коментира
          Редактиране на коментар
          .... изписано 0.03 или 0.030 не мога.....
          Че то не е ли едно и също?

        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          Едно и също е. Въпроса на Спарки беше, колко знака след запетаята мери апарата.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Не е едно и също, доколкото разрядите показват и разделителната способност на уреда, а до някъде и точността му.

      • #23
        Интересно ми е, тези 409 ppm къде и как са измерени? Става въпрос за таблицата по-горе
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • Веско
          Веско коментира
          Редактиране на коментар
          Mauna Loa Observatory, Hawaii.

          Интересно дали има и други подобни?

        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          Таблицата с коефицентите ми е на работа. В сряда съм на работа и ако не забравя, ще ги сметна тия 0.03 обемни процента на колко ррм се равняват.
          Например 0.03 об % H2S са 404 ррм. H2S всеки ден го смятам в различни мерни единици, та за това му знам всичко на изуст.
          Последно редактирано от kameno karp; 26-07-21, 13:54.

      • #24
        За СО2 :
        1ррм=1.8мг/м3
        С=0.000051
        мг/м3 х С =об %
        об % ÷ С = мг/м3
        Нашия апарат мери два знака след запетаята.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #25
          Мисля, бъркаш

          1ppm = 1см3/м3

          1mol CO2 = 44гр.в 22400см3 (обърках с 18 )

          в милиграми 1ppm CO2 = 44000/22400 = 1,96мг
          Последно редактирано от DBRS; 28-07-21, 12:30.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #26
            Това са фоимулите, стойностите и коефицентите с които работим. Дадени са ми от химиците в комбината(служебно). Ако те са си ги изчоплили от носа(ама на дали), значи аз съм в заблуда.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • DBRS
              DBRS коментира
              Редактиране на коментар
              ..
              Последно редактирано от DBRS; 29-07-21, 12:01.

            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Ма ти наистина си бил много умен. Как не съм го разбрал до сега!?
              Шегувам се, пълен смешник си.
              Анализите ги отбираме за да се види състоянието на въздушната среда в която ще се извършва дадена газоопасна, земна или огнева работа. Според състоянието на въздушната среда се взема решение дали работата може да бъде извършена,какви мерки за безопасно извършване на работата да се вземат и какви средства за индивидуална защита да се използват!
              Ама нищо, ти продължавай да си плямпаш алабализмите, плод на болния ти мозък.
              ПП. Я, умника над мен си изтрил коментара. Та поста гласеше : Запръжката(нямам си идея какво значи това) я било грижа само за парите, а не за здравето ни.
              Пич, слагай студени компреси на главата.
              Последно редактирано от kameno karp; 29-07-21, 12:12.

            • DBRS
              DBRS коментира
              Редактиране на коментар
              Чудесна рецитация.Браво!
              Запръжка=ЛукиОлио

          • #27
            “Абе, дали НЛО не са милиардери от друга планета? “
            Къциевада
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #28
              Ето това вече е истински космически туризъм, съчетан с изследователска и благотворителна работа!

              Inspiration 4

              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • icerunner
                icerunner коментира
                Редактиране на коментар
                Те май вече приемат заявки и за различни дестинации... Чух покрай шумотевицата, че един от следващите туристи иска да види с очите си тази страна на Луната, която ние не сме я виждали и си чака автобуса скоро

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Е за гражданска лунна мисия ще има да почака още малко.

              • icerunner
                icerunner коментира
                Редактиране на коментар
                Сигурно ще почака, но са му продали билет и няма да се изложат пред чужденците...

            • #29
              Записаха се и руснаците в космическия туризъм - и "професионалистки" пратиха.

              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Дали братушките избиват някоя рубла с тия екскурзии?

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X