Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бойни машини (без пилоти)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Знам ли ... Във всеки случай исляма е особено агресивен покрай нефтените сонди и американските дранголници.
    Същината му дълбоко не ме интересува. Както и останалите религии и по-малко значими квазифилософии. Пътя и целта му са очевидни, последствията от действията му също. Какво си представят като свои мотиви адептите му си е тяхна работа, още повече че въпросните идеи няма как да надхвърлят обичайните за коя да е религия. Узнаването на генезиса му вероятно би ми дало някакви тактически предимства, но така или иначе в момента работя не това. А общата картина е каквато е. Колкото и могъща риба да съм, когато реката завие и на мене ще ми се наложи. Действията за преодоляване на проблема също са очевидни, но "силните" от които това трябва да зависи не ги предприемат. Защо също е очевидно. За какво ми е да знам незначителните подробности?

    Коментар


    • #17
      Няма да занимавам модераторите с глупости. Мога и да се самомодерирам.

      Наистина няма общо с темата, освен, че Стефан ме плашeше, че страшното ще стане, когато Бин Ладен почнел да строи джамии в Мексико;-)

      Коментар


      • #18
        Модерирането (в моят пост) не беше повик за ограничаване полета на мисълта ви , а просто някой с права трябва да извади темат в нова тема от сорта "Исляма - корени, насоки, влияние в ГеоПолитически план..."
        А моето мнение е, че Всички религий са набор от правила с цел канализиране поведението на хората и тяхното социализиране в работещо общество, Но с времето тези средства започват да се използват от по-умни, по-агресивни и най-вече по-безкрупулни хора за лични цели, манипулирайки огромни маси от хора и за съжаление техните цели не винаги са съосни с тези на манипулираните (тези който всъщност страдат и загиват).
        На времето исках да си основа секта - Супер печеливш бизнес, ама ме домързя, а и явно съм твърде добричък че да лъжа много хора - щях да се издъня

        Коментар


        • #19
          Добра идея...
          Можеш да я наречеш - "синове на Сашо, който излезе от пътя господен и влезна в пътя горски..."!

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
            Няма да занимавам модераторите с глупости. Мога и да се самомодерирам.

            Наистина няма общо с темата, освен, че Стефан ме плашeше, че страшното ще стане, когато Бин Ладен почнел да строи джамии в Мексико;-)

            Тук вече не съм съгласен! Хубаво е, когато участниците се съобразяват с темата и отварят нова, когато имат нещо извън нея за обсъждане. Но това съвсем не значи, че диалога не може да излезе извън обсъжданото особено, когато е смислен. Модератора е, затова, ще прецени и ако не необходимо ще пренесе някои мнения в нова тема. Но моля не очаквайте това да се случва на секундата, първо е физически невъзможно, второ в теми със сложна проблематика като тази е необходимо и да се помисли преди да се направи.

            Естествено всеки участник може да прецени, че трябва да изтрие свое мнение или мнения, но това е нещо, от което призовавам всички да се въздържат. Конкретно за случая не разбирам защо Obersturmbahnfuehrer изтри своите мнения и съм разочарован от това действие. Първо аз успях да ги прочета и смятам, че бяха много смислени – без оглед на моята позиция по въпроса. Второ изтривайки мненията си освен, че ощетява другите, които не са ги прочели ощетява и своите събеседници, които са му отговаряли и писали? Аз призовавам да се отнасяме сериозно към всеки, който си е направил труда да прочете нещо, камо ли пък към този, който е написал. И дори едно мнение да е критикувано това съвсем не значи че следва да бъде изтрито, защото в спора се ражда истината са казали древните а и никой не чете този портал насила...

            Моля не трийте в последствие мненията си, така ощетявате форума, събеседниците си и в края на краищата не уважавате собствения си труд!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              )) Е, когато почне да строи джамии в Мексико, това наистина ще е краят на щатите. С всички последствия да света. Зер в метрополията - гражданска война. Нали не очакваш някой да стоварва десант по плажовете от Флорида до Аляска?

              Коментар


              • #22
                Причината да тръкна двата последни малки поста беше язвителната, но основателна забележка на Сашо. Темата е за друго и не бих искал някой да се подлъже по заглавието и да чете репликите ми към Стефан. А, да откривам нова тема заради малкото лирично отклонение не е необходимо. Не смятам, че това е неуважение към моя или стефановия труд, а автоцензура на място.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                  Причината да тръкна двата последни малки поста беше язвителната, но основателна забележка на Сашо. Темата е за друго и не бих искал някой да се подлъже по заглавието и да чете репликите ми към Стефан. А, да откривам нова тема заради малкото лирично отклонение не е необходимо. Не смятам, че това е неуважение към моя или стефановия труд, а автоцензура на място.
                  Съжалявам ако съм прозвучал язвително Както споменах по-горе не е било това намерението ми Просто много теми не чета базираики се на заглавията им, а пък вътре имало бисери който си заслужават, та затова "пледирах" към опростяване (поне за мен) с отделяне в отделна тема

                  Коментар


                  • #24
                    Обера е умна глава и аз с удоволствие бих отишъл в гората с него да гътнем едно прасе и да го изядем на шиш, както казва нашия общ приятел - " Если мяса с ножа тъ не ел никогда, и т.н."..
                    И аз съм реагирал на някое нескопосано изказване в стил - "дайде да въведем ред и да си говорим само за лагери и маншони!"...
                    Това което толкова време не мога да си обясня е какво кара модератора да вехне пред монитора денонощно за да изтрива истинските глупости, които някои от нас са писали /особенно когато бутилката вече е празна!/..

                    Коментар


                    • #25
                      Това което толкова време не мога да си обясня е какво кара модератора да вехне пред монитора денонощно за да изтрива истинските глупости, които някои от нас са писали /особенно когато бутилката вече е празна!/..
                      За да задвижи причинно следствената верига! Той се старае да прави, каквото е необходимо (според него) съзнателно и добре. Което от своя страна би осигурило възможности за изява на правилните хора и стеснило до максимум полето за изява на останалите... Което от своя страна би довело до дискусия между тях... Което от своя страна си е достатъчно добър резултат сам по себе си който задължително ще доведе и други непредвидени такива! В днешните времена, когато хората са отвикнали и да си говорят, това пък и да четат и даже и да пишат и то смислено е едно от чудесата на съвременния ни свят...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Volk
                        ...И аз съм реагирал на някое нескопосано изказване в стил - "дайде да въведем ред и да си говорим само за лагери и маншони!"...
                        Хаидееее пак аз излезнах Лошият (добре че съм свикнал)

                        Коментар


                        • #27
                          Както казах, сметнах, че забележката ти е основателна и затова изтрих двете мижави мнения. В противен случай нямаше да й обърна внимание.

                          По мои наблюдения, жените си падат по лошите, а щом чак си и свикнал, мога само да ти се радвам.

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                            ...По мои наблюдения, жените си падат по лошите, а щом чак си и свикнал, мога само да ти се радвам.
                            Ха как ме разкри Е поне няма безразлични - повечето ме мразят

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X