Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спътниците на Мъск или извънземни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спътниците на Мъск или извънземни?

    Преди няколко минути над софийската равнина преминаха в колонка около 40 блестящи точки които приличаха на спътници от запад на изток. Беше много интересно. Допускам че това бяха спътници на Илон Мъск
    Последно редактирано от disko04; 06-05-21, 21:33.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

  • #2
    Такова ще е било ,и аз съм ги виждал и са интерсна илюминация за неспециалиста . Асрономите ги ненавиждат , че им пречат.

    Коментар


    • #3
      В момента са планирани или вече се изграждат цели 7 мрежи за сателитен нет и всяка от тях периодично ще качва спътници.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4

        Аз знам за 2 такива проваидра в момента.
        Тоя на И.Мъск е с име СТАРЛИНК - Dubbed Starlink, the upcoming service
        is promising to bring fast and affordable internet to any location in the world.
        It’ll be particularly appealing for people who live in remote areas or underserved
        markets with few options for home broadband.
        Expect download speeds of up to 1Gbps with a latency ranging between 25 to 35 milliseconds, on par with ground-based broadband services.
        Това е от април Миналата година , вече продават и бета версия интернет ,имат веб страница - https://www.starlink.com/

        Другия проваидер е АМАЗОН-

        FCC Greenlights Amazon's Project Kuiper Satellite Constellation
        The tech company plans to deploy 3,236 satellites to expand global internet access

        Това е от юли 2020 no На амзаона още не съм намерил място дето да продават.

        Коментар


        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          https://www.newspace.im/

          Списък на комерсиалните мрежи с брой спътници- качени и проектни.

      • #5
        Видех ги снощи,докато си пиех аперитивчето на терасата.Бяха две групи,първата 10бр.,втората около или над сто,броих до към осемдесет и ми омръзна.Жената направо изтреще ,а интересното е че,опитах да снимам видео с телефона,обаче от няколкоминутното клипче в апарата са записани 2 сек.видео само.Дали па нема връзка с това: https://korzik.net/video/113622-ogro...ite-zemli.html. А са де?

        Коментар


        • #6
          Първата серия не бяха с камуфлаж, тях виждате. После ги замаскираха.

          Коментар


          • pan_rt
            pan_rt коментира
            Редактиране на коментар
            как замаскирани?

          • Паджеровод
            Паджеровод коментира
            Редактиране на коментар
            Нали се вдигна врява точно заради отблясъците от тях, пречеха далеч не само на астрономите. И им сложиха неотразяващо покритие. Сега се виждат като черни точки.

        • #7
          Тука :https://findstarlink.com/#206;3 имат търсачка.
          Последно редактирано от Greg; 07-05-21, 08:42.
          Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

          Коментар


          • #8
            Извънземни, проверяват как се разпространява вируса

            Кога и колко Старлинкове минават може да видиш от тук, трябва автоматично да те намери къде си на картата

            https://james.darpinian.com/satellit...ecial=starlink

            Коментар


            • #9
              Имам познати бета тестери в Гърция, работи добре интернета, засега с променлива скорост, защото са под 10% от предвидените спътници за района.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #10
                Вие спътници сте видели..Браво.А аз тая година щъркел не съм видял.Още съм си с мартеничката на ръката.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • DBRS
                  DBRS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Стига бре, щъркел почти ми кацна на капака докато съм в колата...
                  Къде ходите незнам (където ги нямало щъркелите - били лоши хората )

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  По офисите няма как да видите щъркели.
                  Аз като съм на нивата се трупат десетки. Веднъж преброих над 50 и се отказах, че изкривих браздата...

                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Еееххх
                  Щъркели аз лично видях десетки, до преди няколко дни, и ги слушах да тракат с клюновете. Днес видяхме щъркелово гнездо, празно, и резонния въпрос тате, къде са? А на отсрещната стреха даже са си сложили един, ама макет на таз така коментирана птица.
                  Па и на щъркела съм гулял преди години...ма това пък е съвсем за друга тема.
                  А в офисите понякога се срещат женски щъркели, дългокраки с тънки бедра, да

              • #11
                Ей хората какви неща виждат,а на мен само звезди пред очите
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #12


                  Забавна картинка. Добре, че Тесламен не се е сетил /още/ да надраска в небето някакво послание с тях
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #13
                    Щъркели да искате ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:щ.jpg
Прегледи:244
Размер:255.0 КБ
ID:6739314
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това от кой прозорец на офиса го снима

                    • aldr
                      aldr коментира
                      Редактиране на коментар
                      Коле моя офис е планината

                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Знам де, затова питам по този начин.

                  • #14
                    Утре пак ще минат, май малко след 9 казаха. А щъркели видях (май) още на 13 Март, няколко дена по - късно със сигурност.

                    Коментар


                    • #15
                      Днес към 22 и 20 ги видях отново бяха по на север от вчерашната им трактория, освен това не бяха подредени съвсем във верижка имаше повече празнини и някои от тях бяха разместени малко наляво-надясно вървейки в същата посока. Изглежда лека-полека си заемат местата.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X