Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли авиомоделисти тук?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Има ли авиомоделисти тук?

    Здравейте! Тези дни, музата се смили над мен и ме "сръчка", да направя някое моделче от "склада" ! Избора ми се спря на модел на английски изтребител от ВСВ - "Hawker Hurrycane Mk.II B" , в мащаб М 1/72 от фирма "Ревел".


    Имам няколко модела на "Ревел" от тази "серия"/ имам предвид, английски и американски изтребители от ВСВ, в този мащаб/, които са много качествени като отлети детайли, частите много точно се стиковат помежду си.

    Не съм проверявал/а и нямам и намерение/ дали и доколко е спазен мащаба, като размери и копийност. За мен, в този си вид модела си ми харесва!
    И така след почистване на всички платки с детайли/най-вече за обезмасляване/, "пациента" беше поставен на масата. Боядисах частите на кабината, подготвих крилата и всичко беше оставено хубаво да изсъхне.

    Днес залепих, елементите на кабината, двете половинки на тялото/фюзелажа/, както и крилата едно към друго на съответните им места и са оставени да си съхнат на спокойствие :



    Засега не се очертават големи "престои", тъй като имам необходимите цветове бои/не чак на 100%съответствие/ и ще мога да го довърша.
    Ами това е, следва продължение.... .
    Лада-2107 , 1.5л, 1989г

    Коментар


    • #62
      От: Има ли авиомоделисти тук?

      Следя с интерес!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #63
        От: Има ли авиомоделисти тук?

        Здравейте! Продължавам с работата по самолетчето. Вече се "сдоби" с "крака" и други работи. Боядисах някои от по-дребните детайли още докато са на платките:



        Зопочнах и боядисването/нанасянето на част от камуфлажните цветове. Отдолу - сиво, а отгоре - петната със сиво-син цвят.




        Като поизсъхне боята, ще нанеса петната с другия цвят - бронзово зелено отгоре. Засега, съм я докарал дотук !
        Лада-2107 , 1.5л, 1989г

        Коментар


        • #64
          От: Има ли авиомоделисти тук?

          Привет ! Малък напредък по модела :





          Следва продължение !
          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

          Коментар


          • #65
            От: Има ли авиомоделисти тук?

            Здравейте колеги , сега намерих темата .И аз летя с авиомодели и не само , летя и с това от аватара ми.Член съм на авиомодел клуб в Майденхед - Англия , летим RC модели ,предимно електро но и нитро от време на време.
            Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

            Коментар


            • #66
              От: Има ли авиомоделисти тук?

              Здравейте, колеги ! "Строителството" на самолетчето, временно е спряно. Днес , на месечната среща на приятели по хоби, авто-колекционерите донесоха някои интересни дай-каст/ т.е. метални/ модели, част от които заснех. Моделите са в мащаб М 1/18 . Ще Ви ги покажа и на вас :








              Този модел на камион "ЗиЛ" и е в М 1/43:








              Надявам се и на Вас, да Ви харесат !
              Моделът на "Мицубиши Монтеро" се оказа , че се продава. Колегата , който го донесе, го продава за 35лв. Ако някой от вас ,проявява интерес към него, го моля да ми каже !
              Лада-2107 , 1.5л, 1989г

              Коментар


              • #67
                От: Има ли авиомоделисти тук?

                Ето ги и моите машинки:
                МДС 6.5 куб
                [img]http://img851.imageshack.us/img851/1052/12522223.jpg[/img]
                [img]http://img855.imageshack.us/img855/4320/20102063.jpg[/img]
                [img]http://img847.imageshack.us/img847/9020/26545422.jpg[/img]
                [img]http://img862.imageshack.us/img862/5679/mds7.jpg[/img]
                МК-16
                [img]http://img857.imageshack.us/img857/3254/mk8.jpg[/img]
                [img]http://img862.imageshack.us/img862/3176/mk169.jpg[/img]

                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • #68
                  От: Има ли авиомоделисти тук?

                  Здравейте, колеги ! Тази година във Варна, с приятелите-моделисти и колекционери, отново ще правим моделистка изложба. Този път, тя ще е в зала на Военно-Морския Музей. Конкурсната част е на 25-ти и 26-ти август, а изложбената - от 29-ти/понеделник и вторник са почивни дни за музея/ август до 2-ри септември. В клубния ни форум има съответна тема и можете да видите информацията и там: http://modelclubvarna.freeforums.org...onals-t16.html .


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Плакат за изложба 2012г-2-1.jpg
Прегледи:1
Размер:203.9 КБ
ID:5400640

                  Ако Ви интересува нещо по изложбата, може да ме питате и мен - аз съм съорганизатор .
                  Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                  Коментар


                  • #69
                    От: Има ли авиомоделисти тук?

                    Здравейте, колеги ! Състезателната част на изложбата-конкурс приключи тази неделя. Раздадохме награди,..... Ето и обещаните снимки на моделите :

























































































                    Продължава...
                    Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                    Коментар


                    • #70
                      От: Има ли авиомоделисти тук?

                      Продължението :













                      Моменти от връчването на наградите и обща снимка, на част от организаторите и участниците :

















                      Приятно гледане !
                      Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                      Коментар


                      • #71
                        От: Има ли авиомоделисти тук?

                        Как съм пропуснал темата ?!

                        Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
                        Eeeeeх колега колко ме върна назад и спомени и..... благодаря ти !!!!Започнах от тренкорди ,много се чупиха и все при кацане , после комбати, вързвахме им лента и правихме въздушен бой,след това преминах на радиоуправлями планери- е тук беше интересно !!!!!!Помня как бъркахме гориво от етер,рациново масло и гас !!!!Провил съм скутер и авто модел, радиоуправлями !!!!Голям купон беше ,пък и от училище ни освобождаваха за състезания !!!!Помня че преди състезания вечерите спяхме по клубовете ,все не ни стигаше време за нещо !!!!!
                        Мисля ,че във гаража все още се намира бутало от двигател "ритъм"ако го намеря ще го снимам и ще кача снимки !!!Трябва да се разровя и да намеря грамотите които съм спечелил от участията ми и ще снимам и тях !!!!! Даже съм карал курс за треньор по авто моделизъм !!!
                        Абе бях много запален, то не че сега не съм ама.....!!!!!!!


                        Ако някой знае каде ще има състезания нека сподели ,да идем да погледаме , ще е голям купон ,пък и новите технологий не са за изпускане !!!!!
                        Първоначално публикуван от spas spasov Преглед на мнение
                        да така беше .наи напред ни даваха тренкорди .после летящо крило за въздушен бой .свободно летящи .на мен също мми се въргалят един ритъм и едно МК-12. а какъв лукс беше да се намери двигател Супер тигър с реотанова свещ.имаше едно списание Graupner мисла че се казваше рекламно специално за моделисти.ами имаше и едни модели Юниор ,Пинто дето ни ги даваха да си ги правим вкъщи. племеника сега ходи на авиомоделизъм .преди месец ходи на състезание на горна оряховица сигурно напролет пак ще ходи .даже сега иска да правим двигател от резачка с витло..сега се опитвам да правя дървено витло.иска да прави модел на триплан фокер с бензинов двигател
                        Върнахте ме мнооого назад във времето !

                        От '81 се занимавам с авиомоделизъм в V клуб, София, който беше с/у Театър "София", а сега е страхотен фитнес !
                        Баничарницата пред клуба (вече фитнес), от която съм изпил и изял тонове с боза, банички и толумбички (носехме ги направо с тавите в клуба), вече е аптека, та затова някой се е сетил до нея да направи баничарница и пица на парче, а като имаше повечко пари си взимахме пица от първата пицария в София (която сега е клона на Unicredit на ъгъла до моста). Пица със сирене 26 ст., със шунка 76 ст., а асорти беше 80 или 90 и малко стотинки !

                        Състезавах се в клас "тренкорд", което идва от тренировъчен-кордов, щото бях прекалено малък дришльо (сега съм голям такъв) за комбатите, а те както знаете, много се трошат, та бяха за по-големите, щото балсата и термо-фолиото за облепване, които ги даваха от ОСО-то бяха кът, а ако си ги купиш от някой, който ги е донесъл от чужбина, беше бая скъпо.
                        Та състезателните ми изяви са районни, градски и републикански първенства в "тренкорд",
                        всякакво друго каране на лодки и самолети беше за кеф, а и RC моделите си бяха малко заради управлението.

                        И до сега си контактувам с почти всички моделисти от София и страната, които познавам от тогава, и които са доста специфични личности,
                        а с определени хора се виждаме и всеки четвъртък повече от 10 години.


                        Колега, МДС-а е по новото братче на баятата 7 кубикова Радуга,
                        а сега се сетих,че у нас някъде имам един Ритъм, един МК-12 и един МК-17, който е МК-16, но със сменяем дифузор,
                        а Тигър-а си беше уникален и скъп, за онова време, мотор.
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 29-08-12, 13:17.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Има ли авиомоделисти тук?

                          Здравейте, колеги ! Джоу, благодаря че споделяш с нас тръпката на самоходните и радио-управляемите модели. Аз съм ходил, един-два пъти да гледам тренировката и да направя снимки на модела, на мои приятели авиомоделисти от Белослав.
                          А сега, ето и последните няколко снимки от изложбата ни :





























                          И влакчето в действие :

                          http://www.youtube.com/watch?v=4rT1qydf_RY&feature=plcp

                          Приятно гледане !
                          Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                          Коментар


                          • #73
                            От: Има ли авиомоделисти тук?

                            Направо се шашнах-Жестоко!Браво момчета!Едно време бях в училищен клуб с действащи модели,а от сглобяемите самолети имах доста голяма колекция,сега си давам сметка какво съм изгубил!Ще агитирам синчето ,мисля ,че ще хареса идеята за перфектно хоби!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Има ли авиомоделисти тук?

                              Благодарим за добрите думи ! Радвам се, че сме върнали още един съмишленик в "правата моделистка вяра" ! Наистина си е страхотно хоби, за малки и големи, и за момичета и за момчета ! Фастър, успех с агитацията на синчето, дано да се запали и той по моделизма/стендов, радио-управляеми - няма значение/ !
                              Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                              Коментар


                              • #75
                                От: Има ли авиомоделисти тук?

                                Всяка добра дума трябва да е подкрепена от такова дело,иначе си остава гола дума!Ще почнеме със стендовите авиационни модели,пък после ще дойде ред и на радиоуправляемите,по тях се прехласва!Поздрави и успехи !/качвайте теми и новини ще има нужда особенно за радиоуправляемите/Малкия има 2 много готини модела на Т-90/стационарен/ и един на М1А1 Абрамс/самоходен ,но с един мотор/ и ми се въртят идеи за радиоуправление на Абрамса може и да се получи!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X