Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Небе за всички, 23 и 24 Май 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Небе за всички, 23 и 24 Май 2009

    Здравейте всички,

    огледах насам-натам и видях, че няма тема за тазгодишния BIAF, за това рекох да пусна една за да могат повече хора да научат за този авиационен фестивал и при добро желание да присъстват на него.

    Българският международен авиационен фестивал (BIAF) 2009 ще се състои на Летище Пловдив на 23 и 24 Май 2009г., като може би най-интересната част от него са именно гостуващите демонстрационни групи, които тази година ще са южните ни съседи от Гърция с Мираж-2000 и Турция с Турски Звезди.

    Освен това, най-хубавата новина е, че най-накрая ще видим българските ВВС във въздуха - демо пилотажи и статични изложби.

    Ами това е!

    Весели празници и бъдете здрави!

  • #2
    До: Небе за всички, 23 и 24 Май 2009

    Oфициален сайт
    Има програма на събитието, карта за пътуване с кола или разписания на влаковете, цени на билети...

    Коментар


    • #3
      До: Небе за всички, 23 и 24 Май 2009

      Летящото братство ще може и утре да се радва, но аз изгорях от слънцето и на мен ми стига.
      Видяхме, поснимахме, полетяхме.
      Празникът бе открит от знамето и химна.



      След това летя възстановеният Дар 1





      Следваше разиграване на спасителна акция на ранени с отразяване на вражеския огън от мястото на операцията. Участваха Ми-17, Кугар, а огневата поддръжка бе поверена на Ми-24







      Летя ветеранът МиГ-21. Дали ще го видя повече на живо?



      МиГ-29 както винаги беше гвоздеят на такива събития у нас



      На шоу като на шоу. "Турските звезди" бяха перфектни, но със самолет по-малко - точно на старта на един от тях му отказа форсажът на единия двигател и не излетя.





      Полк. Свилен Иванов с Питс пак показа на какво е способен.





      Статичната експозиция бе богата. Избрах само две неща, които ми направиха впечатление - макетът 1:1 на Юрофайтъра и единственият самолет с двигатели като този на джипа - турбодизел. Xatrak ми обърна вниманието към него. Twin star е с два двигателя, които са вариант на OM 668 на Мерцедес.





      Нали е "Небе за всички", накрая дойде и моят ред - техникът ме подготвя за полет.



      Разрешено ми е рулиране към пистата за излитане.



      Коментар


      • #4
        До: Небе за всички, 23 и 24 Май 2009

        тцъ, тцъ, тцъ......
        имаш ми телефона, защо се не обади, бре, човеко.....

        Коментар


        • #5
          До: Небе за всички, 23 и 24 Май 2009

          Изложението беше много добро, имаше доволно посетители.
          Не можахме да дойдем навреме, защото опашката за летището беше от главния път за Асенвград до самото летище. Отдавам го на лошата организация или че не са очаквали такъв наплив от хора.

          Децата много се радваха, съпругата също. Аз като стар авиомоделист и любител на железните хвърчила се накефих максимално.

          Супер неприятно впечатление ми направиха нашите по отношение на организацията на рекламните материали. За един лист сгънат на 4 (не знам как се казва) искаха 2 лева, при условие че Червените звезди на Турция рекламните материали бяха едни големи плаката и безплатни, като всички техни пилоти се бяха строили и слагаха автографи срещу своите снимки. Съответно всички посетители бяха с тяхни рекламни материали и почти никой не видях с наши ... . Ама то е въпрос на организация. И рекламните им шапки бяха на половина на цената на нашите ...... Това направо ме вбеси, особено че ние сме домакини на това авиошоу...

          Иначе най се изкефих на експонатите в музея, особено на спускаемия апарат:







          Снимките не са първа хубост, защото са снимани през люка и нямах много време да си поиграя с настройките и отблясъците, че образувах опашка след мен ...
          Последно редактирано от Радослав Райчев; 24-05-09, 17:00. Причина: Добавяне на снимки
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            До: Небе за всички, 23 и 24 Май 2009

            Малко снимки от днешното "Небе за всички" и от мен.
            Шоу имаше, зрители не липсваха.

            Този човек направи и невъзможното за публиката!
            Два пъти!!
            Респект!















            Героят на деня и негови фенки.








            Хвърчикоптерите изпълниха мисия заедно.






























            Гостите от братска /вече/ Турция.


            С фенове на земята, с рекламни материали и т.н. PR.



            Зорко наблюдавани от дъщерите ми



































            Разминаването почти го хванах...





























            Тук вече ги "хванах" в разминаване










            След турските пилоти народа се разотива, а имаше още какво да се види.









            Последно редактирано от rumbata; 24-05-09, 20:42.

            Коментар


            • #7
              До: Небе за всички, 23 и 24 Май 2009

              И аз бях вчера там и аз гледах.Браво на нашите пилоти и техници, които бяха около летателните апарати на "статичен показ".Отговаряха охотно на всички зададени и незададени въпроси и изтърпяха всички които искаха да седнат в кабините.На всички отговаряха с усмивка и най-вече на децата.
              Другото колегата го показа.Е,очаквахме Мираж 2000 и F-16 ,според обещаното,но не се явиха.
              Игнат Донев 0899952444

              Коментар


              • #8
                До: Небе за всички, 23 и 24 Май 2009

                Колеги,благодаря за снимките-много са хубави,явно шоуто е било на ниво и е имало какво да се види!
                LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
                Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X