Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автожир, Делтапланер, Парапланер -свръх лека авиация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автожир, Делтапланер, Парапланер -свръх лека авиация

    Пусни в търсачките и БТ, Т-26, Т-28. Хвърляли са ги основно от ДБ-3. Крилати танкове. 30-те.
    Това от твойта снимка е общо взето от класа автожири. Там има и по-странни железа.
    Развитието на цялата история е парашутните системи за средно и нисковисочинно десантиране. Венеца на творението са руските десантни платформи със спирачни ракети, танковете и БМД-тата заминават надолу с екипажите вътре. Работи. И системите за стоварване на боеприпаси и продоволствие само със спирачен парашут от пределно малка височина. Работят условно.

  • #2
    Тях съм ги виждал, даже танка го качих в авиационния раздел. Обаче автожира-джип не го бях виждал до сега.
    Апропо, да знаеш от някъде да си сваля "работещи" чертежи на свърхлек автожир. На запад сега са много популярни, мисля че би могъл да бъде добро допълнение към 4Х4
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Не)) И не бих си взел тоя грях на душата даже и да знаех.
      За мене глупостта и модата са синоними.

      Коментар


      • #4
        Искаш да кажеш че мотоделтапланер е по-доброто решение? Ама много голямо място заема крилото като го сглобиш. Пък и по-бавно става.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Свръхлеката авиация е отделна песен. Има ситуации, в които не мога да осъдя играта на руска рулетка. Обаче руската рулетка с пистолет не ми е любимата категория в тоя така дълбокомислен спорт.
          В живия живот и даже в забавленията на военните такива конструкции са безполезни. Ти за кво се каниш да го използваш? Ако ти трябва адреналин може просто да тръгнеш из София през нощта. Пеш и без пари. Не се съмнявай в незабравимостта на спомените)

          Коментар


          • #6
            Е, то за адреналин може да се опиташ и да пресечеш през Цариградско с завързани очи, ама не е това. Който веднъж е летял все към небето го тегли...А Лиърджет не можем да си позволим уви...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              )) Това не лети. То пада. 3 минути орел, после три дни катър. Също романтика
              Човеците не могат да летят, и в това няма радост. Вервай ми.

              Коментар


              • #8
                Трябва да ти пусна едно клипче на моите хора от Москва. Единия скача с парашут от 48 метров кулукран... Ето това е адреналин. А автожира е като детски велосипад с три колела в сравнение с него.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Мдааа ... Новости значи в парашутната подготовка ... ))
                  Първо се скача от релсата за лъскане на чепици пред спалното. После от пейчицата до нея. После от парашутната кула на ластиците, и все едно дали е 20 или 48 метра. После от другаде. А виж не от кулокрана а наистина от 48 метра, с купола в раницата ...
                  Доколкото ми е известно такива номера все пак не са от Москва а от Варна. И даже от 30 метра, от АН-2. Средата на 70-те. Не съм чувал някой и да е опитвал да подобри рекорда.

                  Коментар


                  • #10
                    Документирано е, имам го на клип, пък и познавам мнооого добре човека, може да се каже че ми е като брат. Та едно е от Ан-2 който макар и бавно но все пак лети и имаш някаква постъпателна скорост при скока която моментално ти разгръшта купола, друго е при бейс скоковете да се метнеш от края на стрелата която си е неподвижна. Само че накъдето отиде диалога, май ще трябва да поискаме от модераторите да направят конференция "Адреналин" за такива неща.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      При желание ще ти пратя чертеж на автожир - при това доста популярен в САЩ. Аз също съм изкушен от фърчането, но от мотоделта. Автожирите са хубаво нещо и съвсем незаслужено са рядкост дори и в СЛА.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        Става, мен ме привлича с компактноста си - качваш на ремаркето или пикапа и готово. Мотоделтапланера трябва да му сглобяваш крилото, отнема доста време. Пък и съм чувал че автожира бил по-стабилен и не се влияел толкова от турболенцията, ама де да знам на практика. Сега Стефан ще гаже че и двете са г...на и ще е прав донякъде, ама пуста краста....
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Въртящото се крило е хубаво нещо от една страна, и много мръсна история от друга. Има противната склонност към клатене по курса и към захлупване в теснини и близо до земята. В такъв смисъл хвърчилото все пак е за предпочитане.

                          Коментар


                          • #14
                            Това за теснините как да ти кажа...преди години с Ми-17 от Крумово присъствах (возех се като куфар) на флатер на носещия винт който се случи току над Панчаревското езеро. Тогава Кривчев каза че на равно не се случвал, но защото сме били в теснина.... Та не беше приятно изживяване признавам.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Оня поне има двигатели, та може да направи нещо. Ако е съвсем малък, като това за което май си мислите, пък се губи една от главните потенциални благини - летенето по улиците. Те са си чисто каньони. Заради гадната асиметрия на носещата сила обаче даже и да няма жици, пак не става(((

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X