Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Според новините, пари за самолети не са предвидени в проекто бюджета.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Според новините, пари за самолети не са предвидени в проекто бюджета.
      А за ремонт на МиГ-ове?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Според новините, пари за самолети не са предвидени в проекто бюджета.
        Значи ще изберАт тия, които ще могат да се доставят след няколко години, респективно и да се плащат след няколко бюджета.
        Па ако се случи до тогава да се промъкнат нови управници, може да им завещаят ситуация, при която другите да не могат да ги платят, та да ги обвиният в некадърност и бързо да се върнат сегашните в управлението.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          А за ремонт на МиГ-ове?
          Не се ли вземат нови, ще се ремонтират старите (съветски).
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Вьх ,изненадАха ме
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Рубълите говорят.
              Смешници
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                Първо да се съгласим че разликата в между Вайпъра и Грипен Ц е едно поколение. Това определено има значение за цената.


                Цена за час .
                Това е една опорка която постоянно се размахва. Без някой да знае какво всъщност означава . Ще се опитам аз да отговоря , като ако има нещо можеш да ме поправиш
                Цена за час се появи в предишния конкурс от едно интервю на Даниел Боестад, вицепрезидент за „Грипен“ за Централна и Източна Европа в шведската компания за отбрана и сигурност СААБ,

                "– Експертите твърдят, че едно от предимствата на изтребителя „Грипен“ е неговата икономичност, ниски оперативни разходи и ниска цена за един летателен час. Така ли е? Бихте ли направили сравнение с други типове изтребители?
                – Мога да цитирам данни от доклад на независимата консултантска компания IHS Jane’s за оперативните разходи и цената за летателен час на определени изтребители. В проучването са включени Ф-16 и Ф-35 на „Локхийд мартин“, Ф-18 на „Боинг“, „Грипен“ на СААБ, Рафал на „Дасо“ и Еврофайтър. Докладът е голям и затова ще приведа само сравнителните данни за „Грипен“ и Ф-16, които са двата основни конкурента за проекта за модернизация на българките ВВС. Главните изводи са следните: „Грипен“ е най-евтин като цена за летателен час. Този факт се базира на показателите за използвано гориво, предполетна подготовка и ремонт, поддръжка на пистата заедно със съответните разходи за персонал. Цената за летателен час на „Грипен“ е $4700 и е много добра в сравнение с цената от $7000 за Ф-16, блок 40/50, който е най-близкият конкурент на шведския самолет. Двудвигателният Ф-35 и другите изтребители с два двигателя са значително по-скъпи като цена за летателен час, защото са по-големи като размер, изразходват повече гориво и имат повече системни части, за които трябва поддръжка и ремонт.
                "
                Не съм го писал аз копирано е . Основава се на IHS Jane's от 2012г аз не намерих оригинал на източника да видя какво влиза. Но със сигурност не е било сравнен спрямо f-16v чито ресурс 12000 часа или 50% отгоре.

                Ето ти една друга статия с друг поглед на цените
                "Тези стойности обаче трябва да се приемат като много условни и доста занижени и за двата изтребителя. Така например през лятото на 2016 г. ВВС на САЩ изнесоха данни, че цената на летателен час на изтребител F-16C/D излиза около $20 300, но не посочиха какво точно влиза в тази сума (най-вероятно става въпрос само за гориво, линейна и базова поддръжка, без отчитане на амортизации, бъдещи модернизации и други подобни). За изтребителите Gripen няма подобна публична статистика, макар и да можем да направим някои изводи от цената на оперативния лизинг в Чехия. При новия договор, сключен през 2014 г., един летателен час излиза около $35 000, като в цената влиза абсолютно всичко, свързано с поддръжката на изтребителя (фактически това е крайната сума, която чешкото правителство плаща за всеки час във въздуха без горивото и заплатите на персонала, но с включени бъдещи модернизации, финансови тежести от лизинга, амортизации и други)."

                Съгласен съм с теб, че без точни данни никога не можем да преценим кое е по изгодно, но никога няма да ги публикуват.
                Но без да имам достъп мога да направя няколко извода. Грипен за всяко нещо трябва да се прави в Швеция. Обучение , поддръжка ремонт. Докато за ф-16 може на много места, като цента е конкурентна .
                Цените е трудно да коментираме за това да поддържам темата коментирам техническите характеристики
                Двудвигателният Ф-35

                Това дори на мен ми стига!
                Тома Томов
                Вече с Kia Sportage.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  За някои въздорухозаборниците сигурно са двигатели или е сбръкАл колегата с Ф22?!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    САЩ,ще има ли одобрение от сенаторите да достави на България последния последния модел на F16 V

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Не се ли вземат нови, ще се ремонтират старите (съветски).
                      Старите съветски ще се ремонтират при всички положения . Днес да ги поръчаме и платим поне 2-3 години ще се забави доставката и обучението на пилотите и наземния персонал . Усвояването на принципно нов самолет не е толкова лесно .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                        Двудвигателният Ф-35

                        Това дори на мен ми стига!
                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        За някои въздорухозаборниците сигурно са двигатели или е сбръкАл колегата с Ф22?!
                        Това е интервю на Даниел Боестад, вицепрезидент за „Грипен“
                        от това интервю излезе мита за евтиния грипен, което се развява като довод , че грипен е два пъти по евтин от Ф-16.

                        Чавдаре, нямам проблем нито с грипени нито с 30г или нови американски самолети.
                        Обаче имам проблем когато , разбирачи се опитват да прокарат политическо решение като манипулират технически данни.
                        Проблема ми е че съм от едно поколение , което не понася пропагандата, проблем ми е когато хора се възползват от положението си да манипулират или да стигнат до крайност да заглушават или да забраняват различното мнение.

                        Няма как да се примиря да се пази радомълчание при харченето на милиард и половина .
                        Дали цената е 4000 срещу 7000 или 35000 срещу 20000, трябва да излязат пилоти и специалисти да разяснят, всъщност един пилот излезе и точно това повтаряше

                        Моля да ме поправиш
                        Аз като не пилот, знам че един от факторите с най-голяма тежест са цена /ресурс и тук когато сложиш 12000 часа в знаменателя сметката става ясна , а като се добави фактора достъп и цена до резервни части и ремонтни бази (и за трите самолета)
                        бих престанал да твърдя че бутиковия грипен е най-евтин

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Това е интервю на Даниел Боестад, вицепрезидент за „Грипен“
                          от това интервю излезе мита за евтиния грипен, което се развява като довод , че грипен е два пъти по евтин от Ф-16.

                          Чавдаре, нямам проблем нито с грипени нито с 30г или нови американски самолети.
                          Обаче имам проблем когато , разбирачи се опитват да прокарат политическо решение като манипулират технически данни.
                          Проблема ми е че съм от едно поколение , което не понася пропагандата, проблем ми е когато хора се възползват от положението си да манипулират или да стигнат до крайност да заглушават или да забраняват различното мнение.

                          Няма как да се примиря да се пази радомълчание при харченето на милиард и половина .
                          Дали цената е 4000 срещу 7000 или 35000 срещу 20000, трябва да излязат пилоти и специалисти да разяснят, всъщност един пилот излезе и точно това повтаряше

                          Моля да ме поправиш
                          Аз като не пилот, знам че един от факторите с най-голяма тежест са цена /ресурс и тук когато сложиш 12000 часа в знаменателя сметката става ясна , а като се добави фактора достъп и цена до резервни части и ремонтни бази (и за трите самолета)
                          бих престанал да твърдя че бутиковия грипен е най-евтин
                          Ти ли не понасяш пропагандата?!? Че точно ти в тази тема нееднократно си служеше с прийомите на д-р Гьобелс и като навита латерна повтаряше едни и същи лъжи и манипулации в стил евтин квартален агитатор от недалечното минало. В момента правиш същото. Повтаряш тъпата си тролска лъжа за сигурно 9999-ти път.

                          Не знам мит ли е, не е ли сравнението на разходите за летателен час, обаче то е било направено не от някое тролче, което е клъвнало от тук от там и се е самообявило за специалист по всичко в авиацията (от производството на лопатки за авиодвигатели, до радари и т.н.), а от една авторитетна институция в областта на отбраната с десетилетна история, каквато е Janes ...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:flight hours cost.png
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5801232

                          Какво е значението на експлоатационните разходи се вижда и от това, как италианците бързат да се отърват от техните Юрофайтър-и първо издание, защото имат проблем да ги поддържат, а мощна икономика като Германия има проблеми да поддържа в готовност за действие своите ВВС със същите тези самолети ...

                          А между другото, я да ми опресниш паметта! Когато ставаше въпрос да се купят 30-годишни Ф-ки, извадени от пустинята и добутани до MLU, защо не те видяхме да се тръшкаш, че радарът им няма да е AESA, пък сега това отведнъж стана жизнено важно?
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-10-18, 09:17.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            В допълнение като ориентир на покупна цена на Ф16/блок 70 от Бахрейн - 16 самолета = 1.12милиарда $....
                            Разбира се - това е число, по което трудно се съди - не се знае какво точно влиза в тази цена...
                            Вероятно вече имат изградена базата, защото от години експлоатират Ф-16..
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Не знам мит ли е, не е ли сравнението на разходите за летателен час, обаче то е било направено не от някое тролче, което е клъвнало от тук от там и се е самообявило за специалист по всичко в авиацията (от производството на лопатки за авиодвигатели, до радари и т.н.), а от една авторитетна институция в областта на отбраната с десетилетна история, каквато е Janes ...

                              [ATTACH=CONFIG]972582[/ATTACH]
                              Само да обърна внимание на два факта
                              1. доклада е от 2012г и както обърнах внимание по горе, не сравнява F-16v който е с 12000часа ресурс
                              2. Грипена се обслужва само в Швеция (както миг29 ) и цената ее...
                              3.Ф-16 има лицензирани бази в Гърция и Турция, както и обучение.

                              Ето го доклада на Janes направих си труда да го прегледам, забележи началото
                              Доклада е поръчан от Сааб като прави сравнение на бързи експлоатационни разходи сравнен с Lockheed Martin F-16, Boeing F-18 E / F Super Hornet, Lockheed Martin F-35. Моделирана оценка базирана на използваното гориво.
                              В заключение на доклада Janes че има ограничена полезност , но двата изтребителя харчат по малко от другите самолети. Ама тези по големите имали повече възможности
                              А съгласяват се и с това че в проучването не е отчетено къде се намира самолета и разстоянието от сервизната база.......

                              Само за пример ето ти методика за определянена цена на час м, и цена за целия период на ползване на самолета. Методиката е разработена за
                              OFFICE OF THE SECRETARY OF DEFENSE, OPERATING AND SUPPORT COST-ESTIMATING GUIDE
                              Е там цените са други , и използват много формули .

                              4. Не мисля че фактора разход на гориво и масло е може да бъде най-съществен при избора на военен самолет .

                              Същата дискусия се водеше и в Словакия, и там избраха

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                ... 4. Не мисля че фактора разход на гориво и масло е може да бъде най-съществен при избора на военен самолет .

                                ...
                                Някой май не може да чете или се прави на улав? Защото на картинката си пише какво включва и то не е само "гориво и масло". И не ми разказвай какво са избрали словаците, а дай конкретни числа какво са ни предложили на нас! Ако не знаеш - питай в ППО-то дали не могат да ти кажат.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X