Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Спарки, това не е водоизместващ кораб - вятъра го духа където си иска... Дадох го за пример, защото ситуацията наистина прилича доста на тази с нашите МИГ-25 - маневриране на бърз неповратлив слон в малък стъкларски магазин...
    Сигурно си гледал как маневрират дори с малките такива скутерчета - по-трудно отколкото със самолет....
    Дали има представления и т.н. - сам знаеш, че при военните мисленето е малко по-особено
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ... Интересно дали ако някой ей-така, "без да иска", наруши техните граници, ще връчват ноти без никой да разбере, или ще ореват орталъка как при следващо такова ще "взимат сериозни мерки".
      ...
      В интерес на истината, в течение на годините техните граници са нарушавани многократно и нагло.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Здравейте, бих искал да се намеся и аз тук в този форум относно БГ ВВС и да взема отношение относно поддръжката на техниката от нашите офицери.Аз лично съм в тоя бранш и лично отговарям за поддръжката на летателната техника на оперелен вид продукт,който е в експлоатация в БГ ВВС и съм представител на фирмата производител за България. Смея да твърдя, че нашите офицери правят невъзможното и на ниво ГЩ и на ниво експлоатация в поделенията, но за съжеление те са само страдащите от "скопената" политика,която водят политиците ни и назначените на партиен принцип бюрократи в МО. Процедурите са от 60-те години на миналия век,няма никаква заинтересованост от страна на МО за някаква гъвкавост при обслужването на техниката,което може да спести много пари на бюджета и т.н. Моят баща и моят дядо бяха военни, аз слава Богу не минах по тоя път, а станах само инженер , но израствайки с баща ми по поделенията ни напълно разбирам офицерите,които поддържат техниката поверена им и струваща сериозни пари на данъкоплатеца.
        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
        Тел: +359 887 847261

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Да така, само че това не е военен самолет.
          .
          И какъв самолет е МиГ 25 ?
          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

          Защото единствени бяхме склонни да лузнем и тези пари (при все, че и тогава си бяхме най-бедната страна в Европа). Инак, такива самолети оперираха и из всички останали окупирани държави в Европа (хем от 10-ина години преди тук), но си бяха на издръжката на руснаците.
          Кои други ? В ГДР като част от съветския контингент намиращ се там и за неговите нужди . Това е от сайта на РСК МиГ . Нещо не се споменава друга държава от ВД. Всего в 1966–1985 гг. авиазаводом «Сокол» было выпущено 1186 самолетов МиГ-25 всех модификаций. Часть машин было экспортировано в Алжир, Болгарию, Индию, Ирак, Ливию и Сирию .
          Последно редактирано от sek.1; 24-11-16, 18:14.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            И какъв самолет е МиГ 25 ?
            МиГ 25 е военен самолет.
            Само че самолетът Е 266М, който:
            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            22 июля 1977 годаРекорд высоты с полезной нагрузкой 1000 кг – 37 080 м (летчик А.В. Федотов). Рекорд высоты с полезной нагрузкой 2000 кг...
            И за който предполагаш че:
            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            ...Предполагам че е бил с окачени на пилоните макети...
            А petyo413 ти обръща внимание (много уместно), че:
            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            Това е само едно от предположенията. Или за да си сигурен трябва да се запознаеш добре със стандартите или определението за "полезен товар" при такъв вид експерименти или полети и как може да се манипулира с тях. Другите предположения за "полезен товар" е или гориво като такъв или апаратура разположена във вътрешните обеми със съответната маса и размери. За количество гориво в подтелна бака не не ми се вярва , защото тя сама по себе си има голямо челно съпротивление , което логично влияе доста негативно на дадените експерименти. Като подходящото разполагане на горивото около центъра на тежестта може даже и да е в полза за постигане на по-високи резултати.
            Лека.
            Не е военен самолет!


            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            ...В ГДР като част от съветския контингент намиращ се там и за неговите нужди.
            Самолетите от тази част, базирана в Германия, летят над цяла източна Европа (виж колко бройки са и какви задачи изпълняват). И да, точно това имах предвид - там руснаците си плащаха, тук ние.
            Последно редактирано от davc; 24-11-16, 18:40.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              МиГ 25 е военен самолет.
              Само че самолетът Е 266М, който:
              .
              А установленный 8 апреля 1973 г. А.В.Федотовым рекорд скорости на 100-км замкнутом маршруте - 2605,1 км/ч - будет побит еще не скоро. В ФАИ рекордный вариант МиГ-25 был зарегистрирован как Е-266.
              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Самолетите от тази част, базирана в Германия, летят над цяла източна Европа (виж колко бройки са и какви задачи изпълняват). И да, точно това имах предвид - там руснаците си плащаха, тук ние.
              Колко са плащали за издръжката на техните войскови части разхвърляни в различни държави от ВД един господ знае . Тука поне руски гарнизони не хранехме .
              Последно редактирано от sek.1; 24-11-16, 19:04.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Е-е?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  МиГ 25 си е .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    А-а, ми не е, Е-еди к'во си е.
                    Тези Е-та ("Е" впрочем, са всички експериментални прототипи на това конструкторско бюро) от средата на '70-те, освен това, вече са част от разработването на МиГ-31. Гнявят ги тако и вако, и свако, но достигат проектно заложените параметри, едва когато слагат принципно друг двигател.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Колко са плащали за издръжката на техните войскови части разхвърляни в различни държави от ВД един господ знае . Тука поне руски гарнизони не хранехме .
                      Това и те надали знаят, но със сигурност е известно, че поне казармите и жилищата си бяха финансирали сами, защото като се махнаха, германците им ги плащаха (чунким им трябват - така и така после всичко сринаха). Издръжката на техника, която всякак си се води тяхна, също няма как да не са си плащали. А тук - всичко беше за наша сметка.
                      Всичко!
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        едва когато слагат принципно друг двигател.
                        какво ще рече принципно друг?
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Е, не е ракетен, нито подобен този на Блекбърд. Класически ВРД си е, но съвсем различен, а не доработка/модификация/тунинг на този от "25".
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Тук има интересни спомени за рекордните полети на МИГ-25 и начина на провеждането им (на руски): http://testpilot.ru/review/notes/24_mig25r3.htm
                            Но едва ли нашите пилоти са доближавали такива режими...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              А-а, ми не е, Е-еди к'во си е.
                              Тези Е-та ("Е" впрочем, са всички експериментални прототипи на това конструкторско бюро) от средата на '70-те, освен това, вече са част от разработването на МиГ-31. Гнявят ги тако и вако, и свако, но достигат проектно заложените параметри, едва когато слагат принципно друг двигател.
                              И аз не можах да разбера какво имаш в предвид с "принципно друг двигател". Принципа на всички ТРД независимо от техния вид, тип , конструкция или модел е един и същ.
                              Лека!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                                И аз не можах да разбера какво имаш в предвид с "принципно друг двигател". Принципа на всички ТРД независимо от техния вид, тип , конструкция или модел е един и същ.
                                Лека!
                                Базовия принцип е един и същ, разлики в устройството и технологиите, използвани вътре, от където идват и конкретните за двигателя параметри, има доволно големи.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X