Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китайските стелтове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Китайските стелтове

    Тук съм чел по тая тема почти всичко и че някои са най-най-по,щото са еди кви си/за самолетите пиша ,не за съфорумниците/!Уважение към мнението на всеки ,но гледам ,чета и други сайтове ,но както и да е ,източните стелтове проблема със соплата го имат ,да не говориме че следата от газовете също не е стелт режим,даже никак ,впечатляват с фигури за маневреност,но не това е изискването за стелт,да удариш и да разберат къде си, след като си на маневра за домуване ,не да вдигаш газовотемпературни облаци премятайки се и пренебрегвайки гравитацията със сопла с променлив вектор на тягата.Та истината е чудно понятие ,на кой както му изнася.....
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #47
      От: Китайските стелтове

      Че от соплата на F22 да не лъха на климатик? Всичките оставят следа и по въпроса много-много няма какво да се направи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Китайските стелтове

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Тук съм чел по тая тема почти всичко и че някои са най-най-по,щото са еди кви си/за самолетите пиша ,не за съфорумниците/!Уважение към мнението на всеки ,но гледам ,чета и други сайтове ,но както и да е ,източните стелтове проблема със соплата го имат ,да не говориме че следата от газовете също не е стелт режим,даже никак ,впечатляват с фигури за маневреност,но не това е изискването за стелт,да удариш и да разберат къде си, след като си на маневра за домуване ,не да вдигаш газовотемпературни облаци премятайки се и пренебрегвайки гравитацията със сопла с променлив вектор на тягата.Та истината е чудно понятие ,на кой както му изнася.....
        Каква е апаратурата дето засича "газовотемпературни" облаци, и що според тебе кръглото сопло на Ф-35 или правоъгълното на Ф-22 е по различно от това на "източните стелтове" ?

        Коментар


        • #49
          От: Китайските стелтове

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          ,впечатляват с фигури за маневреност,но не това е изискването за стелт
          Начи, да започнем от това - говорим за изтребители от условното 5-то поколение. Основните изисквания към тези самолети, приеми ги че са белезите които ги обуславят като 5-то поколение, са: суперкруз, стелт характеристики и свръхманевреност. Китайския стелт на снимките спада към изтребителите. Не е бомбер, не е и някакъв ударен, както например причисляват стелт-чудото ф-117. Та мисълта ми е, че при този изтребител целта не е само и единствено да се постигнат стелт характеристики, а съвкупност от няколко неща. Останалия каламбур нямам сили да анализирам и преминавам в стелт-режим.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #50
            От: Китайските стелтове

            Не лъха на климатик ,но на термовизуални диаграми ,разликата е супер значителна.Друг е факта че на Ф-22-35 соплата са доста издължени зад максимално темературната му зона/на соплото/доста има писано и има къде и какво да се чете .Не влизам в бой с дъвка и не ми се спори ,просто съпоставка на фактор.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #51
              От: Китайските стелтове

              Това също е въпрос на баланс по-малка температурна сигнатура - УВТ във всички посоки




              СУ 35 УВТ


              F 35
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #52
                От: Китайските стелтове

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Това също е въпрос на баланс по-малка температурна сигнатура - УВТ във всички посоки
                Ставало е някъде дума, дефлекторите на Ф-22 са силно топлоизолирани, това личи и по дебелината им. Докато това не може да се каже за ламелите на дугите УВТ-та, освен ако бялото покритие отвътре е някаква керамика с тази цел.

                Коментар


                • #53
                  От: Китайските стелтове

                  Сигнатурата в определени посоки на f22 е по-малка, ама следата си е все там. Това имах предвид в горния си пост. Това си има цената откъм ефективност на двигателите, маневреност и кинти, предполагам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Китайските стелтове

                    Следата, при форсаж, при всичките е еднаква предполагам. Сигурно разликата е при крайцерски режим.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Китайските стелтове

                      Това е така ,а дали е и до горива?
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Китайските стелтове

                        По-скоро е до конструкция, по-висока степен на двуконтурност - по-ниска температура на соплото - по-малка сигнатура и на следата.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Китайските стелтове

                          Пак да попитам кой, с какво и защо ще я засича тая топлинна следа от соплото?Към момента само преносимите зенитно ракетни комплекси и ракетите за близък въздушен бой са с топлинно насочване, като най модерните ракети захващат самолет по нагрятата от триенето обшивка, дали газовете от соплото са с температура 500 или 1000 градуса е без никакво значение.Проблема с соплата е не температурата а "видимоста" им за радарите, обикновено кръгло сопло от където и да го облъчи радар винаги че отрази достатъчно силен сигнал, втория проблем е че върху свръх нагрятото сопло не може да се положи никакво стелт покритие.При правоъгълното сопло на Ф-22 благодарение на термоизолацията чак последната подвижна част е гола стомана всичко останало е с специално покритие.Ако сравните задните части на Ф-22 и ПАК-ФА ясно се вижда че при руския самолет цялата форсажна камера и соплото са гол метал, при американския е само крайната подвижна част, много ясно се вижда и че всеки ръб около соплото е оформен така че да е максимално невидим за радарите а не да е максимално студен.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:132349977427007339.jpg
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5681467

                          Ето и снимки на едно сопло тествано на Ф-16.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aam.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5681468


                          И соплото на Ф-35 дето ще е гръбнака на американските ВВС и ще решава доста по сложни задачи по атакуване на цели на земята и логично да е по телмо "стелт" ама соплото му нее кой знае колко охладено, но са взети мерки да е максимално невидимо за радарите.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f-35-vstol.jpg
Прегледи:1
Размер:481.2 КБ
ID:5681469

                          Коментар


                          • #58
                            От: Китайските стелтове

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            ...по-висока степен на двуконтурност...
                            Води до все по-голяма прилика с пътнически самолет и все по-ниска скорост на изходящи газове, за да е по-студена следата. Или поне така си мисля на първо четене.

                            Горивото не виждам как би имало значимо отношение. То трябва да си отдели енергията, за да има струя, а за да е достатъчна струята, трябва температура. Не мисля че в днешно време може да има толкова разлини двигатели като отношение тяга/единица изразходено гориво.

                            Лично според мен двете неща са компромис - едното със стелт качествата, другото с полетните характеристики и ефективността. За второто мисля че бях чел някъде интерво или статия с човек, участващ в тия компромиси при Ф22, ама съм забравил.

                            ...пък и цената има значение. Имам чувството че F22 даже и на американците им идва нанагорно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Китайските стелтове

                              Аз лично не разбрах как и от къде е ясно кое е гол метал и кое - не. Все пак не сме ги наредили на паркинга пред блока

                              Ето няколко, който разбира (аз не разбирам) да си разпознава кое какво е. Клик върху снимката ще я отвори в пълен размер. Нарочно съм намалил контраста и вдигнал сенките за да се виждат соплата.

























                              А на тази ако не ме лъже паметта се движеше относително спокойно, огъня отзад предполагам който трябва ще може да го засече.

                              Последно редактирано от Goblin; 18-09-15, 06:48.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #60
                                От: Китайските стелтове

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                От китайците освен пиратки друго не е препоръчително да се купува (и то е опасно де, ама айде компромис). А читав самолет ще направят... ама не днеска.
                                Интересно компютърът, на който пишеш откъде е... Сигурно от Калифорния? От Москва със сигурност не е
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X