Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотоделтапланер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотоделтапланер

    Мотоделтапланер- за двама /човека/ си търся
    siko

  • #2
    получих информация че тук 1 приятел си е направил мотоделтапланер и се запалих по идеята та ако някой може да каже как става нека го сподели като ми пише лс
    смело напред пък каквото ще да става

    Коментар


    • #3
      и аз се интересувам как става изработката на такова чудо

      Коментар


      • #4
        Ето ги тези мотоделтапланери: https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...0mai%20009.jpg
        Правят се в България- http://www.aviodelta.com/
        Познавам човек, кой по чертежи си е изработил сам двуместен планер. Комструкцията е малко направи си сам- двигател бомбардаиар, охлаждане от трабант и др такива
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          ей супер е сайта, това чудо ако е на прилична цена си е направо мания !!!! за съжаление нямат ценова листа или поне аз не видях???

          Коментар


          • #6
            Май, май не са ефтини пък и после подръжката е сурова- всичко винаги трябва да е на 100% или си рискуваш живота!!! Не знам как седи въпроса, но според мен трябва да има специлани книжи и за тези машинки
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Не знам как седи въпроса, но според мен трябва да има специлани книжи и за тези машинки
              Има, и се наричат бревет. За мотоделта курс за обучение и бревет май правят само в Авио Делта-Казанлък ако не се лъжа

              Коментар


              • #8
                е хайде сега какъв билет? как ще го перфорирам пък аз си мислех, че ще мога да се засилвам по нашта уличка и да прелитам като карлсон над половин софия

                Коментар


                • #9
                  Бревет, а не билет

                  Коментар


                  • #10
                    бревет ок
                    Последно редактирано от sir Borko; 28-01-07, 21:14.

                    Коментар


                    • #11
                      Скивай цените в офертите за употребявани хвърчалки.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                        Скивай цените в офертите за употребявани хвърчалки.
                        Да... Направо са отказващи за млад ентусиаст. На 10.06. миналата година имаше нещо на летището до Казанлък. Бяха го кръстили "авиорали". Абе имаше много хора с всякакви делти, купени и правени в гаража


                        Гледах, че използват масово двигатели боксер най-често от Субару, а имаше и двутактови. Беше интересно, имаше полети и с мотоделти и с леки самолети за желаещите. И аз "фръкнах"



                        А пък xatrak летя на двуместен самолет и се зариби яко

                        Коментар


                        • #13
                          Re: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР



                          Да това е от летището в Казанлък миналата гонина. Този с оранжевото пък съм аз. Тогава летях на двуместен самолет Ikarus C42.
                          От около две годинки се каня да започна построяването на самолет Zing Ultralight (клас ултралеки) , но миналата година се запознах с един човек от Пазарджик, който сега строи реплика на първия бомбардировач в света, Албатрос-Ф2. Той ме пренасочи към историческата авиация и сега чакам да ми изпратят от Америка чертежите на френския изтребител Nieuport 17 oт 1916г. (клас ултралеки). След като ги получа започвам и изрботката. Мисля че някаде в този форум бях споменавал, че си търся две предни капли от мотор MZ, CZ, ИЖ, Simson, Балкан или други с подобни размери за колесник. И двата самолета са: конструкция от дърво и шперплат обшити с плат (перкал).
                          В момента ми попадна един доста добър двигател с мощност 90к.с. и взех да мисля по въпроса, да си направя една мотоколичка за двуместен МДП.

                          В България има доста хора, които са построили или просто имат нужната информация за построяването на мотоделтапланер или самолет.
                          Предполагам че никой от тях няма да Ви откаже съвети, чертежи, помощ с намирането на матеряли или друго свързано с постройката на някакво летало.
                          Най-важно е желанието. За другите неща, винаги могат да се намерят начини.

                          Поздрави,
                          Ясен Вълков
                          Родените да пълзят не могат да летят!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

                            0888466301 029522275 E-mail flyair@abv.bg
                            Това е човек който прави МДП.и може да ви
                            съдейства.Симеон Симеонов.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              Re: МОТОДЕЛТАПЛАНЕР

                              Благодаря, ще се свържа с него.
                              Родените да пълзят не могат да летят!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X