Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    Хайде като сме се върнали към темата - от миналата седмица:




























    Държа ги малки да пазя фтп-то, някой ако иска оригинали да свирка.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: F-35

      Вече и в музея ли са го вкарали , това оборва някои версии колко не познат още бил...
      Гледах на схемата тоя кардан свързващ двигателя и турбината за предната част и се чудех как са го изпълнили, ето как. Интересен е съединителят който зацепва и отделя при нужда турбината, като гледам много компактен ми се струва, на каква основа ли е изпълнен?
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: F-35

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        ...на каква основа ли е изпълнен?
        Сухи дискове, въглерод-въглерод, на принципа на самолетните спирачки (каквото и да означава това )

        Задейства се само на ниски обороти колкото да зацепи вала, преди да се вдигнат оборотите се включва механичен блокаж.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: F-35

          Може и Аз да не съм видял това на снимките кой прототип е, летял ли е защото с тази тръба на Пито не мисля, че е пред сериен самолет?

          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: F-35

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Сухи дискове, въглерод-въглерод, на принципа на самолетните спирачки (каквото и да означава това )
            Задейства се само на ниски обороти колкото да зацепи вала, преди да се вдигнат оборотите се включва механичен блокаж.
            Интересно как изпълняват условията при кацане.... Явно карбонови 'спирачки', ама все пак - усилието ще да е сериозно...
            От друга страна оборотите може и да са към 2-3х.об/мин, което едва ли е толкова голямо натоварване...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: F-35

              Според мен няма начин изключването на блокажа да не е СЛЕД кацане, примерно при самото гасене на двигателя и смъкване на оборотите. По същия начин по който включването му ще е ПРЕДИ излитането, понеже ще трябва грабадабъра с кощамбрилните жамандулейки да вдигне някакви обороти преди самолета да отлепи.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: F-35

                Да де, ама това нещо се изключва и СЛЕД излитане, и трябва да се включи ПРЕДИ кацането за да може да изпълни втората част от функционалността... А в тези режими двигателя е доста 'напънат'...
                Няма как да стане иначе... То ако ставаше както го обясняваш - няма нужда от такъв съединител - след кацане гасиш двигателя и гасне перката, а преди излитане - палиш двигателя и завърташ перката
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: F-35

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Хайде като сме се върнали към темата - от миналата седмица: ...
                  А някой мяркал ли е информация дали са решили проблема с температурата на газовете на F-35B. Щото в един момент се оказало, че при температура над 900*С и скоростта, с която се изхвърлят от соплото (M1), малко площадки за кацане могат да устоят.
                  В частност, палубите на десантно-щурмовите кораби на морската пехота, от които би трябвало да оперира самолетът, трябвало да бъдат модифицирани, защото не можели да устоят дълго време на такова термично натоварване. Това се отнасяло и за USS America, специално предвиден за експлоатация с F-35В.
                  Бетонните площадки за кацане пък трябвало да бъдат от специален термоустойчив бетон, за да не се разрушават от въздействието на горещите газове.

                  Ако този проблем не са го решили, извън специално подготвените площадки този самолет ще трябва да каца като конвенционална машина. Което малко нещо би отвело до въпроса "Оти ги ручАха жабетата?!?"
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: F-35

                    И в тази връзка пак да попитам, тук ползва ли се вода за охлаждане при вертикалните излитане/кацане както има 600 литра при Хариерите?
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: F-35

                      Едва ли се ползва - на Хариера се вижда кога са на вода... Докато при Ф-ката като че ли са решили проблема - имат достатъчна тяга и достатъчна температурна издържливост на турбините...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: F-35

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Да де, ама това нещо се изключва и СЛЕД излитане, и трябва да се включи ПРЕДИ кацането за да може да изпълни втората част от функционалността... А в тези режими двигателя е доста 'напънат'...
                        Няма как да стане иначе... То ако ставаше както го обясняваш - няма нужда от такъв съединител - след кацане гасиш двигателя и гасне перката, а преди излитане - палиш двигателя и завърташ перката
                        Може ли да дам предположение ?
                        След като се издигне и започне хоризонталното движение - люкът над "перката", насочва достатъчно силна струя въздух към самата "перка", и натоварването на свързващия вал и съединителя намалява достатъчно за да може да се изключи перката от двигателя, след това затваря люка и газ. При кацането - в обратен ред - перката се развърта първо от въздуха насочван от люка и когато достигне необходимите обороти, съединителя зацепва и ...
                        Може би да е нещо такова ?
                        Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                        Коментар


                        • От: F-35

                          Съмнява ме такова решение.... Причините за съмнението ми:
                          - горния капак не изглежда да е 'аеродинамичен' - да насочва струя надолу...
                          - при намаляване на скоростта се увеличава ъгъла на атака. Което ще рече, че се увеличава обдухването на долната част на самолета - т.е. 'вятъра' ще се опита да завърти перката в обратна посока...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Ето видео от тестовете :

                            Обърни внимание на снимките на Goblin как е направена отдолу дюзата на вентилатора.
                            Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение


                              П.П. Между другото, Хариър е един от най-проблемните и опасни самолети на въоръжение в Щатите. Инцидентите с него са в пъти повече, отколкото с "класическите" машини. Бойните му възможности също не са кой знае колко впечатляващи.
                              Той си е проблемен и в английските ВВС . Не знам как е при Ф 35 но Хариер не може да излети и кацне вертикално . То може но няма да му остане гориво за полет . За това на англичаните самолетите излитат от скъсена трамплинна писта тип Кузнецов а само кацат вертикално на самолетоносачите .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • Re: От: Re: F-35

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Навярно си видял резолюцията на сензора Не, че IR камера не би помогнала в определени условия, но не е и чак толкова прецизна......
                                Я си представи да търсиш обект из цялата видима сфера с такава машинка.. Ако използваш увеличението - ще увеличиш дистанцията, но няма да виждаш наоколо...
                                Ако намалиш увеличението - ще увеличиш видимата част от сферата, ама на дистанция 5-6км я видиш точка я не...
                                Това имах предвид - да не се превъзнасят възможностите на тази система..
                                Точно така е.

                                Спарки 20 ОК нека са толкова. Ама кой ти ги дава. Аз лично се дразня само заради определението невидим. Хич не е невидим.
                                Тук не става въпрос за обикновенните флир с описания в нета. Става въпрос, че за военните има едни по други разработки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X