Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самолетни катастрофи на Бурже

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самолетни катастрофи на Бурже

    Първоначално публикуван от Паджеровод
    Както и да е! Та тоя хамбар, както и този на Мрия-та имат голям недостатък - на са херметизирани. Така че ще си возят само железарий. А катастрофата на Ту-144 я имам на филмче и ако някой го интересува мога да го кача някъде но е с лошо качетво. Причината за нея както каза и Волк е типичната руска немърливост, която затри доста руски самолети по изложенията
    вече писах по повода, живея от 20 god във Франция и съм гледал доста репортажи по този вурпос, падането на Ту-то е провокирано от френски Мираж приближил се "случайно" до Ту-то, излъчваха дори записът на радрната станция, според експерти е имало неизбежно стълкновение и реакторите на миража са били на метър от кабината на руснаците киото рязко за наклонили самолета надоло за да избегнат удара и той се прчупва от претоварването, малко информация риснажите никога не са плащали и най малкото обезщетени, защото още тога те заявяват че не е случаен инзидент, колкотo до руската немурливост просто не мога да разбера тази русофобя, работя с доста руснаци и съм изумен on високота им професионална култура и интелект а за патриотизмът им само може да си мечтаем, имат смело и нестандартно мислене което чеctо се превъплъщава в cictemи без еквивалент в западната техника, а да не забравяме че сглобените в Ловеч москвичи даваха доста повече дефекти от тези сглобени в АЗЛК,

  • #2
    Добре Крис, ще ти отговоря. Версията с френския Мираж сме я чували и тя е толкова правдоподобна, колкото и останалите. Все пак в ония времена се работеше с информацията по-особено.
    Не съм русофоб, даже са ме обвинявали в русофилия Сигурен съм, че и ти самия работиш там по-добре отколкото когато си бил тук. Това е правило, което важи и за руснаците. Затова ни уважават в чужбина. Просто в славянския ни ген е заложено изглежда да не се сработваме в екип със свои. Един железен пример: никакви ни няма и нас и тях в колективните спортове, обаче виждаш какво става в шаха, тежести, фигурно пързаляне...
    Обаче другата крайност е престараването, което си е чиста немърливост и липса на дисциплина. В Бурже мисля че на два пъти се доказва това като от чисто пилотски грешки падат поне три МиГ-29. Имам и тях на филмчета + още със Су-та, но не съм сигурен дали са от Бурже... но във всеки случай са от световни изложения

    Коментар


    • #3
      В Бурже се разби Миг-29. Възможно от пилотска грешка. Тогава журналюгите се разврещяха че било нарочно, за реклама на катапулта. Обаче едва ли, К-36 все едно няма аналог. Американските и по-рано не ставаха за нищо, сега летят с английски Мартин - Бейкър, обаче те все едно нямат същите възможности и за капак са десетина модификации за различните типове самолети. Измъчена работа.
      Вторият инцидент с руски изтребител в Бурже беше със Су-27, който обаче кацна нормално. Това сигурно също е мърлящина, да летиш по прогнозата на френските метеоролози. Него го удари мълния, право по носа където му стои електрониката, и точно в горната точка на лупинг който въртеше на пределно малка височина. Според всичката теория трябваше да падне. Кацна. Без изгорелия си нос.

      Коментар


      • #4
        За съжаление сайта откъдето свалих филмите го защитиха с парола, но ако искате мога да ги кача на нашето FTP и да ги видите. Мнооого "красиви" катастрофи, но аз нямам навика да помня статистичеки данни за местата където са ставали

        Коментар


        • #5
          Ето два случая от Бурже. Втория е със Су-30 и изглежда е друг, а не този за който говориш Стефане:
          https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...g29paris89.asf0.7МБ
          https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...0%20crash.mpeg3.4МБ
          И за двата коментарите бяха, че са пилотски грешки

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X