Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Голямото Су(Су-22М4)го снеха от въоръжение 2005 г.Повечето са паметници или ги нарязаха,до 2011 в Безмер още стояха 5 бр(бордове 101,103,502,612,613) но след година 101 и 103 изчезнаха(говореше се че са продадени в Судан).Така,че да се въстановяват 3-5 самолета нелетели вече 10 г и кой знае как подържани ми се струва нелогично.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Което за мен поне не значи по-добро от оригинала.Да не стане Руското да държи 500 часа пък Полското 200 ма поне си го произвеждат да излиза сметката,тяхната,не нашата.

      А за поляците съм чувал,че и Гагич знам какви ги ръси та и мойта реплика по въпроса.Ти му пиши по въпроса дали може да се присъди мотор,Хеми да му сложи.....
      От инженерна гледна точка не е проблем дори да се конструира и произведе западен двигател за МиГ 29 . От финансова това ще са безумно много пари хвърлени на вятъра . По евтино ще ни е направо да си напазаруваме F 35 или Юрофлайтър . Това не е само мое мнение а и на колеги от авиационния факултет на ТУ с които съм говорил по този въпрос . Двигателя Климов РД 33 с който са оборудвани нашите мигове е старо поколение разработен е през седемдесетте години на миналия век и за времето си е бил добър но по днешните критерии междуремонтен ресурс от 350 часа са много малко . Това което се прави в момента е временно закърпване на положението докато се вземе политическо решение и се намерят пари за нов самолет . Да се чудиш как да закърпиш техника произведена в държава с която си в меко казано лоши отношения без изгледи за скорошно подобряване въпреки силната пета колона няма много смисъл .
      Последно редактирано от sek.1; 28-09-15, 09:17.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Инжинерните гледни точко според мен взеха да загиват в края на 90те и поеха финансовите гледни точко,и тате може и бате може ма козата си иска прьч.
        Могат да го направят,колко ще е качествено е друг вьпрос,но като забьркаме и финансовата страна може да не излезе сметката на Поляците с тая на Руснаците.Какво знаем и какво са дали като договор пьк сьвсем.

        Заклевам се - и аз мога да им доставя лопатки каквито искат,цената ми е поне тройна на тая Руската и не се сьмнявам,че на двойна цена ще ми ги продадат на мен пьк аз на вас още толко.И кьде е Киро на кирия...............
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
          ....
          Су-22 е първия в света разузнавателно-ударен самолет или в един полет може да разузнае даден обект без какваро и да е външна помощ и директно да пристъпи към унищожаването му. Качество недостигнато и сега ... Торнадото не може да му се намаже на пръста...
          За малко някой може да вземе и да повярва.

          Като как това нЯщо може да разузнае каквото и да е, да вземе да промие и да изсуши чаршафите с фотолента, да ги налепи и да ги геореферира в реално време на борда на самолета, като земната служба едва го правеше за 1-2 дена?

          Причината да набедят Су-22 за разузнавач, освен политзакачките между конструкторските бюра е, че пълния с линзи, мотори, трансформатори и осветителни пиропатрони разузнавателен контейнер ККР тежи толкова, че просто няма друг съветски лек изтребител който да може да го вдигне. А пък каква работа може да свърши ...

          Абе не ви ли омръзна да се излагате?

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Инжинерните гледни точко според мен взеха да загиват в края на 90те и поеха финансовите гледни точко,и тате може и бате може ма козата си иска прьч.
            Могат да го направят,колко ще е качествено е друг вьпрос,но като забьркаме и финансовата страна може да не излезе сметката на Поляците с тая на Руснаците.Какво знаем и какво са дали като договор пьк сьвсем.

            Заклевам се - и аз мога да им доставя лопатки каквито искат,цената ми е поне тройна на тая Руската и не се сьмнявам,че на двойна цена ще ми ги продадат на мен пьк аз на вас още толко.И кьде е Киро на кирия...............
            В случая с руснаците проблема не е технически а чисто финансов . Просто някой друг им дръпна от под носа едни пари които мислеха за вече взети . Нали не мислиш че фирми като Ролс Ройс ; Дженерал Електрик ; Прайт & Уитни ; СААБ ; ДАСО не могат да направят двигател за МиГ 29 ? Могат ама не се рентира финансово за 20 - 30 самолета останали на доизживяване .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              А е баш моето първо изречение,21 век,Китайците Ферарита правят,менте ма Ферари,Поляците може и да могат ма на какви пари и колко е стока никой не казва.Сьс сигурност аз не го считам за сигурно и съм далеч от мисълта,че Руснаците са направили супердупер който не е постижим за други нации 30 години след това,не е Стефка Костадинова,мотор е.Цената обаче е една като имаш завода и технологията
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                А е баш моето първо изречение,21 век,Китайците Ферарита правят,менте ма Ферари,Поляците може и да могат ма на какви пари и колко е стока никой не казва.Сьс сигурност аз не го считам за сигурно и съм далеч от мисълта,че Руснаците са направили супердупер който не е постижим за други нации 30 години след това,не е Стефка Костадинова,мотор е.Цената обаче е една като имаш завода и технологията
                При руснаците особено в сегашната ситуация цената е политически фактор . Както цената на газа и на почти всичко което купуваме от тях . Пак ще го кажа в днешно време да поддържаш руска техника е финансово нерентабилно . Мит е че резервните части са евтини от доста години не са а се чупи в пъти повече . Моя опит чисто нов Камаз за 126 000 два съединителя ; алтернатор ; стартер ; хидравлична помпа . Вече не помня колко пъти съм свалял дюзи но ГНПто поне веднъж ходи на реглаж . По дребните ремонти по спирачки е ходова част не ги броим . Мерцедес 16 32 взех го на милион и сто хиляди за 300 000 само масла и накладки . Съединителя беше сменен в Германия двайсетина хиляди преди да взема влекача като навъртях стотина хиляди отивам за обслужване в Хаджи Димитър и питам монтьорите абе момчета дайте да погледнем съединителя вече навъртя към 120 000 дали не му е време . Хората умряха да ми се смеят викат и тоя още не е излекуван от синдрома руски камион По някое време като спряха да се бъзикат с мен ми казаха че ресурса на съединителя при нормално каране бил 500 000 километра Та така с руската техника . Двигателя на Прайт & Уитни серия F.100 разработени долу горе по същото време имат междуремонтен ресурс 2000 часа . МиГ 29 определено е много добра машина но от тук нататък проблемите с поддръжката на наличната ескадрила ще стават все по големи по чисто политически причини . Ако искаме още да летят трябва да намерим алтернатива на руснаците в поддръжката . Никой по линия на НАТО и ЕС няма да ни разреши да наливаме едни пари в джоба на потенциалния противник
                Последно редактирано от sek.1; 29-09-15, 06:46.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Така,тук с 3 броя 15-20 годишни С класи сьм сьгласен с теб,по-добре това от скапана Волга.ОБАЧЕ в днешно време части за тия прави кой ли не за разлика от тия за 29ка та е добре да намерим части или някои умници които да могат да подьржат цялата машина,че както знаеш ти сьединител може да смениш и на 100 ма може и на 500,никой не те сертифицира и не те гони с печатите ако не го смениш.
                  Ако днес ядосаш единия от двамата които могат да подьржат тоя самолет и купиш цял мотор от втория то след 100 часа като трябва да смениш катапулт да речем и поляка го няма,и в склада няма тогава какво правим?
                  То като идея много добре,но на руски самолет да му намерим алтернатива за всички части по него и то без да произвеждаме грам от тях как да стане?Ми ако утре изведньж Поляците ни покажат я среден прьст я тройна цена какво правим,от трьн та на глог че по-висок?И не,не натискам да сме с Русия на всяка цена,но като се притесняваме от реакцията на НАТО пьк искаме да пикаме с големите песове за чий вьобще ги мьчим тия 29ки?На голата дума на Поляците ли?
                  Мислиш ли,че на Поляците няма кой утре да им скрьцне сьс зьби за да ни спрат кранчето еле след като сме ядосали Руснаците?Тогава какво - парите взели,нови мотори,няма катапулт,пак на земята и тьрсим Ф16ки трета рька?

                  До момента нищо не се знае,никой никьде не вади сериозен договор за еди какви си части,подрьжка,период от време,пари,неустойки..........а само някои от нас са абсолютно сигурни,че го могат по-добре защото правили Прат мотори примерно.

                  Дано ме разбираш - и на мен ми се иска да имаме ма така на гола вяра ни ще имаме ни някой ще ни го даде за сините ни очи,надежди някакви базирани на идеята,че и това го могат.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ... Пак ще го кажа в днешно време да поддържаш руска техника е финансово нерентабилно ...
                    Ау-у-у-у, ма как така пренебрегваш постулата, аксиомата, светая светих догмата, че да сравняваш руска техника каквато и да е с... великата им военна техника, е все едно да сравняваш компоти с компютри ?! Ма прахосмукачките им такива, колите им онакива, но-о-о-о-о-о военната техника ама няма нищо общо, бе, тя е на светлинни години ?! Къде си бил в часовете по комунистическо вероучение ?! БегАл си некъде, а ?!
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Тук има и една друга сюжетна линия.
                      Слушах министъра, интересна е разликата между цената която сме плащали до сега и последната руска оферта (която пак е по висока от полската) 1,2 мил. евро на моторетка (а мига има х2).
                      Къде са отивали тези пари??? дали някой някога ще провери- надали пак ще се окаже че офиса е изгорял.
                      Дали ако руснаците до сега работеха почтено - даваха нормална реална цена - без да добавят 100% комисионна , дали щяхме да търсим друга оферта.
                      Няма политика, наиграха се, загубиха пари заради бг-ру алчни мафиоти.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Тя сюжетната линия е ясна, но нещо не му вярвам на този 'министър'...
                        'Струвало' му се, че цената е висока (в други източници посочваха 600х.Евро по-висока цена - т.е. с 1.2млн лева - из медиите нещо се губи в превода)...
                        Добре, че му се е струвало, ама ако гледаш един лист с написана цифра е едно, ако гледаш папката с опис какво получаваш насреща, може нещата да изглеждат другояче...
                        Не, че не са пълнили нечии джобове - 99.99% съм уверен в това, но последните години се нагледахме на резултата от 'евтини оферти' за всичко...
                        "Ще ви направим евтин път".. Ама то няма добър дренаж или се свлече - е, за толкова пари - толкова...

                        П.С. а да се сравнява PW за граждански самолети с такъв за изтребител е малко некоректно... Материалите, обработката и т.н. са доста различни... Неслучайно гражданските въртят по хиляди часове междуремотно, а изтребителите ги разхвърлят през ден за ТО... То и ние 'правим' Грейт-Уол, ама я да сглобим, настроим и пуснем на писта Ф1?
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Така,тук с 3 броя 15-20 годишни С класи сьм сьгласен с теб,по-добре това от скапана Волга.ОБАЧЕ в днешно време части за тия прави кой ли не за разлика от тия за 29ка та е добре да намерим части или някои умници които да могат да подьржат цялата машина,че както знаеш ти сьединител може да смениш и на 100 ма може и на 500,никой не те сертифицира и не те гони с печатите ако не го смениш.
                          Ако днес ядосаш единия от двамата които могат да подьржат тоя самолет и купиш цял мотор от втория то след 100 часа като трябва да смениш катапулт да речем и поляка го няма,и в склада няма тогава какво правим?
                          То като идея много добре,но на руски самолет да му намерим алтернатива за всички части по него и то без да произвеждаме грам от тях как да стане?Ми ако утре изведньж Поляците ни покажат я среден прьст я тройна цена какво правим,от трьн та на глог че по-висок?И не,не натискам да сме с Русия на всяка цена,но като се притесняваме от реакцията на НАТО пьк искаме да пикаме с големите песове за чий вьобще ги мьчим тия 29ки?На голата дума на Поляците ли?
                          Мислиш ли,че на Поляците няма кой утре да им скрьцне сьс зьби за да ни спрат кранчето еле след като сме ядосали Руснаците?Тогава какво - парите взели,нови мотори,няма катапулт,пак на земята и тьрсим Ф16ки трета рька?

                          До момента нищо не се знае,никой никьде не вади сериозен договор за еди какви си части,подрьжка,период от време,пари,неустойки..........а само някои от нас са абсолютно сигурни,че го могат по-добре защото правили Прат мотори примерно.

                          Дано ме разбираш - и на мен ми се иска да имаме ма така на гола вяра ни ще имаме ни някой ще ни го даде за сините ни очи,надежди някакви базирани на идеята,че и това го могат.
                          То проблема с нашите самолети е комплексен . Питай баща ти колко часа е минималния нальот за да бъде един боен пилот що годе в добра кондиция . Тези които са закачили старото време и имат доста нальот зад гърба си или вече са пенсионери или в близко бъдеще ще се пенсионират . На времето беше лесно много самолети и полетното натоварване се разпределяше равномерно сега на 12 машини както и да го въртиш тия 350 часа ресурс ако трябва да се води нормална подготовка няма да стигнат до никъде за да има достатъчен брой подготвени пилоти и не дай боже някой от пилотите да го хване грип База за поддръжка на Ф 16 има в Турция . Юрофлайтъра си е чисто европейска машина с много възможности за поддръжка .
                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Ау-у-у-у, ма как така пренебрегваш постулата, аксиомата, светая светих догмата, че да сравняваш руска техника каквато и да е с... великата им военна техника, е все едно да сравняваш компоти с компютри ?! Ма прахосмукачките им такива, колите им онакива, но-о-о-о-о-о военната техника ама няма нищо общо, бе, тя е на светлинни години ?! Къде си бил в часовете по комунистическо вероучение ?! БегАл си некъде, а ?!
                          Как да го кажа бях ВАРЕМаджия на военно летище 1988 - 1990 година та съм се нагледал на чудесата на руската военна техника и на земята и в небето . После поработих малко и в БЕТА та и там нищо хубаво не видях от руските комплектуващи части за нашите машини добре че по голямата част си ги правехме ние Оръдието на САУто идваше от Унгария а производството му беше усвоено с 3 години закъснение в ЗТМ Радомир защото руснаците така и не ни пратиха цялата техническа документация та се е наложило на колегите сами да си я изработят . И въпреки всичките проблеми пак някъде 1988 година БЕТА са празнували 5000 произведени бронеединици. В общи линии тия к......ки номера от руска страна не са от вчера и едва ли ще приключат скоро .
                          Последно редактирано от sek.1; 29-09-15, 07:37.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            П.С. а да се сравнява PW за граждански самолети с такъв за изтребител е малко некоректно... Материалите, обработката и т.н. са доста различни... Неслучайно гражданските въртят по хиляди часове междуремотно, а изтребителите ги разхвърлят през ден за ТО... То и ние 'правим' Грейт-Уол, ама я да сглобим, настроим и пуснем на писта Ф1?
                            Е, па виж на кои западни военни самолети се слагат PW-двигатели (жокер - на повечето)
                            В тази тема никой май не знаеше, че поляците правят двигатели. Сравняваха ги с "гаражни майстори" и т.н., после се почна едно буквоядство на линковете, които дадох само за пример - ама не пише за лопатки, ама това, ама онова.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Да па и идея за присаждане на мотор имаше,още ме напьва смях.

                              Поляците от кьде си купуват моторите защо не кажеш?И колко Немски и Чешки МИГа взеха и на каква цена?Че сега тьрсят 4 мотора и те...........ма правели мотори,мчи то и ниЙ правим,ВАМО дизели у Варна...........
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                то и ниЙ правим,ВАМО дизели у Варна...........
                                Правехме някога . По едно време във форума се продаваше цялата поточна линия за производството на 3 цилиндровия .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X