Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ан-2: оффроуд в небето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ан-2: оффроуд в небето

    Я какви теми имало тука.
    Това нещо го помня-на Божурище имаше такива. Колко пъти са ми летятли над главата и веднъж помня дядо ми ме вкара вътре да го разгледам. До някакви години бях много надъхан да се науча да скачам с парашут. Тогава един приятел на дядо ми каза да не си правя експерименти. Парашутната бригада, каза, е в Хасково. Не бях съвсем наясно къде е това на картата. Е...като погледнах, до там ми беше ентусиазма и мерака.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #77
      От: Ан-2: оффроуд в небето

      Аз пък дори баща си не послушах и на 14 годишна възраст се метнах за пръв път от Антоновка. Мъката дойде, когато почнахме да скачаме от 3 000м - не си спомням колко време катереше дотам, но само за "прострелките" (младежите, които изчезваха на 800м) минаваше около 1/2 час. Още тогава, преди около 30 години, Ан-2 си беше остарял.

      П.п. Не си спомням Хасково и военни парашути в едно. Интересно е, ако някой има информация. Аз служих стандартно за парашутист - в Пловдив.
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • #78
        От: Ан-2: оффроуд в небето

        Не съм ходил и до ден днешен в Хасково. Тогава само го видях къде е на картата и разбрах, че ако ме набутат военните там, свеж кремиковски въздух ще подуша пак след две години най-рано. Толкова беше тогава службата. Реших, че не си заслужава.
        А самолетите летяха на Божурище до деведесет и някоя. Май и безмоторниците ги вдигаха пак с тези Ан-ове.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #79
          От: Ан-2: оффроуд в небето

          В Хасково няма и е нямало парашутна бригада.

          Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #80
            От: Ан-2: оффроуд в небето

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Не съм ходил и до ден днешен в Хасково. Тогава само го видях къде е на картата и разбрах, че ако ме набутат военните там, свеж кремиковски въздух ще подуша пак след две години най-рано. Толкова беше тогава службата. Реших, че не си заслужава.
            А самолетите летяха на Божурище до деведесет и някоя. Май и безмоторниците ги вдигаха пак с тези Ан-ове.
            Де бре! Хасково не е на края на света. Някои сме служили и по-далече от тъпата Столица. Освен това, както казва Ицо, там нямаше парашутна част.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #81
              От: Ан-2: оффроуд в небето

              Не знам кога какво е имало там. Беше достатъчно, за да ме уплаши. Говорим за времето преди интернет все пак.
              Загледах из тубата филмчета за наследника на Ан-а. Хич не изглежда зле машината.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #82
                От: Ан-2: оффроуд в небето

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Не знам кога какво е имало там. Беше достатъчно, за да ме уплаши. Говорим за времето преди интернет все пак.
                Загледах из тубата филмчета за наследника на Ан-а. Хич не изглежда зле машината.
                И преди интернета, та до времето на шалварите ,парашутисти не е имало!
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #83
                  От: Ан-2: оффроуд в небето

                  Идеята ми беше, че ако наистина е нямало, то не е имало как да знам, че няма.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ан-2: оффроуд в небето

                    В Хасково отдолу беше летището, отгоре бяха радарите. В ония години вече летище нямаше, в смисъл не функционираше като такова. Сега вече не знам дали и радари има.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #85
                      От: Ан-2: оффроуд в небето

                      Има радари.

                      Коментар


                      • #86
                        От: До: Ан-2: офроуд в небето

                        Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                        АН-2....
                        Единствения самолет с автоматични предкрилки в света
                        Има доста самолети с автоматични предкрилки (включително почти всички съвременни изтребители)...
                        Включително и с пасивни такива. Вчера имах удоволствието 'да покарам' такава френска машинка, ама 'по равното' де
                        Предкрилките бяха на релси и ролки и явно скоростния напор на въздуха ги прибира...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Ан-2: оффроуд в небето

                          За първи път се возих на АН-2 на световното по парашутизъм в Казанлък - 1980. Още си пазя значки и бронзово медалче. Следващите пъти вече не съм ги броил.
                          А иначе Михаел Манусакис прелетя от Германия до САЩ без проблеми с АН-2.
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Ан-2: оффроуд в небето

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            За първи път се возих на АН-2 на световното по парашутизъм в Казанлък - 1980. Още си пазя значки и бронзово медалче. Следващите пъти вече не съм ги броил.
                            А иначе Михаел Манусакис прелетя от Германия до САЩ без проблеми с АН-2.
                            Иди им обяснявай на американофилите че Б-2 не е първия стелт бомбер , баба АНа е стратегически аероплан и от Камчатка може да бомби Холивуд.... с празни шишета от водка.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Ан-2: оффроуд в небето

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Идеята ми беше, че ако наистина е нямало, то не е имало как да знам, че няма.
                              Идеята е, че ако не е трябвало да знаеш, не си знаел.
                              И преди интернета имаше живи хора, момче.....

                              Тичаш бос по пясъка...

                              А иначе точно с Ан-чета облитаха поделението ми, за водене на цел по пределно ниска височина.
                              Много странно изглежда на ИКО-то летящ двигател, обкръжен от пирончета и въжета..

                              Ама целта се водеше, и беше приложима за пуск.

                              Това за алабалистите, за другите - на живо.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Ан-2: оффроуд в небето

                                Има неща, дето идват с отлежаването на ЕГН-то. Не мЪ яжте толкоз-явно са ме хванали за канарче. Софиянци тогава служеха или по границата, или не много далече от София. Примерно в танковата в Горна Баня, -ама там се знаеше, че е гърч. Имаше и едно, дето му казваха "поделението на прее_аните връзкари"...ама не го помня кое беше-пак нещо с авиация беше свързано и беше мноооого далече.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X