Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    Това е добре за американците... Интересно на каква база успяват да намалят цената на такова изделие...
    Защото обикновено нормалната логика е увеличение - с изминаване на годините (а такова изделие си се проектира с десетилетие) от науката и разузнаването се получават нови данни, и има нужда от анализ, доразработка и добавяне на нови възможности и системи, а това струва допълнителни пари...
    Навярно възможностите за намаляване на цената са само две - увеличаване на произведените бройки (така R&D се разпределя върху повече бройки), или Тръмп е поиздърпал уши на бизнеса, вследствие на което са намалени печалбите на тези фирми...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: F-35

      http://www.businessinsider.com/f35-p...ighting-2017-1
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • От: F-35

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Това е добре за американците... Интересно на каква база успяват да намалят цената на такова изделие...
        На база изначално поставени цели в програмата, включително целева цена след стартиране на масовото производство.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Тръмп е поиздърпал уши на бизнеса, вследствие на което са намалени печалбите на тези фирми...
        Не ти разбирам логиката, честно. Или по-точно бих я разбрал, ако си в началното училище, ама съм останал с впечатление че не си. Тия работи с дърпане на ушета не стават, независимо дали Путя или Тръмп ги дърпат. И не на последно място - поне отвъд голямата вода, доста работи не зависят само от Тръмп. Виж го в последните 2 седмици как сериозно си "коригира" възгледите по определени въпроси, за които кукуригаше преди да го изберат.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: F-35

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Това е добре за американците... Интересно на каква база успяват да намалят цената на такова изделие...
          Защото обикновено нормалната логика е увеличение - с изминаване на годините (а такова изделие си се проектира с десетилетие) от науката и разузнаването се получават нови данни, и има нужда от анализ, доразработка и добавяне на нови възможности и системи, а това струва допълнителни пари...
          Навярно възможностите за намаляване на цената са само две - увеличаване на произведените бройки (така R&D се разпределя върху повече бройки), или Тръмп е поиздърпал уши на бизнеса, вследствие на което са намалени печалбите на тези фирми...
          Намаляването на цената сигурно се ръководи от много логични фактори, един от тях е че ноухауто и разработките за този продукт започват да им носят печалби и в други начинания.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: F-35

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            На база изначално поставени цели в програмата, включително целева цена след стартиране на масовото производство.
            Да де - изначално поставените цели обикновено (да не кажа винаги) имат свойството да се раздуват финансово с времето... Дори да вземеш предвид само инфлацията...

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            .....И не на последно място - поне отвъд голямата вода, доста работи не зависят само от Тръмп. Виж го в последните 2 седмици как сериозно си "коригира" възгледите по определени въпроси, за които кукуригаше преди да го изберат.
            Оставяйки настрана личните определения - под Тръмп разбира се имах предвид администрацията, на която Тръмп е начело, а не че той лично е тръгнал по градове и паланки да затяга коланите на раята...


            Disko, и смяташ, че фирмата ще каже 'абе що да не взема да сваля договорената цена - ей така от добра воля'??? Съмнявам се...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: F-35

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Disko, и смяташ, че фирмата ще каже 'абе що да не взема да сваля договорената цена - ей така от добра воля'??? Съмнявам се...
              Той проекта вече е глътнал повече отколкото се е предвиждало. Всъщност те и допълнителните разходи се предвиждат, малко или много. Има си хора, дето се занимават с това. Изобщо цената на такива проекти практически винаги е оптимистично поспъхната за пред широката публика. Но това докато се стигне до масово производство, където вече такива основания са доста по-трудни за намиране, още повече на фона на поизчерпаното търпение на доста народ, включително и извън администрацията, който народ ако е недоволен, администрацията рано или късно си заминава и се заменя с друга.

              ПП: Не знам какви лични определения имаш предвид и не виждам такива в поста ми. Просто "някой ще тропне по масата и проблемът ще се реши" доказано работи крайно рядко, и практически никога, когато се касае за технологии. 9 жени и да си скъсат панталоните от желание, за месец няма да произведат бебе.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: F-35

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ....Изобщо цената на такива проекти практически винаги е оптимистично поспъхната за пред широката публика.
                И точно затова обикновено (и съвсем логично - независимо, че това те учудва) реалната цена расте с времето, обосновавайки я с красиви и гръмки фрази (в повечето случаи - и с напълно нормална и логична обосновка)...
                Предполагам, ще има някаква 'политически приемлива' обосновка за движението в цената след известно време - с интерес ще наблюдавам тенденцията
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: F-35

                  А) цената няма пряка връзка със себестойността
                  Б) при военната продукция няма и косвена връзка
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: F-35

                    http://www.businessinsider.com/f-35-...aign=buffer-bi
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: F-35

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Леко манипулиращо писание. Започва с това, как Ф-35 е загубил близък маневрен бой с Ф-16 и после скача на прословутото учение с 20:1, което било реванш. Ама не се казва, че въпросното съотношение не е постигнато при "кучешки бой".
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: F-35

                        По-скоро обяснява причините за загубата и че до някъде се дължи на навиците от управлението на самолети от по-старо поколение.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: F-35

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          По-скоро обяснява причините за загубата и че до някъде се дължи на навиците от управлението на самолети от по-старо поколение.
                          Тя основната причина е ясна. За да е "стелт" аеродинамичните свойства не са това, което трябва да са за маневрен въздушен бой. Пак за да е "стелт" не може да носи толкова въоръжение, колкото по-стари щурмови самолети. Пак поради същата причина не може да върши работата на машини като А-10, защото естеството на тази работа не оставя мегдан за стелт.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Аз не бих бил толкова сигурен в тези твърдения. Но аз съм лаик.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                              Аз не бих бил толкова сигурен в тези твърдения. Но аз съм лаик.
                              Ами, цитат от твоя линк ...

                              "If I went out and fought an F/A-18 on day one I’d get destroyed. But if you do what the jet is really good at, you can do things those other jets wouldn’t dream of."
                              Второто е факт - за да е стелт, трябва да носи въоръжение само вътре и, нормално, носи по-малко. Третото сме го дъвкали и няма смисъл да завъртаме отново. Само ще пусна една илюстрация какво става при CAS с А-10




                              Мноооого интересен радиообмен ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Ами, цитат от твоя линк ...



                                Второто е факт - за да е стелт, трябва да носи въоръжение само вътре и, нормално, носи по-малко. Третото сме го дъвкали и няма смисъл да завъртаме отново. Само ще пусна една илюстрация какво става при CAS с А-10




                                Мноооого интересен радиообмен ...
                                Имено второто изречение от цитата ме кара да си мисля, че не е толкова просто. Няма логика да направят самолет донякъде невидим, като му орежат тотално бойните възможности. Най-вероятно, като се тегли чертата, общото представяне на този самолет спрямо предишното поколение е по добро, както показва и Ред Флаг. Как го постига, аз детайли не знам. Дали е въпрос на тактика, на комуникация, на тенхически въжмоности, мога само да спекулирам.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X