Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся паспорт или ръководство на КП-21.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся паспорт или ръководство на КП-21.

    Кислородный прибор тип 21. От комплекта височинно оборудване на големите самолети.

  • #2
    До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

    Уф, върна ме 20 години назад ....ама в единствената ми останала от тогава читанка не пише много "прибор за индивидуално непрекъснато кислородно захранване на един човек на височина от 2 до 8км", но не пише да е свързан към бордовата кислородна мрежа.....продължавам по общи спомени вероятно става дума за кислородна бутилка, редуцир вентил и кислородна маска, които се носят от член на екипажа в самолета (примерно при инспекция на товарния отсек).
    За осигуряване на живота на летателния състав над 2км започва подаване на допълнително количество кислород към вдишвания въздух като на 8км то достига 100% т.е. спира се достъпа на външния "въздух", от 8 до 12км кислорода се подава със свръх налягане.....и май след това идваха височинните костюми и скафандрите Това ми е по най-общи стари спомени, ако дадеш жокер какво имаш и какво искаш да постигнеш, може и да лочим кафе, да напъвам остатъка от мозъка си или направо да търсим вярните хора
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

      Стефане, качих едно ръководство на Ил-76 за кислородната система, виж тук
      https://htftp.offroad-bulgaria.com/N...E_ch5_gl53.pdf
      LZ1NBN

      Коментар


      • #4
        До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

        Мда. Има всичко. Няма нещо, дето го няма. Освен раздела 53-30-2 ... Точно нужния.
        Мамка му идиотска, няма ли поне веднъж да се събере всичко, или там да работи, да не е счупено, и просто да е като при хората ...(((
        Не знам какво искам. Вероятно нищо. Да го оправя, и да си има всичко. Той все едно няма да ми пусне кислород при високо барометрично налягане - анероидът няма да му разреши. И не е белодробен, просто надува кислород, така че не става хептен за нищо.
        Липсва му ръкохватката на редуктора на високото налягане, и нямам никакъв спомен какво трябва да влиза през тая резба в главата. Макар че сигурно съм ги виждал на Ми-8 и 24.
        Последно редактирано от Стефан; 09-04-09, 20:47.

        Коментар


        • #5
          До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Мда. Има всичко.....Освен раздела ... Точно нужния........ Макар че сигурно съм ги виждал на Ми-8 и 24.
          Нещо генерално си зациклил (легнал на диференциали ) Въртолетен инженер за консултация може и да намеря Но на въртолетите такава гадост трябва да е няма заради практическия таван на действие, пак ще ти го напиша, ако искаш дай да лочим кафе и да видим какъв е проблема
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

            Нещо се въргаляше в десантната кабина. Уж за ранени. В торби като за противогазите. Кой да гледа, кой да помни. Па и защо, нали има техници, те го знаят. Ановете да не би всеки ден да летят над 5 000. Има го по щат - возят го. Де да знам, че някога ще си намеря такова на буклука. Едно време за такива неща бесеха.
            Повечето неща ги оправих. Сега няма шлангове, маска, и тая въртележка, изглежда заедно със стеблото. Даже картинка не намирам да се подсетя. Зарязах го полуразтурено в института. Ако успея, утре ще го разглобя още малко, белким отвътре пише имената на редукторите. Да ровя по тях.
            То хубаво да пием кафе, ама кога. Като от тичане насам - натам вече се сдухах.

            Коментар


            • #7
              До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              То хубаво да пием кафе, ама кога. Като от тичане насам - натам вече се сдухах.
              понеже съм безработен в работно време на твоето работно място (или около) , а в почивните дни може и при мен, че вече дърветата цъфнаха, а и на тифирич си е друго, таман да презаредиш
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

                В този архив може да го има, но иска голямо ровене:
                http://www.avsim.su/forum/index.php?showtopic=38239
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • #9
                  До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

                  Е това намерих и ми хареса сори за спама
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

                    )) Зачот!

                    Където може да има инструкция за прибора, няма линкове. Или поне аз не намерих.
                    Последно редактирано от Стефан; 09-04-09, 23:16.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

                      Казах ти ще го мислим...ама сега ще си лягам, така че утре и нататък. Понеже авиационното приборно, електро и кислородно оборудване ми беше професията (основното образование) съм почти сигурен че трудно ще намериш това което търсиш в нета В паспорта ще има само дата на производство, комплектация, извършвани проверки (кога, къде и от кой) и евентоално история къде (на кои машини) е бил. Трябват ти технологичните карти за преглед (още по-добре за ремонт) но за разлика от инструкциите за експлоатация те са специфични и се съмнявам някой да ги е качил, или ако са качени ще ги намерим на 129-та страница на "сърча".Може би ако имаш приятели във Враждебна, или в пловдивския авио-ремонтен (ако съществува до сега)
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

                        Я погледни това, върши ли работа.
                        Прикачени файлове
                        sigpic

                        Коментар


                        • #13
                          До: Търся паспорт или ръководство на КП-21.

                          КП-24 Такова още не съм намирал.
                          Но наистина ви благодаря!
                          КП-21 е с два пъти по-малка бутилчица, и с квадратна, по-голяма кутия отгоре. Има голяма кръгла ръкохватка за отваряне, като на големите газови бутилки, и малка червена за регулиране на дебита.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X