Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Без задкрилки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Без задкрилки

    БАЕ Систъмс
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

  • #2
    От: Без задкрилки

    Вероятно имат предвид - без елерони, елевони - без управляеми аеродинамични плоскости...
    Лошото при такава схема е че спре ли двигателя - си до там
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Без задкрилки

      Блумбърг от няколко години така пожълтя и се опростачи, че вече много рядко ги следя.
      Летателни апарати без задкрилки-колкото щеш. Всички биплани от едно време са без.
      А това е разработка пак на БАЕ от преди 10 години:
      https://www.baesystems.com/en/produc...-without-flaps

      ОТделно са тия с двигатели зад крилата и отзад на опашката. И не нямат задкрилки. Някои и елерони нямат.

      Руснаците имат такива щуротии от 70-те още и до сега никой не се е докарал до нещо повече от дрон стотина килограма. Едва ли и ще се докара. То хубаво ще отклониш част от мощността на мотора да въртиш разни въздушни потоци из крилата...ама с десет тона бомби на борда в лошо време, нещата ще изглеждат коренно различно-тя повечето мощност ще отива за стабилизиране на машината. И ще е просто...една голяма мишена. Имаше филм някъде из нета за руската разработка. Провалили са се с гръм и трясък и то в години, когато не са им липсвали ни учени, ни ресурси.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Без задкрилки

        То хубаво тия въздушни канали, ама нали крилата са основните резервоари за гориво.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X