Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
    Със сигурност нямат! А и икономиката им отдавна е военна.
    Това за военната им икономика би ли го пояснил?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
      Със сигурност нямат! А и икономиката им отдавна е военна.
      Що ли се сещам за две такива страни в момента. И нито едната не е САЩ.

      Преди години бяха повече. И ние се класирахме.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Не знам за какво спорите...
        Ако не се крадеше (чак толкова), щеше да има и за ВВС, и за ВМС, и за армията, и за пенсии...
        Ама се краде на поразия.. И съвсем не само в минало време - процеса продължава (навярно това е единствената приемственост)... За съжаление...
        Та не знам за какво спорите за външни влияния и т.н. - краде се от НАШИ хора....
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Не знам за какво спорите...
          Ако не се крадеше (чак толкова), щеше да има и за ВВС, и за ВМС, и за армията, и за пенсии...
          Ама се краде на поразия.. И съвсем не само в минало време - процеса продължава (навярно това е единствената приемственост)... За съжаление...
          Та не знам за какво спорите за външни влияния и т.н. - краде се от НАШИ хора....
          Нито се краде (процентно) колкото Тогава, нито беше без външни влияния.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Ясене, за съжаление съвсем не си прав...
            И се залагат 'мини' за в бъдеще, за продължаване на 'приходите'... Като за последно...
            Преходност и приемственост между партиите - с една дума...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Ясене, за съжаление съвсем не си прав...
              И се залагат 'мини' за в бъдеще, за продължаване на 'приходите'... Като за последно...
              Преходност и приемственост между партиите - с една дума...
              Всичко това е много, ама много по-малко зло от онова с едната партия.

              Резултатите се наблюдават не само в авиацията.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Общо взето си чешем езиците - май ще трябва да чистиш
                А сериозно - какво разбираш под резултат? Развитие, или кражби? Щото развитие не се вижда - остава да виждаш 'резултата от кражбите'....
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                  По-малко, но не фрапиращо по-малко. И то зависи в кой род авиация. Защото в стратегическата такава полета трае 6-10 часа. Това прави 20-35 полета годишно. А това е малко скромничко.
                  Стратегическата авиация е съвсем друга работа . Тя е по близка до гражданската с предварително определен и програмиран в автопилота курс .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Стратегическата авиация е съвсем друга работа . Тя е по близка до гражданската с предварително определен и програмиран в автопилота курс .
                    Близка, близка, колко да е близка? Предварително зададени цели -да. Първични и вторични. Може би не курс/маршут ,а курсове/маршути.
                    Лека!

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                      Близка, близка, колко да е близка?
                      Еми като режими на пилотиране е близка например. От тия 6-10 часа през 90% от времето просто се возят.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Май рекорда на B2 Spirit при операциите в бивша Югославия беше над 40 часа полет, без кацане.
                        Излита от САЩ, лети до целта (междувременно презарежда гориво във въздуха) и след това нанася удар, изтегля се, и пак удар, презареждане с гориво и удар ... накрая се прибира обратно в САЩ.
                        Та по-вечето време са се возили пилотите, само задават курса на автопилота и управляват нанасянето на удари по целите.
                        Не знам как са руските, но от това което дават за B2 си има доста удобства за пилотите при продължителни мисии.
                        Ама колко му струва един час полет - ум да ти зайде, май беше над $100К. Което не е чак толкова страшно на фона на цената на самия самолет. Уникална машина.
                        Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Официално обявена цена около един милиард долара бройката . Реална с хангарите и всички дивотии над два милиарда . Построени 21 бройки . Един разбил се след излитане № 12 духът на Канзас в база Андерсън на остров Гуам . Причини най вероятно се е бъгнал компютъра Пак там се палят двигателите на № 11 духът на Вашингтон . Въпреки големите поражения от Нортроп Груман успяват да възстановят самолета в летателна годност . При нивото на съвременните балистични и крилати ракети тая концепция си е отживяла времето още при построяването . За това никой вече не строи нови стратегически бомбардировачи идват много скъпи като начална цена и експлоатационни разходи а реалната полза от тях е много съмнителна .
                          Последно редактирано от sek.1; 19-11-16, 06:11.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Полетите на един стратегически бомбер са всичко друго , но не и возене и игра на карти. Според мен бъркате учебните полети, полетите за бойно дежурство и полети в реална бойна обстановка. Като за последните- 1/2 от полета може да протече на малки и пределно малки височини в зависимост от характера на поразяваните обекти. Това , че са на автопилот не означава , че авиаторите вътре играят на белот, напротив имат доста работа.
                            Като режим на летене имат много малко общо с гражданските.
                            Лек ден!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                              Полетите на един стратегически бомбер са всичко друго , но не и возене и игра на карти. Според мен бъркате учебните полети, полетите за бойно дежурство и полети в реална бойна обстановка. Като за последните- 1/2 от полета може да протече на малки и пределно малки височини в зависимост от характера на поразяваните обекти. Това , че са на автопилот не означава , че авиаторите вътре играят на белот, напротив имат доста работа.
                              Като режим на летене имат много малко общо с гражданските.
                              Лек ден!
                              Този път, съм напълно съгласен с теб. Стратегическият бомбардировач не е просто голям самолет, който лети надалеч и като така да се приема за аналог (и пилотирането му) на пътнически.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Това за военната им икономика би ли го пояснил?
                                Кои са постоянните членки на съвета за сигурност на ООН?
                                Кои са ядрените държави? - Ми постоянните членки на гореспоменатия съвет!
                                Кои са най-големите производители и разпространители на всякакво оръжие?-Ми същите тези!
                                Кой е най-печелившият бизнес?-Оръжейния!
                                Братята отвъд голямата вода присъстват с пълна сила в горепосочените групи! Да не говорим , че имат претенции да са най-най-в тази класация! И да не са , то са едни от най-най-! С каква друга насоченост да им е икономиката , а и политиката ? - Ми освен военна, друга не виждам!
                                Присъстват в абсолютно всички световни военни конфликти както и другите им подгласници в класацията!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X