Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли авиомоделисти тук?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Има ли авиомоделисти тук?

    Имаш ли ЗиЛ 167?
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #92
      От: Има ли авиомоделисти тук?

      Нямам го , а и не ми е известно някоя фирма за модели да го е пускала...
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #93
        От: Има ли авиомоделисти тук?

        Фланкер, поздравления за хубавите камиони (y) ! И двата модела/истинските машини/ са ми любими и ще си ги направя и аз някой ден ! А, я да използвам и от името на Модел клуб "Варна", да поканя теб и всички желаещи да участват и/или разгледат , на тазгодишната ни моделистка изложба-конкурс, която ще се проведе от 24-ти август до 1-ви септември, във Варненския Археологически музей .
        Последно редактирано от ivelin7133; 03-03-13, 10:00. Причина: правописни грешки
        Лада-2107 , 1.5л, 1989г

        Коментар


        • #94
          От: Има ли авиомоделисти тук?

          Сърдечно благодаря за поканата. Предвид, че живея в чужбина, не бих могъл от сега да обещая, че ще дойда. Но ако имам възможност, с удоволствие ще го направя.
          А там във Варна да си пазите Ка-25, че си е голямо бижу това и да не стане като с Арадото в музея....
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #95
            От: Има ли авиомоделисти тук?

            http://vbox7.com/play:4df5bfc979 Това е висш пилотаж!
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #96
              От: Има ли авиомоделисти тук?

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              И един ЗиЛ-157 с мужици, мащаба също е 1/35:
              Това са пластмасови модели от готови набори - или? А оцветяването - този автентичен прашиляк и мръсните прозорци - фабрично ли е щампован, или ти си го правиш?
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #97
                От: Има ли авиомоделисти тук?

                чаро 4х4, прав си ! Наистина са/"пилота" и самолета/ страшно добри, определено не е лесно да направиш такъв пилотаж и то в зала, а не на открито !
                Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                Коментар


                • #98
                  От: Има ли авиомоделисти тук?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Това са пластмасови модели от готови набори - или? А оцветяването - този автентичен прашиляк и мръсните прозорци - фабрично ли е щампован, или ти си го правиш?
                  Набора с дребни пластмасови части и детаили идва чист само с 1 схема към него. Всичко останало се прави допълнително с подръчни средства и матеряли.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Има ли авиомоделисти тук?

                    Много добре си го направил!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Има ли авиомоделисти тук?

                      Ето нещо интересно клипче за едно интересно самолетче, клипа е на английски ;(
                      LZ1ZAH

                      Коментар


                      • От: Има ли авиомоделисти тук?

                        Здравейте,колеги! Искам да поставя един "еретичен" въпрос. Хрумвало ли е на някой да внесе малко творчество и да оформи някои от "фашистките" модели военна техника като такива(оцветяване и опознавателни знаци) били на въоръжение у нас преди "великото освобождение" на 09.09.1944. Няколкостотинте пленени американски и английски летци от лагера край Шумен могат да потвърдят, че нашите дядовци са знаели как да наказват неканените гости в нашето небе. Аз съм се замислил за Ме-109 G-6 и евентуално танк Т-IVG. За съжаление има запазени такива машини в "братска" Сърбия, но не и у нас. Още по-шокиращото е, че тамошния Месершмит "Стрела" е бил наш.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Има ли авиомоделисти тук?

                          Здравей, колега ! Ами, със сигурност има колеги-моделисти, които правят германска техника, която е била на въоръжение в нашата армия. Познавам един от тях, това е моделиста Валентин Петров, като разбира се и други моделисти правят такива модели. Ето снимка, на един такъв негов авиомодел :
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1331.JPG
Прегледи:1
Размер:182.4 КБ
ID:5465493Предполагам, че това имаш предвид !?
                          На нашите изложби във Варна, съм виждал и други модели на немска техника, с окраска и маркировка на съответните наши войскови подразделения.
                          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                          Коментар


                          • От: Има ли авиомоделисти тук?

                            Благодаря! Точно това имах предвид. Значи направо съм закъснял с реализацията на подобна идея. Наумил съм си да събера малко самолети, които са били на въоръжение у нас "преди". За съжаление финансирането на подобно начинание е доста значително перо та става малко бавно. При това предпочитам "по-едрите" и съответно по-скъпи модели, което прави начинанието още по-трудно, но аз не се отчайвам. Идат празници, може да получа някой подарък за добро поведение!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Има ли авиомоделисти тук?

                              Коко, стискам ти палци за слушкането и ти пожелавам повече такива подаръци ! А за такива модели, при Вас във София, много скоро предстои/не се сещам като дата, но мога да проверя/, колегите да правят поредната им изложба по стендов моделизъм, така че ти препоръчвам да отидеш да гледаш, а и ще можеш да се запознаеш с други моделисти ! Ако имаш възможност, заповядай края на август и на варненската моделистка изложба, ще се радвам да се запознаем !
                              Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                              Коментар


                              • От: Има ли авиомоделисти тук?

                                Ивелине, какъв картон си използвал при изработването на ледоразбивача? От снимките ми прилича на обикновен кадастрон за рисуване. Ако е такъв, не е ли прекалено тънък? Понеже за момента май и слушкането няма да помогне за покупка на "по-едър" модел, свалих Me-109 G-6 в хартиен вариант, но мисля малко да увелича размерите. Освен това мисля да принтирам разкройките и да ги залепя върху картона след плътно "омазване" с лепило. Не мога да си представя, че ще тръгна да копирам с индиго намсиколко детайла. Ако разсъжденията ми вървят в грешна посока, моля за поправка.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X