Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Аз понякога имам чувството, че в България живеят само шизофреници... Значи както се тръби "Само с авиация нищо не става, трябва да мине ботуш през територията", "вижте Сърбия, американците нищо не им направиха с тия самолети", и т.н., и т.н.... и изведнъж - Бум, всичко можело да се реши със самолети....

    Руснаците (а и който и да е друг) могат да направят едно нищо в Сирия ако долу не са армията на Асад + руските "журналисти" в почти всяко подразделение. Досега за изминалите 15 години колко пари се насипаха във ВВС. Някой беше споменал в статия цифрата 2 милиарда лева (не съм я проверявал)... Какъв е резултата? - "0" или поне близо до нея.
    Спокойно, самолети ще се купят, щото Ганьо обича да се пъчи, без грам да може да си направи сметката може ли да си го позволи. Доказателство са 80% от населението с купените с кредити коли и айфони, пък после нямат пари да им купят гуми....

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
      Какъв е резултата? - "0" или поне близо до нея. .
      Сега ще ти кажа какъв е резултата. Какъв е резултата от кашимерията? Ми помогнали много при бедствия и аварии. Същото го правят и от авиацията, но не с изтребители.
      Та какъв да е резултата в невоенно време? Или викаш щом не са свалили десетина нарушители за тия 15 години в мирно време - резултат няма. Кажи ми ти какъв резултат очакваш от авиацията, специално изтребителната. Като прелетят и да ви наръсят златни курешки, та да ги сметете (щото нали сам казваш, че метенето сте го усвоили) и да сте доволни?
      Иначе в България такива живеели, онакива живеели, а тия дето сте много напредничави, задавате постоянно назадничави въпроси. Айде формулирай и сподели твоето виждане за очаквания резултат от родните ВВС за тези 15 години.

      Само едно уточнение - нищо против кашимерията, и тя е не по-малко необходима. И най-вече оценявам помощта, която оказват когато се налага, ако че това не им е работата.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
        Българските интереси казвате.
        А кажете вие разумно ли е да шибнем примерно догодина един милиард долара във ВВС (10 бр Грипен + 300 милиона отгоре за съпътстващи разходи). ...
        Авиацията е най-скъпата част от армията (навсякъде не само у нас). Лошото в България е че разходите за армията са в огромната си част за заплати, а това е неефективно.
        А тези $1.3млр. ако ги разбием на един 10 годишен лизинг и с добра офсетова програма - разходите ще станат много поносими - $150млн на година.
        Миналата година изгорихме двойно по-голяма сума на куп за КТБ.
        Тук доста е обсъждано и че ако вземем например Грипен-ите оперативните ни разходи за поддръжка на авиацията може доста да спаднат, поради по-ниската цена за л.ч.
        Ние само говорим за МИГ29 като самолет - ами как стои въпросът с неговото въоръжение - ракети и амуниции ? Имаме ли достатъчно или и на тях им изтича срока на годност (за това дали ще вършат работа срещу съвременен изтребител не питам) , или ще го вдигнем и ще го използваме като таран ако се наложи ?
        От къде ще си доставим или ще трябва да им правим модернизация за да може да стреля с НАТО-вски ракети. Ами това колко ще струва ?
        Изобщо трябва да се мисли по всички въпроси с бойната авиация комплексно - а не днес да се чудим за ремонта на двигателите, утре за радара и комуникациите , в други ден за въоръжението. И като резултат общата сметка да излезе двойно на това да купим нови самолети.
        С другите въоръжени сили ( изключвам морските, че там е един батак ) нещата са по-лесни и по-евтини. Танковете например можем сами да си ги ремонтираме и модернизираме.
        Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Сега ще ти кажа какъв е резултата. Какъв е резултата от кашимерията? Ми помогнали много при бедствия и аварии. Същото го правят и от авиацията, но не с изтребители.
          Та какъв да е резултата в невоенно време? Или викаш щом не са свалили десетина нарушители за тия 15 години в мирно време - резултат няма. Кажи ми ти какъв резултат очакваш от авиацията, специално изтребителната. Като прелетят и да ви наръсят златни курешки, та да ги сметете (щото нали сам казваш, че метенето сте го усвоили) и да сте доволни?
          Иначе в България такива живеели, онакива живеели, а тия дето сте много напредничави, задавате постоянно назадничави въпроси. Айде формулирай и сподели твоето виждане за очаквания резултат от родните ВВС за тези 15 години.


          Само едно уточнение - нищо против кашимерията, и тя е не по-малко необходима. И най-вече оценявам помощта, която оказват когато се налага, ако че това не им е работата.
          На вертолетната авиация абсолютно не трябва да се гледа единствено като на спасително средство или ВИП превоз.
          За тази работа трябва да си има машина към ГЗ (за спасяването), иначе се стига до случая с младия мъж който умря на "Кончето", защото след 19 часа не можело да излети веролет на МО, а друг няма....
          От авиацията очаквам да я има и да е качествена. Очаквам като ми трябват един ден (да не дава Господ) да мога да си извикам по радиото близък въздушен удар. Като ми трябва мед. евакуация да е при мен до 10 -тата минута... Кое от това е възможно в момента и кое е възможно да се случи в близките години при скъсаното ни палтенце....

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Anyuser
            Танковете например можем сами да си ги ремонтираме и модернизираме.
            Това е едно много интересно твърдение.
            Можеш ли да дадеш пример за ремонт по корпуса,купола или оръдието на Т 72 който се извършва у нас, защото подобни мощности май вече няма?
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
              ... и кое е възможно да се случи в близките години при скъсаното ни палтенце....
              Ако я закрием (за което има съвсем реална опасност), няма да е възможно и в по-далечните години ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Вярно - парите на България рязко намаляха последните години.
                В това със сигурност няма нищо вярно. Справка - бюджетите и БВП през последните 10-ина години, ако не и повече. В момента сме с милиард и повече над 2008-ма, когато разпределяха милиадри излишък. И това само като БВП.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  В това със сигурност няма нищо вярно. Справка - бюджетите и БВП през последните 10-ина години, ако не и повече. В момента сме с милиард и повече над 2008-ма, когато разпределяха милиадри излишък. И това само като БВП.
                  Остави настрани счетоводните сметки... Говоря за реалните 'сухи' пари, които можеш да изкараш от джоба и да ги изхарчиш за това, което смяташ за добре, а не за нещата, за които външни фактори ти посочват на каква цена и откъде да ги купиш...
                  Точно тази липса оказва влияние и върху бюджета за отбрана... И липсващото желание от страна на политиците разбира се...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Тая тема за Армията(ВВС,СВ,ВМС) се чопли във всеки български форум от бг.мама до "бг.космонавт" и навсякъде е пълно с "тесни специалисти".Армия се гради комплексно и с години а не на принципа ай-руп ето днес едни пари за 10 самолета а след 20 г ще имаме едни други пари за едни 20 танка.Пари има ама потъват в разни джобове и социални програми.Някой може ли да ми изчисли за тези 25 г колко пара изтече за соцпомощи на мангалите?Стези пари не 10 а 50 самолета щяхме да купим.Сега на ред да ги храним са следващите кърлежи-т.н "бежанци".Силна Армия не се харесва на нито едно от досега управляващите правителства защото ще им спре кранчето на далаверките.Нали помните изречението-"Нека дойдат танковете",ей от това се страхуват,че модерна и боеспособна армия а не мизерстваща и чакаща за "подаяния" с едно командване дето не лиже задници-ще ги измете в морето за 24 часа.
                    Лично аз оправия не виждам,по-лошо ще става.Поради вечно повтараната фраза "пари няма" скоро време Армията отново ще се съкрати да кажем на 25 000 няма вече да е Армия а "сили за териториална одбрана",ВВС ще се сведе до 10-12 вертолета а ВМС до 3-4 гранични/патрулни катера.Ние с Вас пак ще продължаваме да си чешем езиците по форумите с вечната приказка-"а аз като служех преди 20-30-40 г каква Армия имахме".

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      ... И липсващото желание от страна на политиците разбира се...
                      Много ясно демонстрирано от самия ББ (да се свети името Му) в изказване от рода на (цитиране по памет): "Е щом на българите им е толкова важно да имаме самолети ..."
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Остави настрани счетоводните сметки...
                        Ми то колко пари има се вижда от счетоводните сметки. Никой не е измислил друго. Същите счетоводни сметки показват и за какво се харчат и колко е ефективен тоя харч, като в това последното собствено е и проблема.

                        Проблемът не е в липсата на кинти, а в зле работещата държава, еднозначно. При това не от днес и не от вчера.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          .....Вярно - парите на България рязко намаляха последните години.
                          Дори това е малко относително. И съвсем не е вярно за собствените армейски приходи. Имотите им и разни други собствености от които се освобождават по целесъобразност вече двадесетина години, щяха да стигнат не само за авиацията. Друг въпрос дали това е необходимо в обсъждания вид.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Ако я закрием (за което има съвсем реална опасност), няма да е възможно и в по-далечните години ...
                            Ако е за прословутата "приемственост" между поколенията, не съм съгласен. Имаме ли възможности, пилоти ще ни обучат в коя да е страна с развита авиация. Техници - тоже.

                            Ако е пък за липсата на пари и в бъдеще - и аз гледам черногледо в това отношение. Дори и да ги имаме, те ще отидат навсякъде другаде, но не и в армията. Според мен причина за това не е и някакъв страх на политиците от силна армия. Просто за тях (както и за цялото общество) армията означава - мързеливи, безсмислени търтеи. И е така не само у нас (общественото мнение), а и във всички останали страни от Източния блок... (питал съм ги всичките).

                            П.П. Парите от продажба на имото не отиват в бюджета на МО, а в републиканския. Нали точно това щеше да се примолва миналия месец военния министър - парите от продажбата на някакви имоти да останат в министерството, та да се платят заплатите за последните месеци от годината.... Продаваме дъските от кочината, за да нахраним прасето.
                            То това е и големия рефрен от 85 година насам - съкращаваме, за да има пари да превъоръжим. Единственото "превъоръжаване" е че се разду щата в МО 2. Та те си направиха СКС само и само да си запазят полковнишките и генералски заплати....

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                              Ако е за прословутата "приемственост" между поколенията, не съм съгласен. Имаме ли възможности, пилоти ще ни обучат в коя да е страна с развита авиация. ...
                              Армия, съставена само от новобранци, събрани когато ни дойде яйцето на г*за ?!?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                                От авиацията очаквам да я има и да е качествена. Очаквам като ми трябват един ден (да не дава Господ) да мога да си извикам по радиото близък въздушен удар. Като ми трябва мед. евакуация да е при мен до 10 -тата минута... Кое от това е възможно в момента ,
                                И в момента (предвид оскъдните ресурси) е качествена и това е международно признание. И двете са възможни дори и в момента, на територията на страната.

                                Знаеш ли РТВ с какви оскъдни средства се справят и какъв професионализъм влагат, и дори със остарялата съветска техника, на места само частично модернизирана. А носят туенти фор севън или иначе казано непркъснато бойно дежурство, за разлика от други родове войски. М/у другото и те получават високо партньорско признание, и също м/у другото старата съветска техника си върши работата, нищо че се тръби за "НАТО-съвместими" 3Де радари.
                                Последно редактирано от Самодържец; 09-10-15, 12:02.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X