Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Да не би да се чака друга на нейно място?
    Тц, тоя мушморок по... неадекватни... причини няма да го барнат.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      За нормалното осигуряване на бойното дежурство най-важното е наличието на достатъчен брой подготвени летци, а не само 3-4 изправни самолета, както напоследък се тиражира дори и от някои медии. Минимумът за носене на „еър полисинг” е 16 изтребителя, защото това не са само самолетите на дежурната стоянка, а и тези, на които се подготвят пилотите . България е единствената държава в НАТО и ЕС, която носи бойно дежурство с 15-минутна готовност с толкова малко изправни самолети. Това се постига с цената на ужасно голямо натоварване на едни и същи и малко на брой летци. Военните пилоти са с опасно малък нальот, подчерта генерал Радев.

      http://pan.bg/view_article-1-324071-...trebiteli.html
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        До колкото си спомням от това което съм чувал на времето средния нальот за пилотите от НАТО е 200 часа на година . В някои държави ако си под този нальот се смята че не си готов да участваш в бойни операции .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          http://dnes.dir.bg/news/dogovor-mig-...20208580?nt=13
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            http://rusofili.bg/%D0%B3%D0%B5%D0%B...4%D1%80%D0%BE/

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от jorko Преглед на мнение
              Още някой руски източник има ли?
              LZ1AIV

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                Още някой руски източник има ли?
                В случая не виждам какво значение какъв е източника (източника е български с определени убеждения)...
                По-важното е да се провери верността на поставените въпроси... Защото голяма част от възможните проблеми вече бяха повдигнати и в тази тема, при което се получават сиииилно уклончиви официални отговори от страна на нашите политици.
                Мнението на професионалистите в лицето на ген.Радев е що годе ясно - реален ефективен ремонт на двигателите в краткосрочен план, и закупуване на европейски изтребители (според мен Грипен, защото точно шведите спрягаха възможността в България да бъде направена ремонтна база) в дългосрочен... Всичкото това - като политически удобен компромис...
                Чисто практически погледнато на базата на най-малко вложени пари би било изгодно руска покупка (няма нужда от преобразуване на инфраструктурата и обучение), но това на този етап е напълно невъзможно, и неправилно, при условие, че сме тръгнали в посока Европа......
                Лошото на нашите политици е това, че смятайки, че се движим в посока Европа, трябва да ритаме срещу всичко, което би ни било изгодно, и да правокираме всички, които не са в алианса...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ........Лошото на нашите политици е това, че смятайки, че се движим в посока Европа,...
                  Бат Сали го обясни хептен разбираемо.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Скръб и униние нещо се възцариха в тази тема. Ама нима сериозно си представяхте, че е било възможно по някакъв начин да купим руски самолети или да платим на Русия да ремонтира настоящите ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Хм... Боголюбе, не разбирам сарказма ти... Унинието е заради положението на ВВС и държавата - изкуствено дишане на удавник, с неясен резултат...
                      А дали е възможно това или онова - сам знаеш, че доста неща са възможни когато се мисли и се търси решение, а не оправдание....
                      Дали ми пука дали ще си ремонтираме самолетите в Русия - тц...
                      Но ми пука дали се държим на положение, или като п...ки които изпълняват всяка прищявка само за да угодим на чужд интерес...
                      Вместо да си търсим българския интерес, дори с цената на по-активна и гъвкава политика... Ама къде ти...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        СД нивга не е било актуална стопанска единица, ма те управлява. А си е палачинка отвсякъде. И да, наистина ще има униние, ма в авиацията. Дай шефе само там.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          От това което четох в полските сайтове по въпроса за нашите самолети и МИГ29 в Полша.
                          Поляците са си направили собствена документация и от доста време не разчитат само на руската за да подържат самолетите си. И О чудо те летят и за сега нямат сериозен инцидент.
                          Ремонта е в два различни завода, единият беше споменат тук във форума той е за планерите и другите неща без двигателите - другият си се занимава само с двигателите.
                          Как, от къде и с какви части правят ремонта си е тяхна работа. Важното е че се справят добре - за нас е важно "бракуваните" МИГ29 да летят още 2-3 години и без това вече изтича ресурса на двигателя 1200 л.часа. Според документацията след това се сменя целият с нов. Ремонта за който говорим е този който се на прави на 350 л.часа.
                          Ако искаме тези самолети да вършат работа, а не само да могат да летят трябва сериозна модернизация - на практика да се подмени всичко без двигателите и планера (Авионика, радар, комуникации и др., въоръжение ) . А това е все едно да си купим поне половин самолет. Само че като резултат ще имаме тунингована бракма от преди 40 години. И пак ще има циркове с ремонтите в бъдеще.
                          А дали РСК МИГ29 може и ще направи качествен ремонт - питайте алжирците и други опрели до техните услуги през последните години.
                          Големият рев от РСК МИГ е защото, ако Полша се справи добре с ремонта на нашите МИГ-ове - това ще ги направи алтернативен сервиз и център за модернизация и за други потребители на МИГ29 по света (а те не са малко).

                          Това е кратко обобщение на информацията от полските сайтове.
                          Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            A пишат ли нещо за резервните части? Защото неслучайно се спрягат евентуални санкции от Русия, ако Полша използва части, предназначени за 'лична употреба' в нашите хвърчилети...
                            Досега правили ли са такъв ремонт за мигове на чужда държава (т.е. да има що годе независимо мнение), или пак сме 'първопроходци' с целия риск което носи такова начинание (сам казваш 'ако Полша се справи...')...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Досега правили ли са такъв ремонт за мигове на чужда държава ...
                              Не, защото натовските държави ги изхвърлиха миговете (или ги продадоха по 1 EUR на поляците).
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                И аз така предполагах... Т.е. както винаги се вкарваме се в авантюра по нашенски - на честна дума (и на приказки от нашия министър)
                                Екшън план без пълно проучване... Дано! Дано са записали добри неустойки и гаранции (не, че много ще помогне да хвъкнат самолетите, ама все е нещо)....
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X