Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    ...



    Защо нова, от кога казвам че ВВС е една супе екстра - черешката на тортата ( само че нямаме торта)
    Никой още не ми е написал какво ще е влиянието с и без ВВС - ВВС с 8 грипена - * грипена ще гарантират сигурност, няма да има какво да лети на парада.

    Ето ти нова опорка - След като умирането на хора без спешна помощ било демагогия.
    Обвиниха БАН - метеоролозите за жертвите в Бургас
    Заеш ли какво е финансирането на БАН, колко метеорадара имаме _ 3 _ три, който дори не покриват 50% от територията -как да се прави точна прогноза- необходими са пари поне 1.5 милиарда
    Та като пиша за радари , да спомена и агенцията за борба с градушките - хората там са под минималната заплата, защото работели само през лятото. А това съхранение поддръжка ... Дали ако ги уволнят есента ще могат да назначат обучени нови през лятото... И за тях трябват пари 1.5 милиарда ще стигнат . И те стачкуват , но когато дойде сезона се хванаха на работа .
    още опорки по сектори да пиша ли.

    Както казах по напред - на гол тумбак чифте пищови- направо сме цъфнали та си купуваме изтребители
    https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo...ri_668136.html
    Демагогия е да врещиш, когато става въпрос за покупка на ново и да се спотайваш, когато актуалното настроение на Началника е да даде горе-долу същите пари за кърпене на вехтории, или когато вместо линейки същият началник си поръчва луксозни джипове, или сипва милиони за стадиони и фитнеси в села с по 100 баби и никаква канализация, или много милиони за е-правителство, като след 10 години се разбира, че направеното не става и трябва да се почне отначало, с нови милиони, или ...

    Тъй като вече е ясно, че нови самолети няма да има, т.е. прословутият милиард ще бъде спестен, очаквам тролчето да сподели какво ще се оправи с тези пари? Спешната помощ ли, метеорадари ли или нещо друго?
    Или ще има почерпки за послушни наши хора, които знаят как и на кого да връщат "ресто"?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
      Лично там съм имал 7 докови ремонта,един от които близо година,даже и сега бившият ми кораб е на ремонт там-много добре съм запознат с ремонта в Флотски Арсенал.И кои чужди военни кораби са ремонтирани в Лъджата след 95-та?Само руснаците за сметка на дългът си изпратиха "Смольный" преди 4-5 г щяха да ремонтират тук и другите два от серията("Хасан" и "Перекоп") ама нещо греда-така и не ги пратиха.
      Точно това ти казвам - явно не си запознат и затова дрънкаш глупости...
      За какви греди говориш, не знам...
      Ама ти си знаеш де (кея сигурно ще го познаеш)...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:перекоп.jpg
Прегледи:1
Размер:501.0 КБ
ID:5771368
      Като Смолни вече не бе срещу дълга. Преди него да ти изброявам ли корабите, които бяха направени.. А след Смолни (Перекоп не бе единствения)? И това - военните... А цивилните кораби?

      Интересен факт (и точно по темата с ВВС) бе решението, което бе намерено за изчистване на междудържавния дълг... България дължи на Русия/СССР, а Русия - дължи на България.. Вместо да се 'задраскат' сумите, България ремонтираше корабите (създавайки работа на доста хора), а Русия - самолетите, до изчистване на съответния дълг...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Малее, Смолни! Остава и Аврора да акостира във Варна и да даде един залп


        Майтапа настрана, ама като си тръгнат италианците само след няколко дни кво правим!?

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Малее, Смолни! Остава и Аврора да акостира във Варна и да даде един залп

          Майтапа настрана, ама като си тръгнат италианците само след няколко дни кво правим!?
          Е как какво,братушките ще помагат:
          http://www.mediapool.bg/koliziya-mez...ews271069.html
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Борил ли си се с административната машина в тази сфера? Трябва голяма метла.... Аз не съм убеден къде точно е 'дефекта' в комуникацията...
            След като седмица дъвчеха, че заради липсващи формуляри не се приемат двигателите:
            "Никога и никъде български официални представители не са декларирали, че поради отсъствие на документация е констатирана невъзможност за извършване на основния ремонт и удължаване ресурса на двигателите на МИГ 29", отговориха от военното министерство
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Тъй като вече е ясно, че нови самолети няма да има, т.е. прословутият милиард ще бъде спестен, ...
              Как така спестен? Не-е-е, на братушките ще го дадем
              От този линк:
              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Е как какво,братушките ще помагат:
              http://www.mediapool.bg/koliziya-mez...ews271069.html
              22 милиона евро без ДДС засега + еще много-много-много раз за ремонт на СУ-25, АН-30, РЛС и т.н. и т.н. Наместѝли сме го мелярда.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                Когато са станали военни и са положили клетва .
                Са знаели че се отказват от права и правото да стачкуват е едно от тях.

                Ако не си харесват военните закони - да напускат
                Ако баща ти е бил пилот по онова време,времето в което при проблем трябваше да лети до Инджирлик,да пусне бомбата и да си дойде пеша........като всички около теб са раснали с идеята,че трябва да правиш каквото трябва да правиш......като имаш семейство,като живота ти е в небето......не го мислиш като теб Ми не ме кефи и напускам.

                Кьсно ги хвана неразположението ако ме питаш мн,ако аз бях / добре,че беше бащата та не съм / да ме е хванал мензиса преди 2-3 петилетки поне.

                И не ми сравнявай някой работещ уж на бюро с някой на който задника му е вързан за тенекия на 30 години пълна с керосин,бомби и засилена майната си с 5-700 километра в час.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Всъщност какво се крие зад "неразположението" на пилотите?
                  Искане за нови РУСКИ самолети, нали?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Всъщност какво се крие зад "неразположението" на пилотите?
                    Искане за нови РУСКИ самолети, нали?
                    И да излезем от Нато .....
                    А дано от ракията да е.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      А що трябва да летят? Има самолети, враг, стратегия, логистика? И кой от упълномощените каза, че са неразположени? Ако се сберат с останалите си колеги и вътрешното ведомство им осигурява реда, може и да има неразположени. Излизане от нейде, присламчване другаде дрън дрън.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                        Да ама проекта си беше лично техен лъджански.Сега в завода са останали 30-40 пенсионери 60+,от старите майстори вече никой не остана,а типично военните цехове като РЛС,свръзки и АВ са закрити,някой даже от началото на 2000-ните.Сега даже военните ги е страх там да си ремонтират корабите ама нали заводът е в системата на МО и като кажат отгоре не мож избяга.
                        РЛС явно в някаква степен работи.Гаранция от месец минимум.За другите не знам на 100% но са олеле.Усвояват ремонт на компресор модел нейде преди 75- та и ... После се сърдят защо правели конкурс за докове на флотските кораби.Ми щото са им в ...

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Когато са станали военни и са положили клетва .
                          Са знаели че се отказват от права и правото да стачкуват е едно от тях.

                          Ако не си харесват военните закони - да напускат
                          А значи ли според теб да са самоубийци!?Понеже целия цирка почва от едни неустановено документално двигатели, два новодоставени блокирали(или каквото точно е станало с тях), друг с липсващи компоненти.Ако на дадена машина двигателя умре в небето и пилота няма нужния опит(поради едни 150 часа разлика годишно с натовските си колеги) да го довлече на другия двигател до базата, кой е виновен.Понеже един всеможещ и всезнаещ ще каже отидоха 30 млн. $.Не отиде пилота.Понеже по едно време нямаха и пиропатрои за катапултите.На фона на всички приказки за НАТО и врага Русия негово сиятелство министъра ръси бисери за "модернизация" която да се извърши явно от руснаците.Той дали си има идея дали има разлика между модернизация и ремонт.Щото другия гений, Бащицата явно не прави никаква разлика между Спартан, Кугър, Пантера и проблемните в случая МиГ-29.Явно не.Нали нещо фърка там, ква разлика.Пък и той на МиГ-29 не се вози.На фона на финансовия дефицит както казваш да се наливат едни пари от наша страна в МиГ-29 си е престъпление.Кърпене до доставяне на нови машини произведени нейде на запад от руските граници, да.Но да наливаш пари в самолет който освен за Еър Полисинг и за пируети пред публика не става, прощавай ама ... Те така или инак АКО НЯКОГА(по-вероятно след 15 години както е тръгнало) да се достави нов самолет, ще летят пак, поради простата причина, че една ескадрила на нов тип самолет се признава за боеготова след около две години.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            ......
                            Излизане от нейде, присламчване другаде дрън дрън.
                            Това беше в кръга на шегата - само някой не мислещ трезво може да помисли, че тоя протест е за руски самолети, респективно излизане от Нато!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от biol
                              Не е ли време вече да мине в архива
                              Темата е за ВВС. За архива е, когато и ВВС се закрие и отиде в архива. Т.е. когато се сбъдне твоето желание. За сега само можеш да напишеш в прав текст, че Боко и компания са маскари, изнасяйки парите за самолети, за негодни части от Русия. Щото това е факт, който се случва, за разлика от несъстоялата се "злоупотреба" при купуване на нови хвърчила. Явно по кърпенето на старата техника с части с незнайна история, "прозрачността" е по-задоволителна, макар и крайният резултат да е от много слаб до никакъв, с тенденция да струва същите пари като чисто нови самолети с гаранция и несравним работен ресурс, евентуално придобити след съмнителен избор и "без съмнение" корупционни действия. Накратко -за едни и същи пари, нов самолет щеше да е "злоупотреба" на Радев и служебното правителство, а кърпене на старите с негодни части от Русия си е в реда на нещата, щото е от редовното правителство (окопали се така, че няма кой до му търси сметка). От едното - влагани пари единица, резултат 100% (нов самолет), от второто - влагани същите пари, резултат... някакъв далеч под 50%, ако частите бяха читави и всичко се правеше добросъвестно, т.е. в най-добрия случай... А в действителност излиза, че не са читави частите. Къде точно е корупцията и злоупотребите, едва ли ще стане ясно на широката публика, но трябва човек да е малоумен за да не види разликата в това, което се получава за едни и същи пари. Вероятно е много трудно да се предположи и в кой случай злоупотребите са по-големи...
                              Последно редактирано от cecoa1; 28-10-17, 11:19.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Абе тия политици луди ли са?Или невменяеми?Как очакват ,че потенциален враг ще им достави редовни двигатели или каквото и да било оборудване?Освен да не се мазнят" видите ли ние сме братушките от задунайская,айде пак да си играеме на секс"!Нема такова ТЪПО поведение и такава подлизурщина !Или си в съюз или си предател ДОЛЕН,като турците в момента!Въпрос на време е да минат на другата страна !
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X