Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Космическо такси срещу 21.8М$

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Космическо такси срещу 21.8М$

    Поради факта, че в момента нямат работоспособна система, която да може да изведе безопасно човек на орбита, Щатите си решиха проблема по американски: Русия ще извежда в орбита техните космонавти срещу 21.8 милиона долара на човек - когато поискат дават малко пари и готово... Е на това му казвам аз "outsourcing"
    VPetrov.photography

  • #2
    Re: Космическо такси срещу 21.8М$

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
    ...Е на това му казвам аз "outsourcing"
    Мда..

    Коментар


    • #3
      Венци спестява цялата истина, взимат 21.8М$ за качването, слизането се договаря когато хората са Горе, а станцията изпуска "в рамките на нормалното"

      Коментар


      • #4
        Мда. Разни сложни мисли ...
        За колко време е договора?

        Коментар


        • #5
          Е, за време не пишеше. Според мен докато американците направят нещо ново, способно да качва хора горе...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            )) Аз затова и попитах, със заобиколки ...))

            Коментар


            • #7
              А после нека казват, че руските неща са бракувани поначало!

              Чудя се обаче защо китайците още не са се показали по-шумно! Имате ли инфо как се развива тяхната космическа програма
              LZ1JJJ

              Коментар


              • #8
                Чудя се обаче защо китайците още не са се показали по-шумно! Имате ли инфо как се развива тяхната космическа програма
                Е то разликата от това да качиш един космонавт за няколко часа до горе и да можеш да го правиш когато поискаш с по няколко човека и то с почти 100% резултат е доста голяма...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Никак разбира се. Всъщност те нямат нищо. Някоя дрънкулка собствено производство не е в сметката. Схемата на полета, балистиката са руските. Разните дреболии - ракетата, кораба, скафандъра, също са руските. Че са произвели сами копия разбира се е огромен успех, но очевидно руснаците просто вече свалят това от въоръжение. Що да не му вземат парите за последно. Не знам дали са купили даже Орлан-а, това е скафандъра с който ходят навънка. От снимките няма да успеят да го прерисуват, а методиките за използването пък хич, така че каквото им дадат, това и ще имат. Не виждам да имат и собствен потенциал за нещо. Техни студенти учат в Съюза масово от края на 40-те, и нищо ... Никога не успяха да направят нито изтребител нито голям транспортен самолет. А космоса хептен не идва на готово.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X