Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    Ja, ja, aber nein. В статията от линка НЕ пише това, което твърдиш по-горе

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    Комисията за избор на изтребител на Хърватска са излезли с решение за закупуване на изтребители F-16 Barak ...
    Експертната комисия на тяхното МО не може да излезе с "решение за закупуване". Тя, точно както и нашата, може да препоръча дадена оферта, като най-подходяща. Има Съвет по отбрана, който трябва да вземе решение, което се очаква да стане утре. С това решение Съветът ще препоръча на правителството какво да избере, и след това вече правителството трябва да предприеме действия ...

    Т.е. все още всичко е в бъдеще време. Разбира се, може да се случи точно това, но все още не се е случило ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      Комисията за избор на изтребител на Хърватска са излезли с решение за закупуване на изтребители

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Ja, ja, aber nein. В статията от линка НЕ пише това, което твърдиш по-горе


      Експертната комисия на тяхното МО не може да излезе с "решение за закупуване". Тя, точно както и нашата, може да препоръча дадена оферта, като най-подходяща. Има Съвет по отбрана, който трябва да вземе решение, което се очаква да стане утре. С това решение Съветът ще препоръча на правителството какво да избере, и след това вече правителството трябва да предприеме действия ...

      Т.е. все още всичко е в бъдеще време. Разбира се, може да се случи точно това, но все още не се е случило ...
      Само съм постнал новина не искам да коментирам, че получавам само обиди и наказания, не ми се спори отстъпвам . Провокираш дискусия, а след това получавам наказания ако отговоря.
      колко пъти да го напиша . Новина за процедура, сходна - аналогична -подобна с нашата, но въпреки това умишлено не правя паралел. Смятам че е за темата

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      нямам право и да коментирам, само споделям от публикаци- аналогична на нашата сделка , но проведена в друга страна при други условия и с друг резултат.
      Не коментирам ....
      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      Както написах друга държава друга процедура...

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Не стаа, тъй както и Швеция, така и Израел не е натовска държава.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Ми ние такива като Ф16 си имаме вече..... Хубаво е ако се стигне до решение за купуване да се помисли, че ще се ползват едно 20 - 30 години. Евреите си набутват старата техника, вече имат Ф35 и чакат още бройки от него.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Въпрос към модераторите на раздела и темата.
            Имам ли право да попитам с какво съм нарушил правилата или добрия тон, и защо мнението ми е изтрито.

            Аз като участник в темата - който според Чавдар нищо не разбирам, успявам да следя развитието и модернизацията на различните армии.
            В момента модернизация и закупуване на самолети има в доста страни- В Германия се говори за закупуване на F-35, същите разговори текат и в Белгия и Швейцария, но нито условията нито парите са близки с нашите.
            За сметка на това в Хърватска положението е изключително идентично- нова страна членка на НАТО и ЕС , стари руски самолети и желание да се интегрират в НАТО. Бюджета и възможностите на страната им са близки , както и заложените цели.
            Поради тази причина Нищо че не разбирам от самолети, авиация и военни (според Чавдар), следя развитието на сделката им. Считам въпреки че темата е за българската авиация и нашата процедура за избор на нов самолет, информацията как протича същия избор, но в друга страна е от изключително значение за нашия избор. Паралела при подготовката, избора на критерии, изпращането на писма и избора и изводите са изключително показателни.
            Аз мога и да не разбирам, но не може да се твърди че хърватската комисия е некомпетентна, и коментара на тяхната процедура може да осветили българските действия.

            В тази посока , защо избраха F-16 вместо Gripen публикувах мнението на най-висшия в този избор- мнението на хърватския президент. Защо са избрали именно F-16 , като не си позволих нито да го коментирам нито да го променям.

            Господин модератор , аз като участник , споделям информация една седмица преди да излезе по българските медии, pan още не са писали, а едва днес aeropress излязоха с новината.
            Моля бихте ли ми отговорили какво в моето мнение не отговаря на правилата на форума - защото съм го писал аз или защото не харесвате избора и доводите на хърватския президент или може би и тя е некомпетентна

            С голямо разочарование темата от информативна и полезна се превърна в една политическа трибуна където чуждото мнение не се допуска, забавното е че дори и мнението на един президент е изтрито

            Ето как завършват статията в aeropress

            Очаква се в бъдещия български изтребителен конкурс да бъде допусната и израелска оферта за F-16. От тази гледна точка детайлите по конкурса в Хърватска ще бъде много любопитни и могат да предскажат развитие на процесите и у нас.


            Точно в този дух на паралел , като се има в предвид цената, ако българската комисия за избор на изтребител беше изпратила писмо на Израел , с нашия бюджет можехме да получим оферта за 16 броя , F-16C/D модернизирани до стандарта Barak 2020 плюс тренажорите и всичко останало. Което вече е доста прималиво сравнено с 8 голи грипена
            Последно редактирано от biol; 28-03-18, 09:46.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Е как защо се е изместила към политическа - изборът явно ще е политически..
              Чисто финансово (съответстващо на нашите възможности) и като параметри на самолета руснаците изглеждат най-добре... Напълно разбираемо няма как да бъдат избрани те (включително и заради щатски натиск). Напълно логично е да се избере европейски доставчик - също така е факт голямото 'въздействие' на САЩ върху Европа, и това е начин да започне да се намалява това въздействие...
              Ако финансово и като параметри на изделието предложенията между европейски и други производители са близки, то е нормално и логично да бъде предпочетен европейски производител.
              Относно 'най-висшия в този избор' - навярно се сещаш за мнението и на нашия 'най-висш' - май се отличаваше рязко от Хърватския, пък и предполагам си убеден, че в тази сфера нашия е по-запознат...
              Или казваш да слушаме за пореден път 'външен глас', а не да мислим кое е най-добро за нас?
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Е как защо се е изместила към политическа - изборът явно ще е политически..
                Чисто финансово (съответстващо на нашите възможности) и като параметри на самолета руснаците изглеждат най-добре...

                Относно 'най-висшия в този избор' - навярно се сещаш за мнението и на нашия 'най-висш' - май се отличаваше рязко от Хърватския, пък и предполагам си убеден, че в тази сфера нашия е по-запознат...
                Или казваш да слушаме за пореден път 'външен глас', а не да мислим кое е най-добро за нас?
                Никой не може да оспори компетенцията във военната авиация на нашия президент, доколкото знам при престоя в USA е и доста близо запознат с качествата на f-16.
                Но дискусията е не само за личното мнение. Не казвам и не смятам че трябва да се слуша външно мнение , но е неразумно да не го разберем . Точно това е проблема беше изтрит предишния ми пост с мнението и отговора на хърватския президент - защо те са избрали ....
                Пост който беше чисто информативен

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  ... Точно това е проблема беше изтрит предишния ми пост с мнението и отговора на хърватския президент - защо те са избрали ....
                  Пост който беше чисто информативен
                  Предишният ти пост беше изтрит заради мързела да пуснеш автоматичен гугълски превод на български, който по принцип е с отвратително качество.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Радев беше скоро в Израел, може да е коментирано.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Предишният ти пост беше изтрит заради мързела да пуснеш автоматичен гугълски превод на български, който по принцип е с отвратително качество.
                      Приемам
                      Не е лош превода , то и няма какво да се преведе, затова ще перифразирам интервюто и ще и разкажа накракто.

                      Г-жа Президента каза.
                      "Бих предпочел да купя нов мерцедес, но след това не мога да си позволя храна ..."
                      Важно е да имаме всеобхватно предложение, което да включва не само бойни самолети, но трябва да включва обучение, симулатори, боеприпаси
                      Бих искала да купя нови самолети, но парите с който се плащат самолетите , са пари от бюджета, с тези пари се плаща образование, здравеопазване социална политика. Така че ще купим това което можем да си позволим за момента.

                      Мое мнение. 12 самолета са добро начало за модернизацията на армията.
                      Сравнението в цените са - Израел - 500м ( 420м Евро) 12 самолета с всичко
                      Следващата конкурентена оферта е била тази на Gripen C/D, но нейната стойност е била €900 млн, само базов самолет.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Евреите никога не се минават Познай защо е такава разликата в цената... Това ми прилича на 'идеите' на ББ отпреди години, чиито плодове берем днес - 'най-евтиното (с включени комисионни разбира се)', ама резултата е около нас...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Евреите никога не се минават Познай защо е такава разликата в цената....
                          Затова слагаме комисия която да преценява.
                          имай в предвид че военните самолети не са обикновена стока.
                          Израел са в такава позиция, че освен бройка им трябва и модерни превъзхождащи околните. F-35 се оказа, че се разхожда свободно през ПВО на Сирия, Иран и Русия.
                          Вярно е че евреите никога не се минават, обаче знаят много добре, че колко по-бързо се отърват от тях толкова по малко пари ще загубят - иначе какво ще стоят някъде в пустинята. Тях им трябват F-35.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            F-35 се оказа, че се разхожда свободно през ПВО на Сирия, Иран и Русия.
                            Туй от къде го измисли?Ако е на база евентуален полет на израелски самолет над Сирия, няма нищо общо с полет над Русия, за Иран не споря.Над Сирия фъркат и разни не стелт самолети, така че ... т

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                              Туй от къде го измисли?Ако е на база евентуален полет на израелски самолет над Сирия, няма нищо общо с полет над Русия, за Иран не споря.Над Сирия фъркат и разни не стелт самолети, така че ... т
                              Не
                              Но в Сирия има доволно оборудвана армия и на Русия и на Иран .

                              Чавдаре , като по сведуещ особено по Gripen ( от предишни спорове поне с такова впечатление съм останал)
                              От твоите мнения Грипена е не сравним , по-модерен , по-добра електроника, евтин, нов - повече часове
                              Можеш ли да коментираш хърватския избор. Как така не взеха Gripen, Не разбират ли или са корумпирани?

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                Не
                                Но в Сирия има доволно оборудвана армия и на Русия и на Иран .

                                Чавдаре , като по сведуещ особено по Gripen ( от предишни спорове поне с такова впечатление съм останал)
                                От твоите мнения Грипена е не сравним , по-модерен , по-добра електроника, евтин, нов - повече часове
                                Можеш ли да коментираш хърватския избор. Как така не взеха Gripen, Не разбират ли или са корумпирани?
                                Чувал ли си какво се пее в една песен на Висоцки: "Ты Зын, на грубость нарываешся". Писането ти в тази тема беше ограничено заради системно тролене. Не почвай сега отново, защото нямам настроение да се занимавам с поредния трол и мога да трия с темпото, с което пишеш!

                                В случая пак започваш с номерата си от селски вечеринки и започваш да сравняваш ябълки със сливи, като тръгваш правиш паралели между хърватите и нашия случай. Пък нещата са несравними. Защото при нас изборът беше между нови Грипен и дърти американски Ф-16 на едни и същи пари. Докато при хърватите евреите са излезли с много по-ниска оферта, отколкото са дали шведите. Пък при нас израелска оферта изобщо не е разглеждана, защото в приетите от мнозинството на ГЕРБ критерии беше заложено самолети да се купят от страна от НАТО или ЕС, каквато Израел не е.

                                Те така! При хърватите е, общо взето, ясно какво е станало - кара им се нова кола, ама ст'инките стигат само за 30-годишна бракма ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X