Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Абе ние (теоретично) можем да си купим всичко. Ако президента ни не е руско мекере може и за ф22 да крънкаме - току виж станало.
    Въпроса е че на нашия гол тумбак чифтето пищови е излишно изхвърляне.

    В обозримо бъдеще проблеми можем да очакваме само от Сърбия, а тях ще ги тупалкаме и с голи ръце. Ако има ТСВ сме много вероятно довиждане при всякакъв сценарий и всякакви налични пушкала.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ... при дроновете ставаш силно зависим за навигация към САЩ и/или Русия... Когато не им отърваш (или не им играеш по свирката) - могат по всяко време да ти спрат кранчето на навигацията и от там нататък дроновете може да си ги държиш в хола за украса..
      Това при дроновете важи точно колкото и при пилотираната авиация. Т.е. донякъде.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        може ли отговор?


        Неправилно си разбрал. Не че братушките са се уплашили. На румънците не им пука.

        А въщност ефективната отбрана е точно това, да се поставиш така, че да не ти пука от маневрите на противника.
        Пък мене ако питаш, ти нещо си недочел, недоразбрал. Примерно, мярнал си някъде, че румънците били получили 30 дрона от Щатите, ама не си дочел, че става въпрос за ей такива играчки, чието предназначение е мноооого далеч от ПВО.

        Искаш отговор на това ли?

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        Ако имаш въоръжени дрони в небето, ще ти се налага ли да вдигаш двойки изтребители при наближаване на военен Ту към границата? (какво има да му гледаш на военния ТУ ? дето дрона не може да види?)
        Отговорът е: Ако имаш ... Ама ти се запъна като камчатски възпитаник на разпит и не щеш да ми кажеш към днешна дата кои са тия безпилотни апарати, които имат възможности и въоръжение за борба с въздушни цели. Защото поне на мен такива не са ми известни.
        Намиращите се на въоръжение в САЩ и някои страни от НАТО дронове имат предназначение осъществяване на наблюдение и нанасяне на удари по наземни цели, като във връзка с това могат да носят въоръжение от типа на ракети Хелфайър, бомби с лазерно насочване и JDAM. И нищичко, което би могло да впечатли екипажа на един Ту-22М3 ...

        Освен това, въпросните налични дронове нямат и други съществени неща, необходими за един прехващач. Като например скорост. Я да ми кажете, господин министър на отбраната, какво ще правите с дроновете, които ще си поръчате! Ще ги държите 24/7 във въздуха на всеки километър от границите на въздушното ни пространство да не би случайно да се появи някой руски или друг нарушител?!? Защото по класическата схема на действие на ПВО дежурни изтребители се вдигат, когато възникне необходимост от това. Т.е. когато средствата за технически контрол на системата за ПВО установят наличие на (потенциален) нарушител. Това е възможно, защото изтребителите могат да развият висока скорост, която им позволява да осъществят навреме прехват на целта, дори когато тя е на по-голямо отдалечение.

        Сега използваните дронове, за сметка на това, че могат да висят дълго време във въздуха, са бавни. Толкова бавни, че не свръзхзвуков бомбардировач като Ту-22, ами и най-банален пътнически самолет не могат да догонят. Круизната скорост на един споменатите е от порядъка на 800-900 км/ч, а тази на един MQ9 Reaper - под 500. Да не говорим, ако Ту-то реши да срита магаретата ...
        Така че, твоите любими дронове към момента е най-вероятно изобщо няма да видят целта, освен ако по случайност не се окажат във въздуха на точното място и в точния момент. Това да се сближат с нея, да я съпровождат няма как да се случи поради огромната разлика в скоростта.

        Дали е случайно, че американските другари, които са безспорни първенци в разработването и използването на дронове, все още прехващат и съпровождат руските бомбардировачи така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:USAF-F-15-intercept-RUSSIAN-TU-95-nuclear-bomber-e1437631644603.jpg
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5736786

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F-22-Raptor-and-Russian-bomber.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5736787
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Отговора е Да/Не - пък ти цяла пледоария Говорим за близкото бъдеще.

          Румънците не са си купили дронове - наели са си (част от наема се плаща с логистика)
          Казах ти на каква височина летят,често са с цивилни транспондери, демек вероятно и на флайт радара можеш ги видя.

          Дрон който е на 15км. защо му е да прави съпровод, като е разпознал самолета на 100% (вярвам си чувал за едни отпечатъци)
          Дори публично се промъкна инфо, че се експериментира и със свръхзвукови дронове, та споко за скоростите. Но пък поразсъждавай над Ж-тата като нали уж ще сравняваме
          Последно редактирано от DBRS; 11-12-16, 16:22.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Отговора е Да/Не - пък ти цяла пледоария Говорим за близкото бъдеще.

            Румънците не са си купили дронове - наели са си (част от наема се плаща с логистика)
            Казах ти на каква височина летят,често са с цивилни транспондери, демек вероятно и на флайт радара можеш ги видя.

            Дрон който е на 15км. защо му е да прави съпровод, като е разпознал самолета на 100% (вярвам си чувал за едни отпечатъци)
            Дори публично се промъкна инфо, че се експериментира и със свръхзвукови дронове, та споко за скоростите. Но пък поразсъждавай над Ж-тата като нали уж ще сравняваме
            Цъ! Ти ми говориш в сегашно време и пак бягаш като дявол от тамян от отговор на конкретен въпрос: Какви са тези дронове за ПВО, които Румъния била наела, дето летели на 15км? Ако имаш предвид RQ-4 Global Hawk, си много далеч от истината. Това не е апарат за ПВО, а за разузнаване и наблюдение. Като такъв - не носи никакво въоръжение и освен това не виси постоянно в небето над Румъния. Т.е. полза от него за гарантиране на въздушния суверенитет - никаква.

            А вземи спри с приказки от агенция ЕЖК! Някой някъде бил експериментирал със свръхзвукови дронове и евентуално някой ден в светлото бъдеще щяло да има такива. Сигурно, ама темата е за българските ВВС и съвсем опрелия в кокала нож по въпроса за избор на техника. Та така! Какво да бъде, другарю Камчатский?
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-12-16, 17:19.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              А някой знае ли какъв модел дрон излита от Безмер....през вечер?
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                А някой знае ли какъв модел дрон излита от Безмер....през вечер?
                Нищо чудно да е споменатият RQ-4, защото и ние участваме в програмата на НАТО Alliance Ground Surveillance

                П.П. Между другото, този факт не изглежда да спира руски самолети да летят в близост до границата. Както няма да спре и (да не дава Господ) отвлечен пътнически самолет да се бухне в АЕЦ-а ...
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-12-16, 17:50.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Добър вечер!
                  Дроновете са назад в сравнение със МЦИ/МФИ-тата. И има един неоспорим факт: всички си купуват самолети с пилоти, които да използват в близките 50 години. Ето защо това не е решение за сегашните ни нужди и реалности. И нито една държава няма планове за преминаване на дронна система за ПВО и ударна авиация.
                  Разбира се дроновете запълват своята тясна ниша в разузнаването и атаката. А за ''G"" -та : дрона като не е пилотируем да не би да издържа на десетки единици нормално претоварване. На него му влияят същите закони както и на самолетите.

                  Лека.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                    На него му влияят същите закони както и на самолетите.
                    Да ама същите закони влияят и на пилота вътре, който например никак не се справя с претоварвания например нагоре (от пилотска гледна точка). Само дето докато дроните надобреят до толкова че това да им е сериозното предимство пред самолетите с пилот, има да мине едно време, дето категорично няма да е нито утре, нито вдругиден, а вероятно няма да го и доживеем.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                      ... А за ''G"" -та : дрона като не е пилотируем да не би да издържа на десетки единици нормално претоварване. На него му влияят същите закони както и на самолетите.
                      Така е, важат същите закони....
                      Но от десетилетия маневрените параметри на самолетите са ограничени от физическите възможности на пилота, докато самолета има техническата възможност да издържи по-голямо G, ако на борда няма хора..
                      Както е с ракетите... Или както имаше преди няколко месеца видео на Ф-16, спасен от автоматиката, след като пилота не издържа претоварването и 'заспива'...

                      За останалото - съгласен съм...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...вероятно няма да го и доживеем.
                        Убеден ли си?

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Убеден ли си?
                          Той баща ми така разправяше за прехода лампи полупроводници че изглеждал невероятен
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Той баща ми така разправяше за прехода лампи полупроводници че изглеждал невероятен
                            И Петьо и Спарки са емоционално свързани с тази професия. При цялото ми уважение към повечето пилоти, такива са реалностите. Следващо поколение нисички, яки и хитри момчета с големи заплати, големи пагони и големи претенции няма да има.

                            Просто много скъпо излизат.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Убеден ли си?
                              Че няма да го доживеем съм умерено убеден, че ще трябват поне 20 години - напълно, че когато се случи няма да е по-евтино от нисичките, яки и хитри момчета, когато им стигне нивото, също съм умерено убеден, че едва ли ще доживеем система, която в аварийни ситуации да действа по-адекватно от пилот в хвърчилото, също съм почти напълно убеден. Поне от моята камбанария не виждам достатъчно убедителни признаци са случването на горните неща.

                              Пиши ме пристрастен, ако искаш, ама като гледам големите приказки и жалките представяния на един куп технологични гиганти в последните години, съм силно песимистичен че ще доживея времето, когато технологиите са поне 10% от големите сегашни приказки.
                              Последно редактирано от sparkybg; 11-12-16, 20:16.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                Освен това джигитите ще са с много наум като знаят че туй срещу им не му влияе пропаганда (за разлика от живия пилот)

                                пп
                                поправка, туй над тях, дето трудно ще го стигнат
                                Ти че не си сериозен, не си сериозен. Но аз съм съгласен с теб. Обаче, се поражда въпроса, ко праим като тръгнат лошите руснаци с техните сушки да си пазят въздушното пространство на внр и бнр?

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                Разминаването идва от това, че дефакто ние ВВС - нямаме.
                                О свещена простота. Че ние съвсем си имаме ВВС, повече от натовски държави и от не-натовски съседни. Също така ескадрила грипени/каквито там други е нещо повече от ескадрила. Но когато това не искаш да го приемеш е нормално да кажеш, че нямаме ВВС.

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

                                Парите за българска ескадрила изтребители в днешно и бъдеще време са си чисто горене на пари и ресурси за едната показуха и нискотехнологични дейности.

                                Приемаме, че е така. Ако парите не отидат за това, къде ще отидат тези пари? Много важен аспект е това.
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-12-16, 20:43.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X