Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    Не знам дали холандците са снимали бука в Украйна ,но със сигурностнякой им и дал всичко наготово ,съюзници кво да правиш.И по тоя случай имаше изказвания в тема ,че видиш ли било лошо времето и нямало как да има снимки ,да ама технологиите на едните са коренно различни от тези на другите.Та на тая база и авиацията,та ако щеш и разузнавателните спътници с термокамери ,на които не им пука какво е времето.То при лошо време някои военновъздушни сили въобще не фърчът,щото не виждат много добре ,да не кажеме хич.Та така и с много от техниката в отбраната,прехвалено недоказана,иначе хипотетично пропагандно е супер.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: F-35

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      А проблем изобщо имаме ли ?
      Гигантски и то не един, но не е за тази тема. А от друга страна като се замисля - не е и за този форум. Приятна ви вечер...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: F-35

        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
        Хм, а нямаме ли!?
        Ти на това проблем(и) ли му викаш
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: F-35

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          То при лошо време някои военновъздушни сили въобще не фърчът,щото не виждат много добре ,да не кажеме хич.Та така и с много от техниката в отбраната,прехвалено недоказана,иначе хипотетично пропагандно е супер.
          Не летят, щото не могат да си го позволят или не си струва, даже и техниката да може. Знам от първо лице за годините в които имахме авиация и пилоти (далеч не всичките), в състояние да летят при всякакви условия, в които техниката изобщо може да се вдигне. Амнайсе (разбирай над 10 и под 20, не помня точната бройка) двигатели на боклука, в следствие на летене при подходящите за обледеняване условия. По тоя повод на всяко летище си имаше и специална стаичка за близките на пилотите при инцидент.

          Колко държави към момента могат да си го позволят, и на колко държави дето могат да си го позволят, ВВС биха летели при такива условия, ако яйцето не е съвсем до гъза?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: F-35

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            По тоя повод на всяко летище си имаше и специална стаичка за близките на пилотите при инцидент.

            През 60-те родителите ми са живели до Графа. И от тях съм чувал същото.

            Коментар


            • От: F-35

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              Гигантски и то не един, но не е за тази тема. А от друга страна като се замисля - не е и за този форум. Приятна ви вечер...

              Знам, ама не е за вас ....
              Едни фотошопски картинки пускам, ама не давам линк и едни работи пиша, ама не сте дорасли да знаете кое от къде, защото трябва да се потрудите да намерите инфо ...

              Темата явно е благодатна за развъждане на Тролове.
              Приятна вечер....

              Коментар


              • От: F-35

                При положение, че разработката на ф-35 е 1.5 трлн$ това си е направо златно буре и според мен американците изкуствено помпат военната си индустрия с правителствени инжекции или са допуснали някаква грешка в разработката, която са разбрали в последствие и така проекта се е надул значително. Като имаме предвид че ф-22 и Б-2/примерно/ - все страхотно самолети, не могат да се доближат до 100млрд за разработка, бая невидим трябва да е този ф-35.

                Коментар


                • От: F-35

                  Е, да е невидим, колко да е невидим? До толкова, че да не може да тренира срещу ПВО, щото ПВО-то не го вижда. Иначе аз го виждам. На картинки, де.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: F-35

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Точно така е. Само искам да вметна че нито джип, нито който и да е правят електрониката да умира нарочно.
                    Горе при мене в силовата електроника проблема ми го обясниха така . От известно време в ЕС частично или напълно са забранили използването на олово в припоите . Новите нямат еластичността на старите и от там повечето проблеми при електронни блокове работещи в среда на вибрации . Знам едно платка направена горе при нас в нашата платкаджийница по старата технология можеш да я повредиш само с чук
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Не летят, щото не могат да си го позволят или не си струва, даже и техниката да може. Знам от първо лице за годините в които имахме авиация и пилоти (далеч не всичките), в състояние да летят при всякакви условия, в които техниката изобщо може да се вдигне. Амнайсе (разбирай над 10 и под 20, не помня точната бройка) двигатели на боклука, в следствие на летене при подходящите за обледеняване условия. По тоя повод на всяко летище си имаше и специална стаичка за близките на пилотите при инцидент.


                    Колко държави към момента могат да си го позволят, и на колко държави дето могат да си го позволят, ВВС биха летели при такива условия, ако яйцето не е съвсем до гъза?
                    Спарки за това на всяко летище имаше метеорологична служба която даваше така наречения метеоусреднен бюлетин и на негова база се вземаше решение дали ще се лети . Сега с тези спътници тази наука толкова напредна че можеш да прогнозираш нещата не часове напред а с месец поне . Поне на времето полети рядко се спираха заради лошо време .
                    Последно редактирано от sek.1; 22-03-17, 04:38.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: F-35

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Горе при мене в силовата електроника проблема ми го обясниха така . От известно време в ЕС частично или напълно са забранили използването на олово в припоите . Новите нямат еластичността на старите и от там повечето проблеми при електронни блокове работещи в среда на вибрации . Знам едно платка направена горе при нас в нашата платкаджийница по старата технология можеш да я повредиш само с чук
                      Така беше😀 Родителите ми работеха в ИТКР та много време прекарвах сред всякаква електроника. Но проблема не са само платките, елементите също дефектират.

                      Коментар


                      • От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: F-35

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Така беше Родителите ми работеха в ИТКР та много време прекарвах сред всякаква електроника. Но проблема не са само платките, елементите също дефектират.
                        Горе имам две машинни управления Фанук 6 М и едно Хайденхайн на над 35 години . Фанука на МСто за над 30 години работа е дало 3 грешки като третата беше изгорял охлаждащ вентилатор на шпиндел мотора и ми включи стандартната шпиндел аларма . Работили са през целия си живот в анти експлоатационни условия защото зимата никога не сме можели да им осигурим 18 градуса а лятото е жега страшна прахоляк и стружки . Тая година ей така за експеримента го включих на - 15 тръгна си съвсем нормално с едни десетина секунди забавяне . Реално петте координатни оси които управлява му натоварват възможностите около 5 % . На времето казваха че такъв тип управление е карало американската космическа програма . Това управление на струговете СП и СТ е на пътя на вентилацията на хидростанцията и се пълни с масло и прах . Фанукаджиите мият платките с пароструйка сушат ги и пак в машината . В момента това управление втора употреба струва повече от колкото примерно новото ЕТА 17 на Бакалов което е с габарити на едно авторадио . Та и здрава елементна база може да се прави ако някой иска . В цялото управление още не съм видял "подут" японски кондензатор За сметка на това нови от знайни и незнайни производители съм видял стотици . Как на старите японски елементи не им съхне електролита
                        Последно редактирано от sek.1; 22-03-17, 06:14.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: F-35

                          За здравата елементна база - предполагам сте виждали самолетна платка от военен самолет (поне от едновремешните )...
                          В мазата сигурно още се мотат такива, правени по едновремешната технология - елементи почти не можех да ползвам - всичко бе залято със смола...
                          Най-много да отрежа някой мощен резистор или транзистор, който е стърчал извън лака... Лампите бяха с подпружинени държачи с мек захват на калпачето на лампата...
                          Обаче много ползвах кабелчета - вътре май бе сребро - докато видеше тинола, и се обливаше цялото кабелче, само дето изолацията бе тефлонова и не можеше да я смъкнеш с поялника
                          Уверен съм, че технологиите са напреднали и нещата са станали още по-устойчиви... Все пак с миниатюризацията на елементите намаляват въздействията върху платката на ускорения, вибрации и т.н...
                          Неслучайно последните черни кутии ги правят като флашки...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: F-35

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Спарки за това на всяко летище имаше метеорологична служба която даваше така наречения метеоусреднен бюлетин и на негова база се вземаше решение дали ще се лети . Сега с тези спътници тази наука толкова напредна че можеш да прогнозираш нещата не часове напред а с месец поне . Поне на времето полети рядко се спираха заради лошо време .
                            За прогнози с месец напред можеш да правиш някакви прогнози на глобално ниво, не и на локално. Говори с някой метеоролог, ако имате такива. Ще ти каже например че вероятността прогнозираното нещо да се случи при прогнози по-дълги още от 5 дни е доста под 50%. И никакви компютри и спътници не могат да помогнат.

                            Навремето полети рядко се спираха заради лошо време, щото се даваха едни кинти за техника и обучение на пилоти постоянно и при всякакви условия. Последствие от което са и въпросните стаички, защото инцидентите се случват и със свръх подготвен пилот и перфектна машина.
                            В днешно време 200-300 часа нальот годишно са нещо невероятно даже и за доста по-богати от нас държави, а тогава беше нещо нормално, макар и не за всички (то няма и смисъл за всички).

                            Ако и сега отделяме 30% от БВП за отбрана, пак може да стане, поне за кратко докато пак фалира държавата.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ...вътре май бе сребро - докато видеше тинола, и се обливаше цялото кабелче...
                              Така правят калайдисани кабели, не сребърни. Сребърните правят каквото и медта - докато са "прясни" се поят, после искат малко баене.

                              Ако имаш старо компютърно захранване, жиците от него до дънната платка обикновено са такива. Питай ме що си купувам и жици от Китай.

                              Технологиите са напреднали и нещата са станали по устойчиви, но и МНОГО порядъци по-сложни. И проблемите (и цените) са дори по-тежки от преди. Да намериш строшена ламБа е лесно даже и без уред. Да намериш каплав компонент или софтуерен бъг, дето се случва да прави магарии на 100 летателни часа веднъж е малко по-трудна задача.
                              Последно редактирано от sparkybg; 22-03-17, 11:58.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Първоначално публикуван от Schamane Преглед на мнение
                                При положение, че разработката на ф-35 е 1.5 трлн$ това си е направо златно буре и според мен американците изкуствено помпат военната си индустрия с правителствени инжекции или са допуснали някаква грешка в разработката, която са разбрали в последствие и така проекта се е надул значително. Като имаме предвид че ф-22 и Б-2/примерно/ - все страхотно самолети, не могат да се доближат до 100млрд за разработка, бая невидим трябва да е този ф-35.
                                Цена на разработка и "program cost" са "малко" различни неща. В тия 1.5 трилиона влиза абсолютно всичко - разработка, производство, ъпдейти, части, експлоатация, на всички машини за 55 годишния им период на експлоатация. И 1.5-те трилиона са долари, преизчислени към 2070-та година. Цената на разработката(research development, test and evaluation, RTD&E) е 55 милиарда.

                                F22 вече е спряно, след 190 произведени бройки. От F35 се предвиждат над 3000. Несъизмеримо е по никакви показатели.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X